TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Брујне: Немаме шанси да го освоиме СП, престари сме за тоа...

Gol.mk - 26.11.2022

Репрезентацијата на Белгија беше во најтесниот круг на фаворити за минатото Светско првенство пред четири години, а тогаш запре во полуфиналето по поразот од Франција . На овој собир во Катар „ѓаволите“ на Мартинез не котираат високо меѓу фаворитите.

Де Брујне ја отпиша Белгија: Премногу сме стари за да бидеме светски шампиони

Дерби - 26.11.2022

Најдобриот играч на белгиската репрезентација, Кевин Де Брујне не верува дека тој и соиграчите можат да ја освојат титулата на Светското првенство во Катар. Белгијците имаа позитивен старт на шампионатот со победа над Белгија, но тоа беше меч во кој ...

Де Брујне: Стари сме, немаме шанси да дојдеме до титулата

TopSport - 26.11.2022

Најдобриот Белгиец, Кевин Де Брујне, смета дека неговата селекција нема шанси да го освои Светското првенство во Катар. На последното Светско првенство Белгија беше трета и според многумина ова е последната шанса оваа генерација да стигне до тронот.

Белгиецот е фрустриран: Знам дека не можеме да играме како Манчестер сити

Спортманија - 26.11.2022

Селекцијата на Белгија во првото коло на Светското првенство среќно ја совлада Канада со 1:0, а за време на мечот, главната ѕвезда на Црвените ѓаволи, Кевин де Брујне, често го изразуваше своето незадоволство со разни гестикулации.

Де Брујне: Знам дека не можеме да играме како Манчестер сити

Курир - 26.11.2022

Фудбалската репрезентација на Белгија во првото коло на Светското првенство среќно ја совлада Канада со 1:0, а за време на мечот, главната ѕвезда на Црвените ѓаволи, Кевин де Брујне, често го изразуваше своето незадоволство со разни гестикулации.

Де Брујне: Стари сме, немаме шанси да дојдеме до титулата

А1 On - 26.11.2022

Најдобриот Белгиец, Кевин Де Брујне, смета дека неговата селекција нема шанси да го освои Светското првенство во Катар. На последното Светско првенство Белгија беше трета и според многумина ова е последната шанса оваа генерација да стигне до тронот.

Де Брујне: Стари сме, немаме шанси да дојдеме до титулата

Макфакс - 26.11.2022

Најдобриот Белгиец, Кевин Де Брујне, смета дека неговата селекција нема шанси да го освои Светското првенство во Катар. На последното Светско првенство Белгија беше трета и според многумина ова е последната шанса оваа генерација да стигне до тронот.