TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл го криела своето вистинско име и титула: Излезе документ што ги открива сите тајни на кралската двојка! ...

Локално - 06.04.2020

Иако коронавирусот е главна тема во светот, кралското семејство сè уште ги пополнува страниците во весниците. Неодамна, кралицата Елизабета Втора (93) им се обрати на луѓето поради ситуацијата со пандемијата, а сега Војводата од Сасекс се во ...

На попуст малиот црн фустан на Меган Маркл

Независен - 06.04.2020

САД – Меган Маркл е позната по класичниот стил, па затоа не е изненадување што еден од нејзините најиконични кралски изгледи се најде на продажба- фустанот „Џеки О.“ Меган го носеше овој добро познат фустан, со необичен изрез на деколтето, на ...

Светот жестоко ја осуди Меган Фокс! Актерката ги прекршува правилата и воопшто не ѝ е грижа!

Точка - 06.04.2020

Поради моменталната ситуација со коронавирусот, во многу земји на улиците се закачени правила домовите да не се напуштаат без заштитна маска и ракавици. Меѓутоа, за Меган Фокс, судејќи по сè - ова правило не важи, како за неа, така и за нејзините ...

Изводот од матичната книга на родените на Арчи ги откри вистинското име и титула на Меган

+инфо - 06.04.2020

Раѓањето на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор во изводот од матичната книга на родените го запишал неговиот татко, принцот Хари. Во неговиот извод на матичната книга на родените, како и во сите други, се наведува кога и каде е роден како и информациите ...

Родниот лист на Арчи го откри вистинското име и титула на Меган

Репортер - 06.04.2020

Изводот од матичната книга на родени на синот на Хари, Арчи, го откри вистинското име и титула на Меган, пренесуваат британските медиуми. Во документот е наведено името Рејчел, принцезата на Обединетото Кралство.

„Дизни +“ го објави филмот „Elephant“ во кој Меган Маркл е наратор! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 06.04.2020

По Мегзит, актерката Меган Маркл доби работи во каналот на „Дизни“, „Дизни +“, како наратор во документарецот „Elephant“, за кој една нејзина плата е донирана во здружението „Слонови без граници“.

На Меган и Хари им треба одмор

Н.Македонија - 06.04.2020

Принцот Хари и Меган Маркл ги блокирале сите коментари на Инстаграм, а во исто време, најавија дека ги затвораат своите социјални медиуми и нивната веб-страница, како и дека прават пауза следните неколку месеци пред да го испланираат својот следен ...

Меган Маркл сака да работи само со врвни режисери, другите не и биле на ниво

Нетпрес - 06.04.2020

Меган Маркл одлучи да се врати на актерството, но сака да работи само со режисерите од А-списоците за да добие улога по што критичарите ќе ја сфаќаат ...

Меган Маркл бара да работи само со врвни режисери , другите не и биле на ниво

Канал5 - 05.04.2020

Меган Маркл одлучи да се врати на актерството, но сака да работи само со режисерите од А-списоците за да добие улога по што критичарите ќе ја сфаќаат сериозно. Поранешната ѕвезда од серијата „Суитс“ е загрижена што критичарите ќе бидат особено груби ...

На принцот Хари ќе му треба спонзорство од Меган за да работи во Лос Анџелес?

Н.Македонија - 05.04.2020

Животот по преселбата на прицот Хари и Меган Маркл во Лос Анџелес може да стане комплициран, бидејќи внукот на кралицата нема да може да работи во САД без зелна карта, пренесува британски „Експрес“.

Хари и Меган ќе ни покажат поинаков начин на живеење за членови на кралското семејство

Н.Македонија - 05.04.2020

Принцот Хари и Меган Маркл нема да ги почитуваат однапред зададените правила за нивниот бренд, тврди унивезитетскиот професор Џитендер Сехдев од Лос Анџелес, пренесува „Експрес“. Сехдев во изјава за „Гардијан“ вели дека „брендот на Меган и Хари ...

Принцот Хари нема дозвола за работа во САД, а еве кои се опциите за да ја добие

Убавина и Здравје - 06.04.2020

Прицот Хари и Меган Маркл се преселија во Лос Анџелес, каде што планираат да го продолжат животот со својот син Арчи . Меѓутоа, планивте би можеле да им се искомплицираат земајќи предвид дека внукот на кралицата нема да може да работи во САД без ...

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Слободен Печат - 06.04.2020

Меган Маркл одлучи да се врати на актерството, но сака да работи само со режисерите од А-листата за да добие улога по која критичарите ќе ја сфаќаат сериозно. Поранешната ѕвезда од серијата „Суитс“ е загрижена дека критичарите ќе бидат особено груби ...

Обелодени вистинските имиња и титули на Меган Маркл, принцот Хари и малиот Арчи

Убавина и Здравје - 07.04.2020

Како што пишува британски „Мирор“, во изводот од матичната книга на родените на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор пишува дека неговата мајка е „принцеза на Обединетото Кралство“. Оваа вест гу збуни Британците, кои досега веруваа дека таа е само ...