TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пропадна проектот на Град Скопје за подземна сообраќајница

+инфо - 24.05.2014

Поништен е вториот тендер кој го распиша Град Скопје за изградба на подземната сообраќајница која би се протегала од НБРМ до Владата. Најголемиот инфрструктурен проект на Град Скопје останува за сега ...

Градот Скопје се откажа од подземната сообраќајница

МКД - 24.05.2014

И на вториот тендер за изградба на подземната сообраќајница Градот Скопје не ја доби ни приближно посакуваната планирана цена од 45 милиони евра, па планот за изгадбата на овој проект го стави во ...

Подземна сообраќајница во Скопје нема да има, грандиозниот проект е скап!

Фактор - 24.05.2014

Градот Скопје времено се откажа од реализацијата на најавената сообраќајница под Кејот. Градоначалникот Коце Трајановски вели дека одлуката е донесена откако и на вториот тендер фирмите понудиле ...

Скопје се откажа од подземната сообраќајница, ќе се барат други алтернативи за подобрување на сообраќајот

еМагазин - 24.05.2014

И на вториот тендер за изградба на подземната сообраќајница Градот Скопје не ја доби ни приближно посакуваната планирана цена од 45 милиони евра, па планот за изгадбата на овој проект го стави во ...

Одложен проектот за подземна сообраќајница поради превисоки понуди

Н.Македонија - 24.05.2014

Превисоките понуди за изградба на тунелот под плоштадот „Македонија“ придонесоа Градот Скопје засега да се откаже од идејата за реализација на најзначајниот инфраструктурен проект во главниот град.

Коце Трајановски: Се прекинува постапката за подземна сообраќајница

Нова ТВ - 24.05.2014

Превисоките понуди за изградба на тунелот под плоштадот „Македонија“ придонесоа Градот Скопје да се откаже од идејата за реализација на најзначајниот инфраструктурен проект во главниот град.

Подземната сообраќајница во Скопје ќе чека подобри времиња

Скопје инфо - 24.05.2014

Поповолни понуди од заинтересираните компании не биле добиени ниту на електронското јавно наддавање, по што градската управа се одлучи да го поништи и вториот тендер за овој крупен проект.

Одложен е булеварот под Кејот

Алфа - 23.05.2014

Скопската власт времено се откажа од реализацијата на најавената сообраќајница под Кејот. Скопската власт времено се откажа од реализацијата на најавената сообраќајница под Кејот.

Коце нема да гради „подземја“

Либертас - 23.05.2014

И по сите напори од страна на Градот, не се доби цената која Град Скопје ја имаше буџетирано за изградба на подземната сообраќајница. Вчера се потпишаа одлуката за прекинувањето на втората тендерска ...

Подземната сообраќајница во мирување, се бараат алтернативни решенија

Курир - 23.05.2014

И по сите напори од страна на Градот, не се доби цената која Град Скопје ја имаше буџетирано за изградба на подземната сообраќајница. Вчера се потпишаа одлуката за прекинувањето на втората тендерска ...

Македонија богата со подземни води, најголемите резерви во скопските населби Аеродром и Лисиче

еМагазин - 23.05.2014

Се претпоставува дека најмалку 80 проценти од подземните води се наоѓаат во западниот дел на земјата, а 20 отсто во источна Македонија, пишува Телеграф .

Подземната сообраќајница нема да се гради

Точка - 24.05.2014

Планот за изградба на подземната сообраќајница од Влада до почетокот на булеварот Кузман Јосифовски Питу, се става во мирување откако Градската власт го поништи и вториот тендер за избор на фирма ...

Скопје засега ќе остане без подземна сообраќајница

Вистина.мк - 24.05.2014

Превисоките понуди за изградба на тунелот под плоштадот „Македонија“ придонесоа Градот Скопје засега да се откаже од идејата за реализација на најзначајниот инфраструктурен проект во главниот град.

Аеродром и Лисиче лежат на извори на подземни води

Порта 3 - 23.05.2014

Се претпоставува дека најмалку 80 проценти од подземните води се наоѓаат во западниот дел на земјата, а 20 отсто во источна Македонија. Имајќи ја предвид фактичката состојба со богатите наоѓалишта на ...

Аеродром и Лисиче лежат на големи извори на подземни води

Скопје инфо - 23.05.2014

Се претпоставува дека најмалку 80 проценти од подземните води се наоѓаат во западниот дел на земјата, а 20 отсто во источна Македонија. Имајќи ја предвид фактичката состојба со богатите наоѓалишта на ...

Подземната сообраќајница нема да се гради

Нетпрес - 24.05.2014

Планот за изградба на подземната сообраќајница од Влада до почетокот на булеварот Кузман Јосифовски Питу, се става во мирување откако Градската власт го поништи и вториот тендер за избор на фирма ...

Проектот подземна сообраќајница мирува, ќе се чекаат подобри времиња

Lider - 24.05.2014

И по сите напори од страна на Градот, не се доби цената која Град Скопје ја имаше буџетирано за изградба на подземната сообраќајница. Вчера се потпишаа одлуката за прекинувањето на втората тендерска ...