TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формула 1 нема да го казни Хамилтон за носење на спорната маица

Спортманија - 15.09.2020

Шампионот се извлече без последици. Меѓународната автомобилска федерација, ФИА, нема да покрене истрага против шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, кој пред и после трката за Големата награда на Тоскана носеше маица со натпис во врска ...

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

TopSport - 15.09.2020

Луис Хамилтон нема да биде казнет за носењето на контроверзната маичка по победата на ГП на Тоскана во неделата во Муџело, потврди ФИА, по што тој самиот преку Инстаграм порача дека нема да престане со своите гестови.

Хамилтон куртули, ФИА нема да отвора истрага против шампионот

Слободен Печат - 15.09.2020

Шесткратниот Формула 1 шампион ќе помине без последици. Светската автомобилска федерација (ФИА) одлучи да не покренува истрага против актуелниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон кој по трката за Големата награда на Тоскана носеше маичка на која пишуваше ...

Хамилтон „куртули“, ФИА му прогледа низ прсти

Спортклуб - 15.09.2020

Меѓународната автомобилистичка федерација нема да спроведе истрага по повод политичката порака која беше испишана во неделата на маицата на Луис Хамилтон за време на церемонијата од доделувањето на трофејот на Големата награда на Тоскана.

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

Опсервер - 15.09.2020

Тоскана, 15 септември 2020 () – Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по ...

Хамилтон во големи проблеми поради јавно истакнување на политичка порака

Додај Гас - 15.09.2020

Шесткратниот светски шампион во Formula 1, Луис Хамилтон може да биде казнет од Меѓународната автомобилска федерација (FIA) за носење на маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по трката за ГН на Тоскана овој викенд ...

Хамилтон победи 17-ти пат, имајќи и пол-позиција и најбрз круг

Н.Македонија - 15.09.2020

Британецот Луис Хамилтон стигна до својата шеста победа сезонава во Формула 1, а 90-та во кариерата (една победа помалку од рекордерот Михаел Шумахер), во хаотичната гранпри-трка во Тоскана, на легендарната патека Муџело.

Хамилтон објасни зошто повикува на апсење полицијајци

24auto - 14.09.2020

Повеќекратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон за медиуми ја објасни пораката од својата маица со која се појави во рамките на трката за големата награда на Тоскана. Тој за време на церемонијата се појави со маица на која пишуваше “Arresta the cops ...

Хамилтон во големи проблеми поради јавно истакнување на политичка порака

Sport M - 15.09.2020

Пoртпаролот на FIA за BBC потврди дека истрагата е во тек. Шесткратниот светски шампион во Formula 1, Луис Хамилтон може да биде казнет од Меѓународната автомобилска федерација (FIA) за носење на маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија ...

ФИА започна истрага против Луис Хамилтон

Вечер Прес - 15.09.2020

ФИА започна истрага против светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, за натписот на неговата маица. По последната трка, Британецот носеше маица поврзана со убиството на Бреон Тејлор, која беше убиена по судирот со полицијата во нејзиниот дом.

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

Sport M - 15.09.2020

Тоскана, 15 септември 2020 (МИА) – Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по ...

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

Кајгана - 15.09.2020

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по Големата награда на Тоскана во ...

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

Либертас - 15.09.2020

– Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по Големата награда на Тоскана во ...

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

Макфакс - 15.09.2020

Луис Хамилтон нема да биде казнет за носењето на контроверзната маичка по победата на ГП на Тоскана во неделата во Муџело, потврди ФИА, по што тој самиот преку Инстаграм порача дека нема да престане со своите гестови.

ФИА отвори истрага против Луис Хамилтон околу контроверзниот знак на маицата

Sport M - 14.09.2020

ФИА започна истрага против светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, за натписот на неговата маица. По последната трка, Британецот носеше маица поврзана со убиството на Бреон Тејлор, која беше убиена со судирот од полицијата во нејзиниот дом.

Хамилтон под истрага на ФИА за маицата со политичка порака

Дриблинг - 14.09.2020

Шесткратниот светски првак во Формула 1 Луис Хамилтон многу веројатно ќе се најде под истрага на Меѓународната федерација во автомобилизам (ФИА). Повод е носењето маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“, по неделната трка ...

Првакот под истрага: Хамилтон ќе биде казнет поради пораката на маичката!

SportMedia - 14.09.2020

Луис Хамилтон вчера ја освои ГН на Тоскана, забележа уште една победа во Формула 1, но никој не говори за неговиот триумф, туку за маичката која ја носеше на патеката во Мугело, на која имаше посебна порака.

Хамилтон пред казна од ФИА поради политички пораки

Слободен Печат - 14.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфира на трката за Големата награда на Тоскана и моментот сакаше да го искористи за кревање на свеста против расизмот и полициската бруталсност во САД поради што се соочува со казна од ФИА.

Хамилтон: Многу тешка трка, Ботас покажа брзина цел викенд

Кајгана - 14.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, раскажа колку е тешко да се освои трката за Големата награда на Тоскана. „Сето тоа е малку поразително, како три трки во еден ден. Беше неверојатно тешко, стартот беше тежок“, почна Хамилтон.

Хамилтон се соочува со казна од ФИА поради истакнување политички пораки

Екипа - 14.09.2020

Луис Хамилтон се соочува со истрага од ФИА поради носењето маичка со политичка порака за време на трката за големата награда на Тоскана. Шампионот носеше маичка на која пишуваше „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бренона Тејлор“ мислејќи на ...

Политичка порака на маичката, ќе има ли истрaга против Хамилтон?

TopSport - 14.09.2020

ФИА веројатно ќе покрене истрага против Луис Хамилтон поради маичката на која имаше порака, а која тој ја носеше по трката за Големата награда на Тоскана, кога го даде официјалното интервју и кога му беше доделен пехарот.

Моето срце се трка, лудо е да се биде на чекор до Шумахер

Вечер Прес - 14.09.2020

Откако минатата трка во Италија беше спектакуларна, таа во Монца, на која славеше Пјер Гасли, оваа беше крајно бизарна. Од вкупно 20 пилоти дури осум не ја минаа целта, а до победата дојде возачот на Мерцедес и бранител на титулата, Луис Хамилтон.

Фетел: Ботас е виновен за опасниот судир во Муџело – Ботас: Доста плачете!

MTM - 14.09.2020

Четирикратниот светски шампион, Себастијан Фетел го дели мислењето на дел од Ф1 фановите дека Валтери Ботас е виновен за опасниот судир по првиот рестарт на трката во Муџело во неделата и побара Финецот да внимава на рестартот под безбедносно возило ...

Formula 1: Хамилтон најдобар во „хаосот“ на Муџело / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 14.09.2020

Во историските списи, Луис Хамилтон ќе остане впишан како прв победник на трка од Светскиот шампионат во Formula 1 одржана на патеката Муџело Возачот на Mercedes успеа да слави на трка која беше полна со инциденти и траеше скоро два и пол часа со ...

ФОТО: Мик Шумахер го возеше болидот на својот татко на посебен ден за Ферари

Gol.mk - 14.09.2020

Пред почетокот на Големата Награда на Тоскана, синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик, по повод јубилејната 1.000 трка на Скудерија Ферари во Формула 1, го возеше болидот на својот татко.