TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал откри што најмногу го загрижува: Ова за мене е непозната територија…

Дерби - 04.12.2023

Големиот грен слем шампион, Рафаел Надал треба да се врати на терените на почетокот на наредната година и тоа на турнирот во Бризбејн. Надал е во „аут“ од Австралија Опен каде се повреди при поразот во раната фаза, односно од тој момент нема ...

Надал: Колкот не ми е најголема грижа, знам дека кога ќе се вратам ќе изгледам лошо...

Gol.mk - 05.12.2023

Рафаел Надал се подготвува за враќање на тениските терени. По пауза од една година шпанскиот ас ќе заигра во Австралија и веројатно ќе ја одработи последната сезона во кариерата. Во опширно интервју за шпанските медиуми, Надал зборуваше за своите ...

Надал ги намалува очекувањата пред неговото враќање на теренот по пауза од една година

Слободен Печат - 04.12.2023

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска изјави дека има помали очекувања пред враќањето на натпреварувањата во јануари, по една година пауза поради повреда. Надал во петокот најави дека ќе игра на турнирот во Бризбејн во јануари.

Надал ги загрижи навивачите: Се плашам, колкот не е единствената моја грижа

Вечер Прес - 04.12.2023

Рафаел Надал се опоравува од повредата која го одвои од тенисот речиси една година. Популарниот „бик од Мајорка“ напорно тренира, а како што најави напорно тренира и се подготвува за турнирот во Бризбејн кој треба да биде „загревање“ за Австралија ...

Надал пред враќање на терените: Не очекувам ништо посебно!

Sport 1 - 04.12.2023

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави дека се враќа на терените и ќе игра во Австрија, каде што најпрво ќе има подготовки за да провери како ќе се чувствува. Надал го одигра последниот меч на Австралијан опен минатата година, по што се повреди и ...

Надал ги загрижи фановите: Стравувам, не ме загрижува само колкот..

Спортклуб - 04.12.2023

Шпанецот го појасни својот став околу враќањето на теренот. По долг период, Рафа Надал влезе во период на опоравување и враќање полека на терените, а според информациите, тој може првично да се појави во Бризбејн во 2024 година, како подготовка пред ...

[ВИДЕО] Конечно! Рафаел Надал најави враќање на теренот со тешко признание

Точка - 04.12.2023

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал најави враќање на теренот по речиси една година пауза. Сопственикот на 22 Грен слем титули признал дека стравувам како сè ќе се одвива но и дека е подготвен за нови предизвици.

Надал е 664. играч на АТП листата, па иако треба да биде квалификант, тој има заштитен статус

Спортклуб - 04.12.2023

Рафаел Надал од поодамна не котира баш најдобро во светскиот тенис, а причина за тоа е што тој подолг период не е дел од натпреварите. Тој не игра тенис некои 9-10 месеци по што стана јасно дека тоа ќе се одрази на неговиот ранкинг, а откако успеа ...

Знаете ли од која позиција на АТП листата Надал ќе се врати на терените?

Спортски - 04.12.2023

Рафаел Надал по една година пауза се враќа на терените и тоа на турнирот во Бризбејн кој ќе биде еден вид подготовка за Австралија Опен. Освојувачот на 22 грен-слем титули поради повреда не е на терените од јануари, а тоа придонесе да се најде на ...

Надал нема да игра квалификации иако е 664. на АТП листата

SportSport - 04.12.2023

Еден од најдобрите светски тенисери на сите времиња Рафаел Надал ќе се врати на теренот по пауза од една година. Шпанецот, освојувач на 22 грен слем титули, поради повреда отсуствува од Австралија Опен во јануари годинава, тој моментално е само 664.

Академијата на Надал ги уништува малдите играчи!

Вечер Прес - 04.12.2023

Познатиот светски тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал, најави враќање на терените за следната година, а во наредните денови би можел да биде во центарот на вниманието поради сосема друга причина.

Рафаел Надал проговори и ги преплаши навивачите: „Се плашам, не ме загрижува само колкот, потребно е време…“

Во Центар - 04.12.2023

Рафаел Надал се опоравува од повредата која го оддалечи од тенисот речиси една година. Популарниот „бик од Мајорка“ напорно тренира, а како што најави напорно тренира и се подготвува за турнирот во Бризбејн кој треба да биде „загревање“ за ...