TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

А1 On - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Откриена дилемата: Еве колку заработи Челси за трансферот на Фабрегас во Монако?!

СуперСпорт - 12.01.2019

Вчера и официјално е обелоденето, Цеск Фабрегад потпиша договор со Монако на три и пол години и ќе му помогне на својот пријател, тренерот на Кнежевите, Тиери Анри, да се избори за опстанок и покрај големите проблеми кои ги доживеа екипата оваа ...

(ФОТО) Заборавениот Хесе конечно се појави на тренинг, па одлучи да се слика со Нејмар

Спортклуб - 12.01.2019

Хесе Родригез беше голема надеж на Реал Мадрид, но во претходните сезони му се загуби секоја трага. Хесе речиси една година нема одиграно сериозен натпревар, а поради приватниот живот, фудбалот му падна во втор план.

Манџукиќ шокиран: За Јувентус во прв план излегува „ЧУДОТО ОД ДЕТЕ“

СуперСпорт - 12.01.2019

Марио Манџукиќ поради повреда ќе отсуствува пвеќе отколку што на прв поглед тоа изгледаше. Имено, Хрватот ќе биде отсустен најмалку еден месец и единствена цел на Јувентус е да го подготви за дуелот со Атлетико на 20. февруари.

Повредата на Манџукиќ шанса за „чудото од дете“ на Јувентус

Спортски - 12.01.2019

Моис Кин неочекувано сега ќе добие шанса во Јувентус. Марио Манџуки ќ се повреди и ќе отсуствува повеќе отколку што се претпоставуваше во прв момент и единствената цел на Јувентус е да биде спремен за натпреварот против Атлетико на 20-ти февруари.

Хесе се појави на тренинг, па реши да се слика со Нејмар (ФОТО)

СуперСпорт - 12.01.2019

Хесе Родригез беше голема надеж на Реал Мадрид, но во претходните сезони буквално се загуби. Хесе речиси една година не одигра ниту еден сериозен натпревар, а поради приватниот живот фудбалот му падна во втор план.

Бомба од Италија, Реал му предложил на Јувентус голема трампа (ФОТО)

24Фудбал - 12.01.2019

Денешното издание на Тутоспорт вели дека Реал Мадрид го користи интересот на Јувентус за Иско за да стигне до услугите на Пауло Дибала. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала минутажа од Солари, во Ла Лига нема ...

Бившиот претседател на Реал Мадрид открива: Конечно познати двете причини поради кои Зидан како тренер замина од ...

СуперСпорт - 12.01.2019

Шокантен отказ кој Зинедин Зидан го даде изминатото лето само пет дена откако како тренер на Реал ја освои Лигата на шампионите, трета година во низа, и од која клубот се уште не закрепна, сега доби свое објаснување.

Солари за иднината на Иско: Немам потреба да му давам никаков совет

Дерби - 12.01.2019

Сантијаго Солари треба да го подготви тимот за нов предизвик во шпанската Примера по двата лоши резултати во низа, но ова попладне главна тема на прес-конференцијата која ја одржа тренерот на Реал Мадрид беше ситуацијата со која се соочува една од ...

Пред мене Реал (М) беше гробница за дефанзивците

Sport M - 12.01.2019

Португалскиот дефанзивец Пепе се врати во редовите на матичниот клуб Порто, а само неколку часа подоцна даде ексклузивно интервју за клупскиот сајт. Проблематичниот фудбалер изјави дека искуството во Порто му помогнало да биде максимално подготвен ...

„Бомба“ од Шпанија: Реал Мадрид му нуди мега-трампа на Јувентус!?

Sport 1 - 12.01.2019

Шпанските медиуми пишуваат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има генијален план и сака да му предложи мега-трампа на Јувентус. Иско не е омилен кај тренерот Сантијаго Солари, па веќе некое време го поврзуваат со трансфер во некој ...

Батшуаи како позајмен

Sport M - 12.01.2019

Предводникот на францускиот гигант Монако, Тјери Анри, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Мичу Батшуаи.

„Од две причини Зидан си замина од Реал“

TopSport - 12.01.2019

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, го открива причините за оставката на Зинедин Зидан. Пет дена по освојувањето на третата титула во низа, во Лигата на шампионите, францускиот тренер го напушти Реал.

Фабрегас со емотивна порака по разделбата со Челси!

Спортклуб - 12.01.2019

Цеск Фабрегас од вчера и официјално е нов играч на Монако, каде главен тренер е Тиери Анри, неговиот некогашен идол и соиграч од деновите во Арсенал. Шпанскиот фудбалер кој во минатото настапуваше во Арсенал, па потоа од Барселона премина во Челси, ...

Анри во Монако носи уште еден поранешен соиграч

Дерби - 12.01.2019

Откако го обезбеди потписот на Цеск Фабрегас кој се обврза на 3.5 годишен договор со Монако, Тиери Анри работи на нов трансфер на уште еден негов поранешен соиграч. Наводно, следна мета на францускиот стратег е стоперот на Арсенал, Лорен Кошчиелни ...

Јувентус го сака Иско, Перез им предложил спектакуларна размена!

Спортски - 12.01.2019

Во Реал имаат предлог за Јувентус, ако се навистина заинтересирани за Иско. Момчето од Малага дефинитивно е на пат да го напушти Реал Мадрид после пет години и да побара нов предизвик. Од кога Солари е во тимот Иско не добива шанса да го покажа ...

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

TopSport - 12.01.2019

Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала. Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари ...

Големо засилување за Монако, Фабрегас и се приклучи на четата од Анри

OhridNews - 12.01.2019

Екипата на Монако предводена од француската легенда Тиери Анри покрај аут линијата во името на Цеск Фабрегас доби ултра засилување за втората полусезона во Првата лига во Франција. Шпанскиот фудбалер на тимот му се приклучи како слободен фудбалер, ...

Фабрегас и официјално оди во Монако

Канал5 - 11.01.2019

Сеск Фабрегас потпиша денеска договор со МОнако на три и пол години, така што и официјално го напушти Челзи. Шпанскиот фудбалер во овој преоден период го поврзуваа со Милано , но 31 годишниот Фабрегас го одбра Монако поради својот поранешен соиграч ...

Барселона ја одби опцијата Мората

24Фудбал - 11.01.2019

Шпанскиот напаѓач е на излезна врата од Челси, истовремено Премеирлигашот, поточно тренерот на таа екипа Сари јавно побара од клубот ангажман на Игуаин, а со тоа стави јасно дознаење дека местото за Мората во тимот се стеснува.

Алегри ја потврди повредата на големата ѕвезда во тимот

Спортклуб - 11.01.2019

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ, ќе биде две недели надвор од мечевите на неговиот клуб Јувентус, откако заработи повреда. Пред мечот ос 1/16 финалниот меч од Купот на Италија против Болоња, тренерот на „Бјанконерите“ не сакаше да крие и ...

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Независен - 11.01.2019

Еден од најочекуваните договори за време на зимскиот прозорец беше официјализиран. Цеск Фабрегас веќе е играч на Монако откако премина во клубот од Азурниот брег во Челзи и потпиша договор до 2022 година.

ОФИЦИЈАЛНО: Фабрегас е новиот „кнез" (ВИДЕО)

SportMedia - 11.01.2019

Шпанскиот играч од средината на теренот, и официјално стана нов играч на Монако... Овој 31 годишен фудбалер, со екипата од француското кнежевство потпиша договор на три и пол години, додека пак од друга страна членот на француската Лига 1 на име на ...

Официјално: Челси го продаде Фабрегас на Монако за 10 милиони фунти

24Фудбал - 11.01.2019

Сеск Фабрегас е нов играч на Монако, клубот од малото кнежевство вечерва соопшти дека Шпанецот ставил потпис на три ипол години. Фудбалерот од средниот ред изминатиот викенд имаше емотивно простување од Стемфорд Бриџ во ФА купот и потоа замина за ...

Фабрегас претставен како засилување на Монако

Дерби - 11.01.2019

Шпанскиот фудбалер Сеск Фабрегас од денеска и официјално е нов член на Монако, а францускиот прволигаш го промовираше своето засилување со дресот кој ќе го носи во иднина. Фабрегас пристигнува во екипата чиј тренер е неговиот поранешен соиграч Тјери ...

Готово е: Фабрегас потпиша со новиот клуб

Спортклуб - 11.01.2019

Повеќе нема дилеми, Монако во продолжението од сезоната влегува посилен за искусниот шпански играч за врска Сеск Фабрегас. Шпанецот по четири и пол години го напушти Челзи и се пресели во редовите на „Кнезовите“, на кои ќе им помогне да се извлечат ...

Официјално: Сеск Фабрегас стави потпис!

Спортски - 11.01.2019

Шпанецот стави потпис на долгогодишна соработка. Повеќе нема дилеми, Монако во продолжение од сезоната ќе биде посилен за шпанскиот играч за врска Сеск Фабрегас. Шпанецот после четири ипол години го напушта Челзи и се сели во редовите на Монако каде ...

Официјално: Фабрегас си замина од Челси (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.01.2019

Како што се најавуваше претходните денови, Сеск Фабрегас го напушти Челси и официјално потпиша за Монако, каде што ќе остане во наредните три ипол години. Фабрегас по четири ипол години го напушти Челси и се сели кај познаникот Тјери Анри во Монако, ...

ОФИЦИЈАЛНО: Фабрегас го засили француски Монако

Gol.mk - 11.01.2019

Екипата на Монако донесе големо засилување во своите редови и потпиша договор со шпанскиот фудбалер Сеск Фабрегас . Фабрегас замина од редовите на Челзи и брзо си најде нов ангажман. Кариерата ќе ја продолжи во клубот од кнежевството, каде тренер е ...

Официјално: Фабрегас потпиша за Монако (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2019

Монако во продолжение од сезоната ќе има голема помош од најновото засилување Сеск Фабрегас, кој пристигнува од Челси. Шпанецот по четири ипол години си замина од Челси и ќе се обиде да му помогне на Тјери Анри да го спаси Монако од испаѓање од ...

Фабрегас го комплетираше трансферот во Монако

TopSport - 11.01.2019

Цеск Фабрегас го комплетираше трансферот од Челси во Монако, каде што ќе се обедини со Тјери Анри, со кого играше заедно во Арсенал од 2003 до 2007 година. Фабрегас се согласи за договор од три и пол години со клубот од малото кнежевство откако ги ...

Рамос: Иско и Солари? Комплицирано е...

24Фудбал - 11.01.2019

Не е тајна дека односот помеѓу шефот на стручниот штаб на Кралевите, и плејмејкерот на таа екипа, е далеку од позитивен, за тоа говори и изјавата на капитенот на Реал Мадрид за Диарио. Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го опиша односот помеѓу ...

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Курир - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Ова би било потрес во шпанскиот фудбал: Барселона тргнува по еден од најбараните во Европа!

Спортски - 11.01.2019

Еден од најбараните напаѓачи во овој преоден рок сигурно е Алваро Мората. Милан, Севиља, Борусија Дортмунд, Баерн, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид…Сега и – Барселона! Сите овие клубови се заинтересирани за доведување на Алваро Мората во јануарскиот ...

Јувентус ја започна „операцијата Иско“

Спортски - 11.01.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека приоритет на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде плејмејкерот на Реал Мадрид, Иско. „Старата дама“ веќе го обезбеди потписот на Рамзи , но тренерот Алегри сака по секоја цена да го види Иско во својот тим.

Јувентус сака да го привлече Иско

Локално - 11.01.2019

Јувентус е заинтересиран за купување на играчот од средниот ред на Реал Мадрид Иско, објавија италијанските медиуми. Раководството на „бјанконерите“ планира да склучи договор со 26-годишниот шпански играч од средниот ред за пет години.

Шок за Манџукиќ, „златното момче“ на Јувентус одеднаш излезе во прв план!

Спортклуб - 12.01.2019

Марио Манџукиќ поради повреда ќе отсуствува повеќе од она што се претпоставуваше на почетокот. Имено, Хрватот ќе биде отсутен најмалку еден месец и единствената цел засега за Јувентус е да го подготви за дуелот со Атлетико Мадрид на 20. февруари.

Реал со порака до Јувентус: Го сакате Иско, дајте ни го Дибала! (ФОТО)

МКД - 12.01.2019

Денешната насловна страна на Тутоспорт пишува за голема трампа помеѓу Реал Мадрид и Јувентус, „кралевите" го бараат Пауло Дибала како дел од евентуалниот трансфер на Иско. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала ...

„Од две причини Зидан си замина од Реал“

Макфакс - 12.01.2019

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, го открива причините за оставката на Зинедин Зидан. Пет дена по освојувањето на третата титула во низа, во Лигата на шампионите, францускиот тренер го напушти Реал.

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

Макфакс - 12.01.2019

Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала. Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари ...

„Старата дама“ ослабена за Суперкупот со Милан, се повреди Манџукиќ

Макфакс - 10.01.2019

Пех за голгетерот на Јувентус, Марио Манџукиќ, пред Суперкуп-дуелот против Милан, кој ќе се одигра на 16 овој месец во Саудиска Арабија. Според информациите од Торино, Хрватот го повредил мускулот на утринскиот тренинг поради што ќе мора да биде ...

Јувентус: Дибала не се продава

MTM - 11.01.2019

Јувентус ги одбиле сите понуди за трансфер на напаѓачот Паоло Дибала, соопшти „Тутоспорт". Во канцелариите на торинскиот гигант пристигнале барања за Аргентинецот од неколку клубови, меѓу кои ПСЖ, Баерн Минхен и Манчестер Сити, но сите тие не ги ...

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

А1 On - 11.01.2019

Еден од најочекуваните договори за време на зимскиот прозорец беше официјализиран. Цеск Фабрегас веќе е играч на Монако откако премина во клубот од Азурниот брег во Челзи и потпиша договор до 2022 година.

Официјално: Фабрегас започнува нова авантура, потпиша со Монако до 2022

МКД - 11.01.2019

Сеск Фабрегас го заврши престојот во Челси и започнува нова авантура во Монако, Шпанецот се обврза кон клубот од малото кнежевство до 2022 година. Фудбалерот од средниот ред изминатиот викенд имаше емотивно простување од Стемфорд Бриџ во ФА купот и ...

Фабрегас го комплетира трансферот во Монако

Макфакс - 11.01.2019

Цеск Фабрегас го комплетираше трансферот од Челси во Монако, каде што ќе се обедини со Тјери Анри, со кого играше заедно во Арсенал од 2003 до 2007 година. Фабрегас се согласи за договор од три и пол години со клубот од малото кнежевство откако ги ...

Јувентус ја започна „операцијата Иско“

Таратур - 11.01.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека приоритет на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде плејмејкерот на Реал Мадрид, Иско. „Старата дама“ веќе го обезбеди потписот на Рамзи , но тренерот Алегри сака по секоја цена да го види Иско во својот тим.