TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данскиот принц за одземањето на титулите на неговите деца: Не сфаќаат што се случува

Вечер Прес - 30.09.2022

Данскиот принц Јоахим се огласи по одлуката на својата мајка, кралицата Маргарета втора, на неговите деца да им ги одземе кралските титули „Добив известување пет дена претходно да им кажам на моите деца дека за Нова година ќе им биде одземен ...

Данскиот принц Јоаким проговори по одлуката на кралицата Маргрета кон неговите деца: Тие се во ситуација која не ја разбираат

Еспресо

(ФОТО) Данската кралица им ги одзела титулите на четири внуци и го шокирала семејството: „Како гром од ведро небо“

Екран

Меган и Хари се плашат за титулите на своите деца и прават промени во сценариото на нивниот документарец

Еспресо

Шокирани и збунети: Данската кралица им ги одзеде титулите на 4 внуци

Кајгана

ПАНИКА: Мега и Хари грчевито се борат да го запрат емитувањето на документарецот, не сакаат да се дознае што кажале за Чарлс Трети

Убавина и Здравје

НОВО ОТКРИТИЕ – Меган јасно се заканила дека ќе го остави Хари, тој бил целосно вознемирен…

Во Центар

Независен Курир Таратур Слободен Печат

Кралицата Елизабета Втора починала додека блиското семејство било на пат кон Балморал, потврдува смртната потврда

Во Центар - 30.09.2022

Кралицата Елизабета Втора почина додека нејзиното блиско семејство сè уште беше на пат кон Балморал, а нејзината смртна потврда е потврдена. Во уписот во шкотскиот регистар, објавен како јавен документ во четвртокот, се вели дека покојната кралица ...

Официјално е потврдена причината за смртта на кралицата Елизабета Втора

Слободен Печат

Би-Би-Си ја објави причината за смртта на Кралицата Елизабета

Бриф

Детаљ од посмртницата на Елизабета Втора го заинтригира интернетот

Макфакс

Објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора

Кајгана

Не бил само Хари тој што не се опростил од кралицата: Конечно е откриено кој бил до нејзе во последните мигови од животот

Убавина и Здравје

Елизабета Втора починала од старост, три часа пред да биде објавено јавно

Сакам да кажам

Еспресо Канал5 ММС Независен Екран Локално Кумановски м. Вечер Прес

Данската кралицата им ги одзеде титулите на внуците: Син ѝ се пожали - „Тажни сме и повредени, децата не разбираат што ...

Женски магазин - 30.09.2022

Данскиот принц Јоаким вчера соопшти дека неговите четири деца се повредени од одлуката на нивната баба – кралицата Маргрете (82) да им ги одземе кралските титули. Овој 53-годишник, помладиот од двата сина на Маргрет, додаде дека само пет дена пред ...

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

Опсервер

КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Данската кралица им ги одзеде титулите на четири внуци и го шокираше целото семејство

Курир

„Како ќе им кажам на децата, многу сум вознемирен“ – Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

ММС

Ги запрепасти сите: Данската кралица им ги одзеде титулите на четири внуци

Press24

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

Вечер Прес

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

MakPress

Во Центар

МЕГАН И ХАРИ ВО ПАНИКА - стравуваат дека цел свет би можел да чуе што кажале за кралот Чарлс, мемоарите требаше да се ...

Фактор - 30.09.2022

Принцот Хари и Меган Маркл прават драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора. Тие сакаат да променат некои делови од нивната документарна серија за кралското семејство.

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

ТВ21

ЕЛЕГАНЦИЈА НА НИВО! Сите зборуваат за ова издание на Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Попара

Уште една мистерија за Kралицата: Зошто нема фотографии од неа кога е бремена?

Локално

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

4NEWS

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

Zoom

Мистеријата за бременоста на кралицата Елизабета: Еве зошто нема фотографии од неа додека била бремена

Точка

Во Центар

Палатата уште еднаш ги понижи Меган и Хари - низок удар го продолжува судирот: Дали е можно, им го направија ова

Женски магазин - 29.09.2022

Конфликтот меѓу Сасексите и остатокот од британското кралско семејство не стивнува со годините, а во претходниот период не заостанаа ниските удари на ниту едната страна. Сепак, се чини дека Палатата, од смртта на кралицата Елизабета, се обидува да ...

Нов скандал го тресе кралското семејство! Ја давел сопругата, па завршил на суд: Хари и Меган вработиле осуден насилник

Точка

МЕГАН И ХАРИ ВО ПАНИКА - стравуваат дека цел свет би можел да чуе што кажале за кралот Чарлс, мемоарите требаше да се ...

Женски магазин - 30.09.2022

Принцот Хари и Меган Маркл прават драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора. Тие сакаат да променат некои делови од нивната документарна серија за кралското семејство.