TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

При контрола во Скопје, регистрирани низа на прекршувања на сообраќајни правила

Скопје1 - 24.03.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 23.03.2019 година во периодот од 14 до 22 часот спроведе акциска контрола за санкционирање возачи кои ги кршат сообраќајните правила.

Полицијата вчера казни 139 возачи, на 40 им ги земаа сообраќајните дозволи

Курир - 24.03.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 23.03.2019 година во периодот од 14 до 22 часот спроведе акциска контрола за санкционирање возачи кои ги кршат сообраќајните правила.

Само вчера контролирани 334 возила

Тера - 22.03.2019

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 21 март извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, товарни возила, сигурносен појас и светло.

Апел до моторџиите во Гостивар да возат според прописите

Gostivarpress.mk - 22.03.2019

Затоплувањето на времето очекувано го зголемува бројот на мотоциклисти и велосипедисти во сообраќајот. Периодов се почесто можат да се сретнат по улиците и патиштата во Гостивар и гостиварско.

Велешкото Обвинителство ја расчистува сообраќајната несреќа во која загина 30-годишен мотоциклист

MakPress - 22.03.2019

Основното јавно обвинителство од Велес работи на расчистување на сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 16:40 часот на автопатот Гевгелија-Скопје на оддалеченост од 6,5 километри по мостот Виничани, во која учествувало патничко моторно ...

Осум сообраќајки во Скопје, загина пешак

MakPress - 22.03.2019

Еден пешак загинал, три лица се здобиле со тешки телесни повреди, а шест лица со лесни телесни повреди во осум сообраќајни незгоди од вкупно 13 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје.

Во 19 сообраќајки викендот во Скопје, 10 лица повредени

MakPress - 22.03.2019

Десет лица се здобиле со лесни телесни повреди во девет сообраќајни незгоди од вкупно 19 што се случиле изминатиов викенд на подрачјето на Град Скопје. Во 10 сообраќајни незгоди е причинета матерјална штета.

Шест лица повредени во сообраќајки во Скопје

MakPress - 22.03.2019

Еден мотоцикл се здобил со тешки повреди, а пет лица со лесни повреди во пет сообраќајни незгоди од вкупно 12 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во шест сообраќајки е причинета материјална штета.

Повредени пет лица, девет соoбраќајки во изминатото деноноќие во Скопје

MakPress - 22.03.2019

Пет лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од девет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во шест е причинета материјална штета. Полицијата, според податоците на Министерството за внатрешни ...

Во Скопје осум сообраќајки, пешак тешко повреден

MakPress - 22.03.2019

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во пет од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три сообраќајни несреќи е причинета материјална штета.

Мотоциклист загина во сообраќајка кај наплатната рампа Градско

MakPress - 22.03.2019

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната рампа кај Градско. Според првичната информација од СВР Велес, моторциклистот веднаш им ...

Преку 50 возачи во Скопје ја пречекориле дозволената брзина

MakPress - 22.03.2019

Вкупно 56 возачи ја пречекориле брзината на движење со моторно возило во текот на вчерашниот ден во Скопје, а со „пајак” се подигнати 58 возила кои биле непрописно паркирани во централното градско подрачје.

Полицијата улови 14 возачи кој немаат возачка дозвола

24Инфо - 24.03.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на вчера во периодот од 14 до 22 часот спроведе акциска контрола за санкционирање возачи кои ги кршат сообраќајните правила.Преземени се вкупно 139 мерки против ...

15 возачи управувале нерегистрирани возила, а 14 управувале возило без возачка

А1 On - 24.03.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на вчера во периодот од 14 до 22 часот спроведе акциска контрола за санкционирање возачи кои ги кршат сообраќајните правила.