TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Туран пречекан како Бог во Турција, полицијата дури и тепаше „непослушни“ навивачи

Gol.mk - 14.01.2018

Арда Туран е ѕвезда број еден во турскиот фудбал, а по неговиот кам-бек во Башакшехир каде ќе игра како позајмен со право на откуп, се случи вистински хаос на аеродромот. Новинарските екипи беа толку многу, што надлежните мораа одредено време да ...

Барселона се ослободи од најлошото засилување во историјата: Чинеше милион евра по натпревар?!

Спортски - 13.01.2018

Барселона една година со сите сили се трудеше да му најде нов клуб, а тој одбиваше, среќен што седењето во вип ложата на „Камп Ноу“ му беше платено 9 милиони евра. Арда Туран оваа сезона ниту еднаш не заигра за Барселона, а на тренинзи се појави ...

Официјално: Арда Туран си замина од Барселона и се врати во Турција

СуперСпорт - 13.01.2018

Турскиот репрезентативец, Арда Туран и официјално си замина од редовите на Барселона и кариерата ќе ја продолжи во турскиот Басакшехир. Туран оваа сезона не одигра ниту една минута во дресот на Барселона затоа што Валверде уште на стартот му даде до ...

Секој натпревар ги чинеше 1.000.000 евра: Крај на сагата за најлошата инвестиција на Барса во историјата

Спортклуб - 13.01.2018

На крајот веќе беше мачно и да се гледа. Барселона се мачеше да му најде нов клуб, Арда Туран ги одбиваше сите понуди, сосема задоволен со редовното место на трибините со годишна плата од 9.000.000 евра. Оваа сезона не одигра ниту минута.

Трансфери во живо: ПСЖ го сака Канте, Туран се врати во Истанбул, Јувентус со изненадувачки трансфер

Спортски - 13.01.2018

И во зимскиот преоден рок нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер шпекулации. -Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити испратил официјална понуда до Шахтјор за играчот за врска Фред „тешка“ 50 милиони ...

Дојде како големо засилување за 40 милиони евра а замина на мала врата на позајмица до 2020

24Фудбал - 13.01.2018

Барселона попладнево потврди дека има договор со Башакшехир за трансфер на Арда Туран, играчот се сели во клубот од Турција на две ипол годишна позајмица Откако Филипе Кутињо се пресели на Камп Ноу во зделка вредна 160 милиони евра, беше јасно дека ...

Готово: Арда Туран се врати во Турција!

Спортски - 13.01.2018

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби и официјална потврда – Арда Туран е нов фудбалер на Истанбул Башакшекир. Тоа денес го потврди клубот од Истанбул притоа нагласувајќи дека тоа е трансфер за „целата Турција, а не само за клубот“.

ОФИЦИЈАЛНО: Арда Туран во Башакшекир како позајмен играч до крајот на неговиот договор

Gol.mk - 13.01.2018

Арда Туран и официјално ја напушти Барселона и во наредните две и пол години ќе настапува во тимот на Башакшекир. Трансферот на Турчинот го потврдија и Каталонците, а тој во текот на целиот негов договор во турскиот клуб ќе настапува како позајмен ...

Прво заминување: Барселона почна со чистење на своите редови

Дерби - 13.01.2018

Екипата на Барселона по ангажманите на Филипе Кутињо и Џери Мина се фрли во акција за ослободувањето на играчите кои не му се потребни на тренерот Ернесто Валверде. Денеска каталонците официјално потврдија дека е постигнат договор со лидерот во ...

Арда Туран и официјално нов член на Башакшехир

Екипа - 13.01.2018

Турскиот интернационалец Арда Туран и официјално ја напушти Барселона и потпиша договор со лидерот во турското првенство, тимот на Башакшехир. Ова го потврди и каталонскиот клуб, кој напоменува дека Арда Туран се согласил да игра како позајмен играч ...

ОФИЦИЈАЛНО: Арда Туран се врати дома во Турција

Sport 1 - 13.01.2018

Арда Туран ја напушти Барселона и потпиша договор со тимот на Истанбул Башакшехир. Турскиот репрезентативец речиси и да не добиваше шанса кај каталонците оваа сезона, а и минатата исто така не се прослави.

ТОП 10 трансфери кои денеска би требало да се случат

Спортски - 17.01.2018

И денеска ви ги пренесуваме ТОП 10 трансферите кои денеска треба да се случат според страницата „Football Whispers“, која ја анализира веројатноста на најголемите светски трансфери. Иако на врвот и понатаму се Горецка, Волкот и Санчез , чии ...

Прво заминување: Барселона почна со чистење на своите редови

Точка - 13.01.2018

Екипата на Барселона по ангажманите на Филипе Кутињо и Џери Мина се фрли во акција за ослободувањето на играчите кои не му се потребни на тренерот Ернесто Валверде. Денеска каталонците официјално потврдија дека е постигнат договор со лидерот во ...

Прв на излезна врата: Барселона почна со чистење на своите редови

БркајРабота - 13.01.2018

Управата на Барселона по ангажманите на Филипе Кутињо и Џери Мина започна со ослободување на играчите кои не му се потребни на тренерот Ернесто Валверде. Денеска каталонците официјално потврдија дека е постигнат договор со лидерот во турскиот ...