TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скршено стакло на автобусот на МЗТ-Скопје

CivilMedia - 17.04.2018

Непознати лица искршиле едно стакло од автобус „Неоплан“, во кој се превезувале кошаркарите на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“-Скопје, кои се враќале од натпревар од Гостивар. Инцидентот се случи синоќа околу 23 часот на улицата „Васко Карангелевски“, ...

На враќање од мечот со Работнички: Каменуван автобусот на МЗТ Скопје!

Sport 1 - 17.04.2018

На непријатни сцени биле изложени кошаркарите на МЗТ Скопје по синоќешното враќање од Гостивар каде што го играа вечното дерби со Работнички, откако нивниот автобус бил каменуван од непознати лица.

Каменуван автобусот на кошаркарите на МЗТ-Скопје, за среќа нема повредени

Сител - 17.04.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа околу 23 часот било пријавено дека на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици, во кој се превезувале ...

Каменуван автобусот на кошаркарите на МЗТ – Скопје

Макфакс - 17.04.2018

Синоќа околу 22,50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ во Скопје од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“, во кој се превезувале кошаркари на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“-Скопје, а се враќале од натпревар од Гостивар.

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ

Курир - 17.04.2018

Непознати лица вчера вечерта го нападнале автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје. Како што информираат од полицијата, инцидентот се случил околу 22:50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ кога при нападот било скршено едно стакло од автобус ...

Скршени стакла на автобус со кошаркарите на МЗТ Скопје

МКД - 17.04.2018

Вчера на улицата „Васко Карангелевски" во Скопје непознати лица искршиле стакло од автобус во кој се превезувале кошаркари на кошаркарскиот клуб МЗТ-Скопје, а се враќале од натпревар од Гостивар.

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ

24Инфо - 17.04.2018

Непознати лица вчера вечерта го нападнале автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје. Како што информираат од полицијата, инцидентот се случил околу 22:50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ кога при нападот било скршено едно стакло од автобус со ...

Синоќа скршено стакло на тимскиот автобус на МЗТ Скопје

Република - 17.04.2018

Вчера во 22,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици, во кој се превезувале ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ

Скопје инфо - 17.04.2018

Непознати лица вчера вечерта го нападнале автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје. Како што информираат од полицијата, инцидентот се случил околу 22:50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ кога при нападот било скршено едно стакло од автобус ...

СПОРТСКА АГРЕСИЈА: Каменуван автобус на кошаркарите на МЗТ

Фактор - 17.04.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчеравечер околу 23 часот било пријавено дека на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици, во кој се превезувале ...

Каменуван автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Н.Македонија - 17.04.2018

Синоќа околу 23 часот на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ , во кој се превезувале кошаркари на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“- Скопје кои се враќале од натпревар од Гостивар.

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Канал5 - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Каменуван автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Точка - 17.04.2018

Синоќа околу 22,50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ во Скопје од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“, во кој се превезувале кошаркари на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“-Скопје, а се враќале од натпревар од Гостивар.

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

24 Вести - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Бриф - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

+инфо - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје

Стандард - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Либертас - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

А1 On - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Каменуван автобусот на МЗТ Скопје Аеродром

SportMedia - 17.04.2018

Поразот на МЗТ Скопје Аеродром од вечиот ривал Работнички, е една од можните причини за нападот на автобусот со кој играчите на актуелниот првак се враќаа од мечот во Гостивар. Во пресрет на последната четвртина, МЗТ имаше предност од пет поени, но ...

Каменуван автобус со кошаркари на МЗТ по поразот од Работнички

Фокус - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ”-Скопје

Слободен Печат - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Кајгана - 17.04.2018

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

еМагазин - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Каменуван автобусот на МЗТ

TopSport - 17.04.2018

По синоќешниот дерби натпревар одигран во Гостивар, во рамките на домашниот кошаркарски шампионат помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродорм, непознати лица го каменувале автобусот во кој биле кошаркарите на МЗТ.

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“- Скопје

Алсат-М - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...

Тежок инцидент го потресе Скопје – каменуван автобус полн со кошаркари

Sky - 17.04.2018

Каменуван автобусот на познатиот кошаркарски клуб. На 16.04.2018 година во 22,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус ...

Каменуван автобусот на МЗТ среде Аеродром по поразот од Работнички

Gol.mk - 17.04.2018

Кошаркарите на МЗТ Скопје се соочија со непријатна ситуација по поразот во дербито со Работнички, откако нивниот автобус бил каменуван и тоа среде Аеродром. Од МВР во полицискиот билтен напоменуваат дека по дербито, од страна на непознати лица било ...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

ТВ21 - 17.04.2018

Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло. Кошаркарите на МЗТ-Скопје вчера загубија од Работнички со 92:74 на натпреварот кој пради технички ...