TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Razer Phone 2 – 5,7-инчен гејминг смартфон со 120 HZ дисплеј, 4000mAh батерија и цена од 799 долари

Стандард - 11.10.2018

Razer е едно од најпопуларните имиња во гејминг индустријата, откако нивните производи се користат од над 50 милиони луѓе низ целиот свет. Компанијата предизвика интерес со премиерата на Razer Phone, кој многу аналитичари го идентификуваа како ...

Razer претстави додатоци за новиот смартфон

USB - 11.10.2018

Razer лансираше неколку додатоци за нивниот најнов смартфон Razer Phone 2 кои секако се наменети за дополнително искуство во играњето игри. Најпрво, компанијата го претстави Razer Raiju Mobile controller, на кој што може да се приклучи телефон, а се ...

Razer го претстави својот нов смартфон наменет за љубители на игри

USB - 11.10.2018

Компанијата Razer го претстави својот втор смартфон под името Razer Phone 2 кој е дизајниран пред се за љубителите на игри. Уредот ќе чини околу 800 долари и доаѓа со одличен дисплеј од 120 херци и RT од 8 милисекунди, што е одлично за целосно ...

Sony работи на следната конзола

IT.mk - 10.10.2018

Sony полека се подготвува за наследникот на својата исклучително популарна конзола, PlayStation4. Засега компанијата не излегла со официјална потврда дека следната конзола ќе доаѓа со името PlayStation5.

Sony потврди дека работи на новата Playstation конзола

Денар - 10.10.2018

По голем број мали „тизери“ и, наводно, случајно откривање на информации, изгледа дека некои програмери веќе работат на игри за новата генерација. „Sony“ сега конечно реши да потврди дека работи на новата конзола „Playstation 5“.

Sony конечно започна да работи на нова конзола

Точка - 10.10.2018

Компанијата Sony официјално започна да работи на PS5 конзолата која сака да ја претстави како следна генерација на гејминг конзолите. Бидејќи PS4 конзолата беше претставена пред пет години, беше крајно време Sony да започне да работи и на петтата ...

Sony потврди дека работи на нова Playstation конзола

USB - 10.10.2018

По големиот број на мали тизери и делимични информации, Sony конечно реши да потврди дека компанијата работи на новата Playstation 5 конзола. Сепак, тие не го направија тоа на официјален начин, и се уште не го открија ново име на конзолата.

Sony дефинитивно работи на нова видео конзола

Телефони.мк - 09.10.2018

Претседателот на Sony Кеничиро Јошида потврди дека компанијата веќе започнала со работа за развој на следната генерација на конзола за видео игри. Тој не даде повеќе информации ниту детали за тоа во кој правец ќе се движи петтото продолжение на ...