TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обамејанг: Веќе имав донесено одлука да го напуштам Арсенал

Дерби - 24.09.2020

Пјер-Емерик Обамејанг ги израдува фановите на Арсенал откако реши да остане во премиерлигашката екипа, но сега јасно открива дека првичниот план му бил поинаков. Напаѓачот од Габон веќе имал донесено одлука да се збогува со „топчиите“, но се ...

Обамејанг: Одбив одлични понуди да останам во Арсенал

TopSport - 24.09.2020

Капитенот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг откри дека одбил „повеќе добри понуди“ за да остане на „Емирати“, откако потпиша нов тригодишен договор со „топчиите“. Шпекулациите го поврзуваа габонскиот напаѓач со Барселона и Интер, посебно откако ...

Арсенал е упорен за Кутињо, Куман не ни размислува за негов трансфер

Екипа - 24.09.2020

Премиерлигашот Арсенал е упорен во тоа во своите редови да ја донесе ѕвездата на Барселона, Фелипе Кутињо. Бразилецот годинава се врати на „Камп ноу“ по едногодишната позајмица во Баерн Минхен со кој стигна до трофејот во Лигата на шампионите.

Артета го вметна Жоржињо на списокот на желби за засилувања во тимот

24Фудбал - 24.09.2020

Првиот пеналџија за Челси има активен договор со клубот до 2023. година, а Арсенал и натаму тактизира на трансфер пазарот каде во моментов се поврзува со тројца квалитетни фудбалери од средниот ред.

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен Печат - 24.09.2020

Последен пат Германецот во дресот на Арсенал играше на 7 март годинава во домашниот триумф над Вест Хем (1:0). Денеска менаџерот на Арсенал, Микел Артета истакна дека ќе му биде тешко на германскиот интернационалец да се врати во екипата.

Озил и Гендузи можеби веќе ги одиграа последните натпревари за Арсенал

24Фудбал - 24.09.2020

Вчерашниот меч од Лига Купот во Англија меѓу Лестер и Арсенал беше уште еден показател дека Микел Артета нема намера да смета на Месут Озил и Матео Гендузи за оваа сезона. По вчерашниот меч Микел Артета беше запрашан зошто Озил не беше во тимот, а ...

За Озил е тешко дури и влезе во групата, тврди Артета

Опсервер - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 () – Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.

Враќањето на Озил на најдоброто ниво ќе биде тешко

Спортклуб - 24.09.2020

Иако сите предвидуваа дека со доаѓањето на Артета во Арсенал, ќе има место за Озил во тимот и тој ќе ја врати својата позната форма, сепак не е така. Самиот Артета признава дека ќе биде тешко за Месут Озил да влезе во групата на играчи кои ќе бидат ...

Артета: За Озил ќе биде тешко да влезе во групата

Спортски - 24.09.2020

Иднината на Месут Озил е се понеизвесна, откако менаџерот на Арсенал изјави дека за Германецот е тешко дури да влезе во групата на повикани фудбалери. Фудбалерите на Арсенал синоќа го победија Лестер во Лига Купот, натпревар на кој сите очекуваа ...

Артета повторно го изостави Озил, па му порача: Тешко е…

Дерби - 24.09.2020

Екипата на Арсенал славеше сигурна победа од 2:0 на гостувањето на “Кинг Пауер” кај Лестер во рамките од Карабао купот. И на оваа средба во тимот на Артета немаше место за Месут Озил кој и покрај тоа што Арсенал настапи со комбиниран состав не доби ...

За Езил нема место во Арсенал

TopSport - 24.09.2020

Фудбалерите на Арсенал синоќа со 2:0 славеа победа над Лестер во Лига купот. Микел Артета играше со комбиниран состав во кој немаше место за играчот кој зема најмногу пари во Арсенал, Месут Озил.

Озил го нема на „мапата“, Артета зборуваше за сè

СуперСпорт - 24.09.2020

Фудбалерите на Арсенал синоќа се пласираа понатаму во Купот на Англија против Лестер со 0:2. Синоќа сите на теренот, по долго време, го очекуваа Месут Озил, но тоа не се случи, па јасно е дека веќе нема место за него во клубот.

За Езил нема место во Арсенал

Макфакс - 24.09.2020

Фудбалерите на Арсенал синоќа со 2:0 славеа победа над Лестер во Лига купот. Микел Артета играше со комбиниран состав во кој немаше место за играчот кој зема најмногу пари во Арсенал, Месут Озил.

За Озил е тешко дури и да влезе во групата, тврди Артета

Sport M - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 (МИА) – Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.

За Озил е тешко дури и влезе во групата, тврди Артета

А1 On - 24.09.2020

Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.

За Озил е тешко дури и влезе во групата, тврди Артета

MakPress - 24.09.2020

Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.

Артета: За Озил е тешко дури и да влезе во групата

Денешен - 24.09.2020

Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.

За Озил е тешко дури и да влезе во групата, тврди Артета

Опсервер - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 () – Иднината на Месут Озил останува нејасна откако менаџерот Микел Артета објасни дека е далеку од место дури и во групата. Поранешниот германски репрезентативец, кој добива „вселенска“ плата, не е на терен од 7 март.