TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски: Годините не се важни уште долго можам да играм на врвно ниво

Канал5 - 06.08.2022

Новото скапо заслилување на каталонскиот великан Барселона, Полјакот Роберт Левандовски изјави дека се уште е гладен за успех и дека може да игра добро и покрај тоа што има 33 години. Ивонредниот напаѓач Левандовски по потпишувањето на договорот со ...

Левандовски испрати порака кон Реал Мадрид

Gol.mk - 05.08.2022

Роберт Левандовски беше претставен како нов фудбалер на Барселона. Искусниот голгетер ќе го засили тимот на Чави Хернандез, кој се надева на поуспешна сезона во однос на ланската, која беше прва без Лионел Меси.

Барселона го претстави полскиот напаѓач Роберт Левандовски

Алсат-М - 05.08.2022

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски и официјално беше претставен како засилување на Барселона на стадионот „Камп Ноу“ каде имаше околу 60.000 гледачи. Левандовски дојде од Баерн Минхен за 50 милиони евра, а шпанските медиуми пренесуваат дека ваква ...

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Макфакс - 05.08.2022

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони евра, а беше пречекан од голем број фанови.

Барса официјално го претстави Левандовски, за малку ќе го собореше рекордот на Ибрахимовиќ

Локално - 05.08.2022

Полскиот фудбалер Роберт Левандовски беше претставен како официјално засилување на Барселона. По тој повод на Камп Ноу се собраа 57.300 навивачи, што за малку ќе беше најголем рекорд во посета при претставување на трансфер во историјата за ...

Левандовски претставен пред 60.000 навивачи на „Камп Ноу“ 🎥

Спортски - 05.08.2022

Новата ѕвезда на Барселона, Роберт Левандовски денес беше претставен на „Камп Ноу“ пред скоро 60.000 фанови, точно на пладне. Левандовски излезе на терен со дрес со број 9 заедно со претседателот на клубот, Жоан Лапорта.

ПАЃА АПСОЛУТНИОТ РЕКОРД НА БАРСЕЛОНА? СИТЕ СЕ УБЕДЕНИ: ОВА ЌЕ ГО НАДМИНЕ И ДЕНОТ КОГА СЕ ПОЈАВИ ГОЛЕМИОТ РОНАЛДИЊО! ...

Во Центар - 05.08.2022

По пристигнувањето во Барселона од Баерн, Роберт Левандовски одработи дел од подготовките со својот нов клуб и одигра четири пријателски натпревари (Интер Мајами, Реал Мадрид, Јувентус и Њујорк Ред Булс).

(ВИДЕО) Роберт Левандовски претставен на „Камп ноу“ пред илјадници навивачи

Нетпрес - 05.08.2022

Барселона свечено го претстави Роберт Левандовски на своите навивачи кои во рекорден број дојдоа на „Камп ноу“, да му посакаат добредојде на новата мегаѕвезда. Полскиот бомбардер со промоцијата урна рекорд на Роналдињо.

Барселона го претстави полскиот напаѓач Роберт Левандовски

Zoom - 05.08.2022

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски и официјално беше претставен како засилување на Барселона на стадионот „Камп Ноу“ каде имаше околу 60.000 гледачи. Левандовски дојде од Баерн Минхен за 50 милиони евра, а шпанските медиуми пренесуваат дека ваква ...