TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија не може да ги прифати резултатите од референдумот во Украина, вели шефот на дипломатија Селаковиќ

360 степени - 25.09.2022

Прифаќањето на референдумите, вели Селаковиќ, од една страна е целосно спротивно на Повелбата на Обединетите нации и норми на меѓународното јавно право, а од друга страна, би било целосно спротивно на државните и националните интереси на Србија ...

Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Р.С.Европа

Селаковиќ: Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Либертас

Ни Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Независен

Селаковиќ: Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Република

Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Zoom

Селаковиќ: Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Сител

Н.Македонија А1 On 24Инфо Слободен Печат Опсервер +инфо Lider Нетпрес

Шеф на српската дипломатија: Нема да ги прифатиме резултатите од руските референдуми

CivilMedia - 25.09.2022

Српскиот министер за надворешни работи Никола Селаковиќ на денешната прес-конференција изјави дека Србија, согласно нормите на меѓународното право, нема да може да ги прифати резултатите од руските референдуми во Украина, објави Н1.

Селаковиќ: Србија нема да ги признае резултатите од референдумот во украинските региони

Макфакс

Селаковиќ: Србија не може да ги прифати резултатите од референдумот во Доњецк и Луганск

Локално

Селаковиќ: Србија нема да ги признае резултатите од референдумот во украинските региони

Press24

Селаковиќ: Србија нема да ги признае резултатите од референдумот во украинските региони

Точка

МИНИСТЕРОТ СЕЛАКОВИЌ: Србија нема да ги признае резултатите од референдумите во Украина за приклучување на делови кон Русија

Денешен

Селаковиќ: Србија не може да ги прифати резултатите од руските референдуми

Frontline

Centar Скопје1 MTM

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк, Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Сител - 24.09.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ се сретна со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на маргините на 77. сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк. Вучиќ пред средбата со шефот на руската дипломатија на новинарско прашање го ...

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк, Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Либертас

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк, Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Алсат-М

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк, Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

MakPress

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк: Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Република

Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Курир

Вучиќ и Лавров се сретнаа во Њујорк, Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН

Zoom

OhridNews ТВ21 Lider 4NEWS 24 Вести Фокус Н.Македонија Вечер Прес