TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple подготвува 16-инчен MacBook Pro со edge-to-edge OLED екран

USB - 26.05.2019

Најновиот извештај дека Apple во подготовка има нов MacBook Pro лаптоп, кој ќе користи OLED дисплеј. Извештајот споменува дека овој лаптоп ќе користи 16-инчен all-screen дисплеј. Претходно оваа година, аналитичарот Минг-Чи Куо тврдеше дека оваа ...

Рецензија Samsung Galaxy A10 - Поевтината формула

Телефони.мк - 26.05.2019

Samsung Mobile пробуваше различни формули за развој на Galaxy A серијата замислена како за нијанса пониска од Galaxy S серијата но, не со прениски цени и доволно моќни перформанси. Добар знак беше тоа што одредени компоненти од премиум класата свое ...

Samsung Galaxy A70S ќе биде прв смартфон со камера од 64 MP

USB - 26.05.2019

Компанијата Samsung наскоро ќе го пласира на пазарот првиот паметен телефон со камера од 64 мегапиксели. На почетокот на мај се појавија информации за новата камера на Samsung од 64 MP, која го надминува моментниот „шампион”, сензорот на Sony, IMX ...