TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Алкалоид“ со хуманитарна акција го слави 85 роденден

Сител - 10.06.2021

“Алкалоид” во нова хуманитарна кампања за малите пациенти кои се лекуваат на Клиниката за детски болести. За 85 - годишниот јубилеј преку видео спот за култната песна “Чукни во дрво” препеана од децата од “Дајте музика” кој од денеска ќе биде ...

Алкалоид, кампања за помош на децата

Алсат-М

Со преглед на видеото за „Чукни во дрво“ донирате за Детската клиника – кампања на „Алкалоид“

Нова ТВ

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Н.Македонија - 10.06.2021

Една од најпопуларните и најоптимистични македонски песни, антологиската „Чукни во дрво“, под покровителство на „Алкалоид“ доби нова верзија. Изведувана и преработувана повеќе од три децении од сериозни музичари од земјава и од регионот, овој пат ...

„Чукни во дрво“: „Алкалоид“ со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Независен

„Чукни во дрво“ – Алкалоид со хуманитарен видео спот, еве како можете да помогнете и вие за поголема донација

Курир

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Фактор

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Бизнис Вести

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Денар

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Хаштаг

еМагазин Либертас Локално Нетпрес iPortal MakPress Фокус 24Инфо

Кампања на „Алкалоид“: Со преглед на видеото за „Чукни во дрво“ донирате за Детската клиника

Вечер Прес - 10.06.2021

Безвременските стихови и уникатната преработка и изведба од децата кои се дел од проектот „Дајте музика“ ќе добијат и хуманитарна нота. Една од најпопуларните и најоптимистични македонски песни, антологиската „Чукни во дрво“, под покровителство на ...

Хуманитарна акција на Алкалоид со песната „Чукни во дрво“ (ВИДЕО)

Канал5

Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Телма - 10.06.2021

По повод 85 јубилеј на Алкалоид, компанијата објави видеоспот со преработка на една од најпопуларните и најоптимистични македонски песни, антологиската „Чукни во дрво“. „Чукни во дрво“ е песна за пролетта, надежта, среќата и за еланот во новите ...

За 85. роденден на „Алкалоид“ деца ја препеаја „Чукни во дрво“, за секој преглед компанијата ќе донира по денар за ...

Сакам да кажам - 10.06.2021

„Алкалоид“ низ видеоспот во кој деца ја пејат антологиската „Чукни во дрво“ на Влатко Стефановски, го одбележува 85. роденден, со тоа што за секој преглед на видеоспотот компанијата ќе ѝ донира по еден денар на Универзитетската клиника за детски ...