TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјални состави: Порто - Ливерпул

24Фудбал - 14.02.2018

Познати се стартните состави на Порто и Ливерпул за нивната прва осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Порто го пречекува Ливерпул во првото осминафинале од Лигата на шампионите.

Клоп: Не сме во ЛШ само за да учествуваме, туку и да победуваме

Екипа - 14.02.2018

Ливерпул вечерва го очекува тешко гостување против Порто во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите, но за Јирген Клоп ова е одличен меч за неговите избраници да се покажат во вистинско светло.

Реднап го пецна Мурињо: Ако Погба играше за Гвардиола…

Дерби - 14.02.2018

Формата на Пол Погба постојано е актуелна тема во англиските медиуми, меѓутоа и кај експертите кои ги коментираат случувањата во Премиер лигата. Поранешниот англиски репрезентативец, Џејми Реднап, во своето последно јавно излагање излезе со ...

Ако го минат Порто, Клоп верува дека можат да го добијат и елиминираат силниот ПСЖ а еве и како..

Спортклуб - 14.02.2018

Ливерпул по подолг период е дел од нокаут фазата во ЛШ, скоро една деценија откако последен пат славеа во едно ЛШ финале. Нивниот тренер Јирген Клоп верува дека има доволно компактна екипа за да го победат силниот ПСЖ, кој вечерва му гостува на ...

Ги уништи играчите на Јувентус, а Тотнем одлучи да го продаде сред сезона?!

Sport 1 - 14.02.2018

До реваншот помеѓу Тотнем и Јувентус во осминафиналето на Лигата на Шампиони остануваат три недели, а Лондончани имаат одличен резултат (2-2) против Италијанците од првата средба во Торино.

Баслер: На Буфон му е време за пензија

TopSport - 14.02.2018

Слабата партија на Џанлуиџи Буфон при 2:2 ремито на Јувентус со Тотенхем во Лигата на шампионите, го натера Марио Баслер да побара од италијанскиот ветеран конечно да стави крај на кариерата.

Германската легенда „удри“ по Буфон: Нека му каже некој да се повлече

Спортски - 14.02.2018

Вчерашниот настап на Џанлуиџи Буфон против Тотенхем придонесе многумина да сметаат дека легендарниот голман е спремен за повлекување. Буфон прими два гола против Тотенхем, вториот од слободен удар и тоа во својот агол.

Реднап знае во кој клуб Погба би бил далеку поубиствен на терен а тоа сигурно не е во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 14.02.2018

Екс играчот во Премиер лигата и сегашен спортски аналитичар, Џејми Реднап, верува дека Пол Погба би бил далеку поквалитетен играч доколку бил дел од Манчестер Сити со Пеп Гвардиола. Французинот игра се послабо овој период, а критиките експлодираа по ...

Рафално кон Буфон: Јувентус да освои ЛШ? Никогаш се додека Џиџи е на голот

Спортклуб - 14.02.2018

Иако Буфон синоќа на мечот против Тотенхем иамше неколку извонредни интервенции, сепак по прокоцканата победа против гостите од Англија, дојдоа и критиките на негова сметка. Еден од гласните критичари на Буфон е екс играчот Марио Баслер, кој тврди ...

Пародија на мечот Јувентус–Тотнем: Игуаин ја скрши пречката, Буфон е пензионер (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

Гигантите Јувентус и Тотнем одиграа одличен натпревар во осминафиналето на Лигата на шампиони во Торино со конечен резултат 2-2. За „старата дама“ двоен стрелец, а до некаде и трагичар на натпреварот беше Игуаин додека за гостите од Лондон прецизно ...

Игуаин: Лесно е да критикувате од фотеља!

Спортски - 14.02.2018

Јувентус синоќа одигра нерешено против Тотенхем во Торино, а после мечот следеа критики од навивачите поради пропуштеното водство од 2:0. Гонзало Игуаин постигна два гола во 2-та и 9-та минута, а потоа во последната минута од првото полувреме ...

Буфон доби жестока критика од Баслер: Ти помина времето за пензионирање, Јувентус никогаш…

Дерби - 14.02.2018

Џанлуиџи Буфон не се прослави на вчерашниот меч против Тотенхем и израмнувачкиот гол кој го постигна Кристијан Ериксен секако оди на негова душа, а иако слабата реакција која ја прикажа искусниот Италијанец е една од ретките која воопшто некогаш сме ...

Баслер удри по „старата дама“: Буфон е за пензија, Јувентус со него нема да освои ЛШ!

СуперСпорт - 14.02.2018

Некои го означуваат Џанлуиџи Буфон како главен виновник на Јувентус, зашто Италијанците не го победија Тотенхем во осминафиналето во ЛШ. Легендарниот голман со очајна реакција по слободниот удар на Ериксен им дозволи на гостите да стигнат до конечни ...

Игуаин „запука“ по навивачите: Лесно е да критикувате од дома!

СуперСпорт - 14.02.2018

Гонзало Игуаин постигна два голови во ремито на Јувентус против Тотенхем. Сепак, Аргентинецот можеше дополнително да се прослави затоа што имаше две 100% шанси да ја зголеми предноста. Еден пенал не искористи, а потоа и уште една голема шанса.

Алегри: Штета што не победивме, но имаме добри шанси!

СуперСпорт - 14.02.2018

Во одличен натпревар, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 и одлуката за четвртфиналист ќе падне во Лондон. Јувентус стигна до брзо водство од 2-0 со головите на Игуаин, но Кејн и Ериксен израмнија на конечни 2-2 и сега е дефинитивно се отворено.

„Нека му кажат на Буфон дека е време за пензија“

Точка - 14.02.2018

Синоќа Јувентус ремизираше со Тотенхем со 2:2 пред своите навивачи во Торино на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Многумина сметаат дека Буфон направил грешка, откако дозволи Ериксен да шутира од слободен удар на неговата ...

Игуаин возврати на критиките: Лесно е да се зборува од фотелја (ФОТО)

24Фудбал - 14.02.2018

Гонзало Игуаин уште е нервозен по синоќешниот меч со Тотенхем, денеска на својот инстаграм профил распука по оние кои го критикуваа Јувентус. Јувентус имаше фуриозен почеток на мечот со Тотенхем во Лигата на шампионите откако со два гола на Игуаин ...

Игуаин се огласи за своите две лица кои ги покажа на мечот со Тотенхем и им посвети порака на злите јазици (Фото)

Дерби - 14.02.2018

Гонзало Игуаин покажа две сосема спротивставени лица во само 45 минути, откако најпрво постигна два гола за предност од 2:0 на Јувентус во дуелот против Тотенхем, а потоа изрежира две големи промашувања кои можеа да му донесат сосема различен тек на ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Залетаниот Ливерпул ќе брка место во најдобрите осум преку „Драгао“

Gol.mk - 14.02.2018

Португалија вечерва ќе биде домаќин на вториот осминафинален меч од Лигата на шампионите (ЛШ). Еден од најуспешните англиски клубови во историјата, Ливерпул има можност по подолго време повторно да се врати на врвот на Европа, а за да го направи тоа ...

Реал Мадрид домаќин на ПСЖ, Ливерпул му гостува на Порто

Алфа - 14.02.2018

Денеска се играат уште два дуела во Лигата на шампионите. Со мечевите Порто - Ливерпул и Реал Мадрид - Пари Сен Жермен се комплетира првиот дел од осминафиналните натпревари во фудбалската Лига на шампиони.

Почна нокаут фазата во Лигата на шампионите

Скопје24 - 14.02.2018

Вчера вечер почна нокаут фазата од лигата на шампионите. Беа одиграни два дуели, помеѓу Јувентус и Тотенхем, и Манчестер Сити и Базел. Дефинитивно во очи паѓа дуелот во Торино, каде што Старата Дама го пречека лондонскиот гигант Тотенхем.

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

Дерби - 14.02.2018

Ливерпул оваа вечер ќе му гостува на Порто во првиот од двата предвидени дуели во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој Германецот Јирген Клоп одлучи да проговори за шансите кои ги има неговиот тим во ова натпреварување кое е ...

Игуаин до критичарите на Јуве: Лесно е да се коментира од тросед

Стандард - 14.02.2018

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин, кој беше главно лице во средбата на „бјанконерите“ со Тотенхем од 1/8-финалето на Лигата на шампионите, кој заврши нерешено 2: 2, ги нападна сите критичари кои го истурија својот гнев преку коментари на ...

Фирмино му се закани на Порто: Ќе направиме да страдате

24Фудбал - 14.02.2018

Бразилецот пука од амбициозност во пресрет на дуелот со португалскиот тим. Порто и Ливерпул вечерва ќе ги судрат копјата во првата пресметка помеѓу обете екипи во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Покетино: Доминиравме над италијанскиот шампион

Екипа - 14.02.2018

Предводникот на Тотенхем, Маурицио Покетино, е задоволен што неговите играчи покажаа карактер, и пред се, доминираа над италијанскиот првак Јувентус во поголемиот дел од средбата. Тотенхем се врати од Торино со корисни два гола во мрежата на ...

Клоп за амбицитте во ЛШ: Веќе го совладавме најсилниот тим во Европа, можеме да го совладаме и ПСЖ

Локално - 14.02.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека неговиот тим може да се натпреварува со секој тим во Европа, откако веќе успеал да го победи најсилниот, каков што е Манчестер Сити во неговите очи.

Покетино: Заслуживме дури и да победиме!

Спортски - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино беше многу задоволен и горд на својот тим после мечот со Јувентус во Торино. „Спарси“ успеаа да се вратат од два гола негатива, а Покетино тврди дека неговиот тим заслужил победа. „Фантастичен натпревар.

Алегри збудале: Што направија тие?

SportMedia - 14.02.2018

Јувентус прокоцка предност од два гола на дуелот со Тотенхем. Наместо победа, италијанскиот тим на реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампиони ќе патува со нерешени 2:2 и покрај тоа што имаше водство од 2:0.

ЛШ: Манчестер Сити убедлив, реми во Торино

Нетпрес - 14.02.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити во првиот дуел од осминафиналето на гостувањето го декласираа Базел со 4:0, додека Јувентус и Тотенхем во Торино одиграа без победник 2:2. Реванш натпреварите ќе се играат на 7-ми март, и двата на Островот.

Балкански дуел во Торино: Пјаниќ и Манџукиќ се скараа за аут (видео)

Спортски - 14.02.2018

Јувентус синоќа против Тотенхем испушти предност од два гола, па нервозата беше јасно видлива меѓу фудбалерите на торинскиот клуб. Па така поради еден обичен аут настана кавга меѓу Балканците, Манџукиќ и Пјаниќ .

Пјаниќ и Манџукиќ во конфликт поради аут (видео)

СуперСпорт - 14.02.2018

Јувентус синоќа ремизираше во Торино против Тотенхем во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Шампионот на Италија пропушти предност од два гола, а згора на тоа имаше и еден нереализиран пенал.

Манџукиќ и Пјаниќ се расправаа за тоа кој да го изведе аутот (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Сите се караат за пенали, тие двајцата за аут. Јувентус прокоцка водство од 2-0 против Тотенхем, на крајот се задоволи со реми од 2-2 со кое ќе патува на реванш пресметката во Лондон во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

24 Вести - 14.02.2018

Елиминациската, пролетна фаза од Лигата на шампионите почна возбудливо и со многу голови. Во синоќешното дерби на денот, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2, откако домаќините водеа и со 2-0. „Старата дама“ отвори фуриозно, со головите на Игуаин во ...

Почетино: Покажавме неверојатен карактер против моќен тим како Јуве

Шеталиште - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино ги сподели своите впечатоци за нерешените 2:2 како гостин кај Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. „Доминираме во поголемиот дел од играта, го покажавме нашиот стил на игра.

Реднап: Тотенхем може да ја освои Лигата на шампионите

Локално - 14.02.2018

Тотенхем може да ја освои Лигата на шампионите, смета аналитичарот на „Скај Спортс“, Џејми Реднап, по одличната игра изминатата ноќ. Тотенхем израмни два гола во Торино против Јувентус и стигнаа до 2: 2, откако можеа дури и да победат и тоа ги прави ...

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Легендарниот голман направи лоша проценка. Тотенхем ремизираше кај Јувентус, а постигна дури два гола на гостински терен во првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите. РЕАКЦИЈАТА НА БУФОН КОЈА ДОНЕСЕ РЕМИ ЗА ТОТЕНХЕМ Голем трагичар ...

Покетино: Покажавме карактер по негативата од два гола

Sport M - 14.02.2018

Менаџерот на Тотенхем Маурисио Покетино изрази задоволство од играта и резултатот на неговиот тим синоќа на гостувањето кај Јувентус во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Тотенхем си замина непоразен од Торино, Сити си поигра со Базел

Канал5 - 14.02.2018

Екипите на Јувентус и Тотенхем не се победија по првиот меѓусебен меч во 1/8-финалето во Лигата на шампионите, откако дуелот на „Алијанц“ стадионот во Торино заврши 2:2. Двата тима одиграа спектакуларен дуел откако домаќините рано поведоа по два ...

Јувентус – Тотенхем заврши без победник

ЗаЗабава - 14.02.2018

Вчера вечер започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со вкупно осум ...

Алегри: Престанавме да играме по 2:0, има за што да жалиме

Локално - 14.02.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри го прифати тешко ремито 2: 2 против Тотенхем во 1/8-финалето на Лигата на шампионите. Тимот од Торино имаше предност од 2: 0, што можеше да биде и поголемо, но на крајот му се измолкна победата.

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Очигледно е дека легендарниот голман на Јувентус можеше подобро во оваа ситуација. Тотенхем непоразен се враќа од гостувањето кај Јувентус во првата пресметка помеѓу овие две екипи во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите.

Порто без најдобриот напаѓач против Ливерпул?

Точка - 14.02.2018

Фудбалерот на Порто, Венсан Абубакар би можел да го пропушти осмина-финалниот дуел на Порто против Ливерпул во Лигата на шампионите. Камерунскиот напаѓач не тренирал со остатокот на тимот поради повреда на мускулот, па неговиот настап против ...

Алегри: Штета што не победивме, но имаме добри шанси

Спортски - 14.02.2018

Во прекрасен натпревар Јувентус и Тотенхем одиграа 2:2 и одлуката за патникот во четврфиналето ќе падне во Лондон. Јувентус рано дојде до водство со 2:0 со головите на Игуаин, но Кејн и Ериксен подоцна постигнаа голови за конечни 2:2 и сега ...

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Џанлуиџи Буфон сигурно ќе размислува за невообичаениот гол кој го прими од Кристијан Ерикесен во аголот кој го бранеше на синоќешниот меч меѓу Јувентус и Тотенхем, бидејќи со истиот гостите од Лондон остварија исклучително добар резултат пред ...

Фудбал, ЛШ: Сити „удри“ по Базел, Јуве го испушти Тотенхем

Нова ТВ - 14.02.2018

Манчестер сити го совлада Базел со 4:0, а Јувентус и Тотенхем ремизираа 2:2 во првите осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони на УЕФА. „Граѓаните“ во целост ја оправдаа фаворитската улога во однос на Швајцарците и уште по воведните 90 ...

ВИДЕО: Дали Буфон е виновникот? „Легендата“ постави чуден жив ѕид

Gol.mk - 14.02.2018

Дури и големиот Џанлуиџи Буфон некогаш знае да се најде на обвинителна маса, како вечерва кога многумина го сметаат за виновник за вториот примен гол против Тотенхем. Една од причините е што погодокот го прими во својот агол, а втората е лошо ...

Со многу возбуда и без победник во првата битка меѓу Јувентус и Тотнем (ВИДЕО)

МКД - 13.02.2018

Во возбудлив натпревар со четири гола и промашен пенал, Јувентус и Тотнем одиграа нерешено 2-2, Манчестер Сити уште денеска си ја заврши работата за пласман во четвртфиналето откако победи со 4-0 на гостувањето кај Базел.

Алегри: Нема да дозволам да се предадеме со 2-2 од првиот меч

Gol.mk - 13.02.2018

Макс Алегри имаше многу проблеми и без пет фудбалери го подготвуваше дуелот со Тотенхем . Звучи чудно што неговата екипа прокоцка двојна предност, ако се знае дека на последните 15 официјални натпревари Јуве прими само еден гол, и тоа од Веронa во ...

ЛШ:Без победник во Торино

Сител - 14.02.2018

Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 во првиот осминафинален дуел од ЛШ во Торино. Домаќинот водеше со 2-0 со головите на Игуаин а гостите се вратија во игра откако Аргентинецот не реализира пенал во последните секунди од првиот дел.

Првиот гол на Игуаин од офсајд, треба ли УЕФА полека да мисли на ВАР? (ФОТО)

24Фудбал - 13.02.2018

Гонзало Игуаин покажа дека е голем голгетер и на одличен начин реагираше по нафрлената топка од Пјаниќ, но Аргентинецот беше најблиску до голманот Хуго Лорис „Старата Дама“ одлично го започна натпреварот против Тотнем, Гонзало Игуаин погоди по само ...