TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ со „Луј Витон“ торба на собраниска говорница

Локално - 14.02.2020

Пратеничката Дафина Стојановска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието, каде тече расправата за предлог законот за јавното обвинителство, излезе со чанта Луј Витон. Стојановска на говорницата посочи дека тоа е лажна чанта со лажни ...

Џафери до Стојановска: Ќе ја земеш ти или јас да ја земам чантата „Луј Витон“?

+инфо - 14.02.2020

На седницата за законот за јавното обвинителство, на собраниската говорница се најде и „Луј Витон“ чанта. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска по говорот на собранискиот пулт остави како што рече лажна „Луј Витон“ чанта со лажни банкноти.

Стојановска излезе на говорница со чанта Луј Витон

ТВ21 - 14.02.2020

Пратеничката Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието излезе со чанта Луј Витон. Таа истакна дека ова е лажна чанта со лажни банкноти, а вистинската треба да се пронајде каде ...

Димовски: Во март нема да има датум за преговори

Алсат-М - 14.02.2020

Говорејќи на денешната седница на чиј дневен ред е Законот за Јавно обвинителство рече дека датум за почеток на преговори во март нема да има, потсетувајќи дека со половина од пратениците и претходно се кладел оти датум немало да се додели ниту во ...

Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“, полна со пари, која власта се уште не ...

Курир - 14.02.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил сподели статус и фотографија од Собранието на Република Македонија каде пратеничката Дафина Стојановска донесе торба „Луј Витон“ како потсетник за власта која се уште не ја пронајде ...

Димовски до Александрова: Немојте да го лажете народот, датум за ЕУ нема да има ниту во март

Курир - 14.02.2020

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски реплицирајќи и на Емилија Александрова и порача на пратеничката да не го лаже народот, бидејќи датум за ЕУ нема да има ниту во март и со Закон за обвинителство и без Закон за обвинителство.

Димовски: Датум во март нема да има, амбасадорите знаат и каде и во кој град завршила торбата „Луј Витон“

24Инфо - 14.02.2020

Во тек е расправа на седницата за Законот за ЈО, на која си реплицираат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и нивите поранешни сопартијци од независната група. Во една од репликите на пратеничката Емилија Александрова се јави Илија Димовски, кој рече дека ...

Димовски: Немојте да манипулирате со датумот, ние датум не добиваме ниту во март

ТВ21 - 14.02.2020

Илија Димовски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ денеска на расправата за законот за ЈО, им порача на пратениците на независната група на ВМРО-ДПМНЕ им порача да не ја манипулираат јавноста дека Законот за ЈО бил важен и за добивање на датум за преговори со ...

„Луј Витон“ го отвори својот прв ресторан (фотогалерија)

Сакам да кажам - 14.02.2020

„Луј Витон“ го отвори својот прв ресторан, што се наоѓа во рамките на неговата нова продавница во Осака (Јапонија) и внатрешноста е дело на дизајнерскиот тим на брендот. Наречен „Сугалабо В“, тој го зазема првиот спрат од продавницата, лоцирана на ...

Димовски: Датум во март нема да има, a амбасадорите знаат и каде и во кој град завршила торбата „Луј Витон“

Република - 14.02.2020

Ви кажувам сега, како што се кладевме и во октомври – датум во март нема да има, рече пратеникот Илија Димовски на денешната расправа во Собранието за предлог-законот за јавно обвинителство.

Боки 13 обвини дека снимката со парите спакувани во Луј Витон торба е лепена

МКД - 13.02.2020

И снимката со фамозната торба Луј Витон која Бојан Јовановски и Зоран Милевски ја изнесуваат од домот на Орце Камчев беше пуштена во судница како дел од доказите во „Рекет“. На снимката стои дека таа е направена на 20 февруари, 2019 година.

„Луј Витон“ го отвори првиот ресторан

Репортер - 14.02.2020

„Луј Витон“ го отвори својот прв ресторан, кој е во рамките на неговата нова продавница во Осака во Јапонија. Целата внатрешност во ресторанот е дело на дизајнерскиот тим на брендот. Наречен „Сугалабо В“, се наоѓа на првиот кат од продавницата, ...

Димовски: Датум во март нема да има, амбасадорите знаат каде завршиле парите од „Рекет“

Нетпрес - 14.02.2020

Нема да има датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија во март, нема потреба да се лаже народот, изјави во петокот пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во текот на собраниската расправа за предлог-законот за ...

Димовски: Амбасадорите знаат во кој град завршиле „Луј Витон“ чантата со парите

PressingTV - 14.02.2020

Ви кажувам сега, како што се кладевме и во октомври – датум во март нема да има, рече пратеникот Илија Димовски на денешната расправа во Собранието за предлог-законот за јавно обвинителство.

ДИМОВСКИ ДО „НЕЗАВИСНАТА“ АЛЕКСАНДРОВА: Датум нема ни во март, амбасадорите знаат каде и во кој град завршила „Луј ...

Денешен - 14.02.2020

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски реплицирајќи и на Емилија Александрова и порача на пратеничката да не го лаже народот, бидејќи датум за ЕУ нема да има ниту во март и со Закон за обвинителство и без Закон за обвинителство.

Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“

Нетпрес - 14.02.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил сподели статус и фотографија од Собранието на Република Македонија каде пратеничката Дафина Стојановска донесе торба „Луј Витон“ како потсетник за власта која се уште не ја пронајде ...

„Амбасадорите знаат во кој град завршиле „Луј Витон“ чантата со парите“

Курир - 14.02.2020

Ви кажувам сега, како што се кладевме и во октомври – датум во март нема да има, рече пратеникот Илија Димовски на денешната расправа во Собранието за предлог-законот за јавно обвинителство.

Пратеничката Стојановска излезе на говорница со чанта Луј Витон

Либертас - 14.02.2020

Пратеничката Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието излезе со чанта Луј Витон, пренесе ТВ21 . Таа истакна дека ова е лажна чанта со лажни банкноти, а вистинската треба да се пронајде каде ...

Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ со „Луј Витон“ торба на собраниска говорница

Centar - 14.02.2020

Пратеничката Дафина Стојановска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието, каде тече расправата за предлог законот за јавното обвинителство, излезе со чанта Луј Витон. Стојановска на говорницата посочи дека тоа е лажна чанта со лажни ...