TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев ја претстави програмата на новата Влада

24 Вести - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во обраќањето до граѓаните ја претстави програмата на идната Влада на Македонија. Тој најави дека ќе биде премиер на сите граѓани, реформска влада која ќе се фокусира на членството на Македонија во НАТО и ЕУ, надминување ...

Заев побара поддршка за програмата на новата Влада предводена од него

+инфо - 10.03.2017

Ќе се формира специјално одделение во Основниот суд 1, најави Заев. Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ги повика партиите од новото парламентарно мнозинство да ја поддржат програмата на новата реформска влада што тој ја презнетираше и да бидат дел ...

Заев: Ќе бидам премиер на сите граѓани на Република Македонија (ВИДЕО)

МКД - 10.03.2017

Во штабот на СДСМ денеска беше промовирана програмата на новата влада. Оваа програма е за подобар живот на сите граѓани, за развој на економијата, за правна држава и правда, за ефикасни институции, интеграција во ЕУ и НАТО, подобрување на ...

Заев: Ќе бидам премиер на сите граѓани на Македонија

А1 On - 10.03.2017

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, на прес конференција ја објави програмата на новата влада. Македонија, рече, мора да оди напред и суштината во програмата се потребите на граѓаните. „На Македонија и е потребна реформска влада, посветена на зачувување на ...

Обраќање на Заев во 13 часот

24 Вести - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 13:00 часот во седиштето на СДСМ ќе се обрати пред граѓаните. Обраќањето на Заев следува по одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не му го додели мандатот на Заев иако му достави 67 потписи, а ДУИ одлучи да ...

(ВИДЕО) Заев: Ќе покажам дека ќе бидам премиер на сите граѓани на Македонија

Фактор - 10.03.2017

Опозицискиот лидер Зоран Заев на обраќањето пред јавноста ја презентираше н овата програма на владата на РМ а како што најави Дамјан Манчевски Влада која ќе биде посветена на сите нејзини граѓани.

Заев ќе ја претстави програмата на идната влада (ВО ЖИВО)

+инфо - 10.03.2017

Во секој момент се очекува да почне прес конфренција во седиштето на СДСМ. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе ја претстави програмата на идната влада на денешната прес ...

Груевски за српски „Телеграф“: Македонија е на нозе, ако Заев не ја отфрли платформата, никој не може да предвиди како ...

Курир - 10.03.2017

Протестите во Македонија влегоа во својата втора недела, а земјата веќе две години е во тешка политичка криза. Во интервју за Телеграф.рс , лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека македонскиот народ е на нозе и дека нема да се повлече.

Државата ќе ја уриваат со влада без мандат?

Република - 10.03.2017

Ненад Мирчевски Игнорирањето на барањата на 100.000 македонски граѓани, кои секојдневно протестираат против албанската платформа и пристапувањето кон некаков план „Б“ за формирање влада (без мандат од претседателот), која треба да ги спроведе ...

Обраќање на Заев во 13 часот

Нова ТВ - 10.03.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во 13 часот ќе има обраќање од седиштетео на партијата, до како што се вели во соопштението, ...

Заев во еден часот ќе и се обрати на јавноста

Фокус - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот во седиштето на СДСМ, соопшти тој на својот Фејсбук профил. Заев се уште чека од претседателот Иванов да му го додели мандатот, откако достави потписи со кои се докажува дека ...

Заев ќе и се обрати на јавноста во 13 часот

+инфо - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот во седиштето на СДСМ. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот во седиштето на ...

Заев ќе им се обрати на граѓаните во 13 часот

ТВ21 - 10.03.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 13:00 часот во седиштето на СДСМ ќе се обрати пред граѓаните. Заев најави дека е можно, следниот чекор да биде избор на претседател на ...

(ВИДЕО) Заев: Доста е со блокадата на Собранието, имаме мнозинство!

А1 On - 27.04.2017

Имаме обврска да ја почитуваме граѓанската волја, демократските процеси бараат посветеност. Повеќе од 30 дена целата јавност се увери дека ВМРО-ДППМНЕ не сака да ја предаде власта за да избега од одговорност.

Заев ја претставува програмата на новата Влада

Канал 77 - 10.03.2017

Зоран Заев на прес конференцијата што е во тек најави дека ќе ја промовира програмата на идната влада, базиран на потребите на граѓаните, чии барања и потреби ги слушнал додека бил во сите делови на државата.

(ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот на СДСМ Зоран Заев

Бриф - 22.03.2020

Пренос во живо од прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. 🔴 Во живо: Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. 🔴 Во живо: Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

(ВО ЖИВО) Обраќање на лидерот на СДСМ Зоран Заев

Репортер - 10.03.2017

Обраќањето на лидерот на СДСМ можете да го проследите подоле: ...

Заев ќе се обрати до јавноста во 13 часот

Либертас - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 13 часот ќе се обрати до јавноста од партиското седиште во Скопје. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге Иванов му достави 67 потписи за да го добие мандатот за состав на нова Влада.

ЗАЕВ НА ПРЕС ВО 13ч: Пак ќе го бара мандатот или ќе помине на план Б?

Фактор - 10.03.2017

Од кабинетот на опозицискиот лидер најавија дека во 13:00 часот во седиштето на СДСМ, пред граѓаните ќе се обрати Зоран Заев, претседател на ...

ВИДЕО: Целосното интервју на Заев во „Патот кон“

Либертас - 10.03.2017

Погледнете го целосното гостување на лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Патот кон“ на Алсат-М ...

СДСМ: Груевски конечно е во право-Македонија има потреба од стабилна Влада!

Фактор - 09.03.2017

Новата реформска Влада ќе озбезбеди нови работни места, Груевски мора да ги прифати промените Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде.

„Патот кон…“; Гостува: Зоран Заев

Алсат-М - 09.03.2017

Вечерва, во 22:40 часот на Алсат-М, во емисијата „Патот кон…“ гостува лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Дел од емисијата можете да погледнете во приложениот видео ...

Заев вечера во „Патот кон“ на Алсат-М

Либертас - 09.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва, во 20:45 часот, гостува во емисијата “Патот кон” на Алсат-М телевизија. Ова е второ гостување на Заев на телевизија по изборите, во ситуација кога го очекува мандатот од Иванов за состав на ...

СДСМ: Груевски наместо да моли и лаже да го прифати поразот, а Иванов да го даде мандатот

Макфакс - 09.03.2017

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ лажат, провоцираат насилство, омраза, тензии во општеството, молат по странство за да останат на власт со една единствена цел – да ја продлабочат политичката криза во Република Македонија, соопштуваат од СДСМ.

Заев: Премиер на сите граѓани, влада посветена на зачувување на суверенитетот и територијалниот интегритет

Локално - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја објави програмата на новата влада. Македонија, мора да оди напред и суштината во програмата се потребите на граѓаните, рече тој.

Груевски за српски „Телеграф“: Македонија е на нозе, ако Заев не ја отфрли платформата, никој не може да предвиди како ...

Нетпрес - 10.03.2017

Груевски ситуацијата ја опишува како тензична и неизвесна. Објаснува дека тешко може да се очекува било што друго освен протести на граѓаните, кога како што вели, одите спротивно од нивната волја, спроведувајќи сценарио за потполно редифинирање на ...

Заев со обраќање пред граѓаните во 13 часот

Бриф - 10.03.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот во седиштето на ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на лидерот на СДСМ Зоран Заев

Локално - 10.03.2017

Следете го во живо обраќањето на претседателот на СДСМ, Зоран ...

Заев ќе се обрати до јавноста во 13 часот

Репортер - 10.03.2017

дерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 13 часот ќе се обрати до јавноста од партиското седиште во Скопје. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге Иванов му достави 67 потписи за да го добие мандатот за состав на нова Влада.

Заев во 13 часот ќе се обрати на јавноста

Канал 77 - 10.03.2017

Ве информираме дека денеска во 13:00 часот во седиштето на СДСМ, пред граѓаните ќе се обрати Зоран Заев, претседател на СДСМ, соопштија од ...

(ВИДЕО) Целосното интервју на Заев во „Патот кон“

Репортер - 10.03.2017

Погледнете го целосното гостување на лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Патот кон“ на Алсат-М телевизија. ...

СДСМ: Новата Влада ќе обезбеди нови работни места, Груевски мора да ги прифати промените

А1 On - 09.03.2017

„Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде. Македонија мора да добие стабилна реформска влада според мнозинската волја на граѓаните, предводена од претседателот ...

Слугата Заев и „правото“ на неговите команданти

Курир - 08.03.2017

Политичката криза во земјата добива сериозен расплет. Сите елементи од странското сценарио за кои веќе трета година зборувавме по медиумите се распослаа пред сите нас. Не постои разумен човек што не ги поврза сите елементи, делчиња, делови, епизоди ...

Заев вечера во „Патот кон“ на Алсат-М

Репортер - 09.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва, во 20:45 часот, гостува во емисијата “Патот кон” на Алсат-М телевизија. Ова е второ гостување на Заев на телевизија по изборите, во ситуација кога го очекува мандатот од Иванов за состав на Влада. loading..

СДСМ: Груевски наместо да моли и лаже да го прифати поразот

+инфо - 09.03.2017

Победи концептот „Едно општество за сите“. Изгуби сценариото на поделби и изолација, велат од партијата. Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ лажат, провоцираат насилство, омраза, тензии во општеството, молат по странство за да останат на власт со една ...

(ВИДЕО) Заев: Ќе бидам премиер на сите граѓани на Република Македонија

Репортер - 10.03.2017

Тој вети дека не се доведуваат во прашање унитарноста и суверенитетот на Република Македонија. „Ова ќе биде реформска влада за заеднички стратегиски интереси на Република Македонија, за членство во НАТО и ЕУ и надминување на политичката криза, ...

Груевски за српски „Телеграф“: Македонија е на нозе, ако Заев не ја отфрли платформата, никој не може да предвиди како ...

Република - 10.03.2017

Протестите во Македонија влегоа во својата втора недела, а земјата веќе две години е во тешка политичка криза. Во интервју за Телеграф.рс, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека македонскиот народ е на нозе и дека нема да се повлече.

Зоран Заев ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот

Локално - 10.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните во 13 часот во седиштето на ...

ВО ЖИВО: Заев ја претставува програмата на новата Влада

Либертас - 10.03.2017

Следете го во живо обраќањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој пред граѓаните ќе ги претстави основите на програмата за новата Влада. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге Иванов му достави 67 потписи за да го добие мандатот за состав на нова ...

СДСМ: Новата влада ќе озбезбеди нови работни места, Груевски да ги прифати промените

+инфо - 09.03.2017

„Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде“, вели СДСМ. Новата реформска Влада ќе озбезбеди нови работни места, Груевски мора да ги прифати промените, порачуца ...

Слугата Заев и „правото“ на неговите команданти

Пулс24 - 08.03.2017

Политичката криза во земјата добива сериозен расплет. Сите елементи од странското сценарио за кои веќе трета година зборувавме по медиумите се распослаа пред сите нас. Не постои разумен човек што не ги поврза сите елементи, делчиња, делови, епизоди ...

Заев вечерва во „Патот кон“ на Алсат-М

Бриф - 09.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва, во 20:45 часот, гостува во емисијата “Патот кон” на Алсат-М телевизија. Ова е второ гостување на Заев на телевизија по изборите, во ситуација кога го очекува мандатот од Иванов за состав на ...

СДСМ: Груевски наместо да моли и лаже да го прифати поразот, а Иванов да го даде мандатот, како што наложува Уставот!

А1 On - 09.03.2017

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ лажат, провоцираат насилство, омраза, тензии во општеството, молат по странство за да останат на власт со една единствена цел – да ја продлабочат политичката криза во Република Македонија.

ВО ЖИВО: Заев ја претставува програмата на новата Влада

Репортер - 10.03.2017

Следете го во живо обраќањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој пред граѓаните ќе ги претстави основите на програмата за новата Влада. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге Иванов му достави 67 потписи за да го добие мандатот за состав на нова ...

СДСМ: Македонија мора да добие стабилна реформска влада

Макфакс - 09.03.2017

Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде, порачуваат од СДСМ. „Македонија мора да добие стабилна реформска влада според мнозинската волја на граѓаните, ...

СДСМ: Груевски наместо да моли и лаже да го прифати поразот, а Иванов да го даде мандатот, како што наложува Уставот!

Либертас - 09.03.2017

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ лажат, провоцираат насилство, омраза, тензии во општеството, молат по странство за да останат на власт со една единствена цел – да ја продлабочат политичката криза во Република Македонија.