TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Обид за ликвидација во Белград, жртвата преживеала два куршума в глава

Нетпрес - 17.10.2020

Триесет и петгодишниот Александар Шарац, наводни член на криминалната организација Пинк Пантер, околу 16 часот во саботата во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан, но преживеал до два куршуми в главата.

Лекарите успеале да го реанимираат Шарац по двата испукани куршуми во неговата глава, но животот му е во опасност

24Инфо - 17.10.2020

По неофицијалните информации кои ги пренесоа српските медиуми за денешниот обид за ликвидација во гаража на ТЦ Ушче во Нов Белград дека по двата истрелани куршуми во главата на Александар Шарац (35 г.

На паркинг во трговски центар во Белград обид за ликвидација на член на Пинк Пантер

МКД - 17.10.2020

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, денес околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан. Како што дознава Телеграф.рс , напаѓачот му пришол на Шарац во моментот кога тој се приближувал ...

Ликвидиран припадник на Пинк Пантер во Белград (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, е застрелан денеска околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Уже во Белград. Како што дознава Телеграф.рс, напаѓачот и пришол на жртвата во моментот кога таа се ...

Пукање во трговски центар во Белград – едно лице повредено

ТВ21 - 17.10.2020

Во нов Белград во трговскиот центар „Ушче“ околу 16 часот се случил инцидент во кој имало пукање со огнено оружје. Настанот се одвивал во гаражата на овој центар, а според неофицијални информации едно лице е рането на главата.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Макфакс - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

ВИДЕО: Во Белград, застрелан Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк пантер“

А1 On - 17.10.2020

Денеска околу 16 часот, во подземната гаража на Трговскиот центар „Ушче“ во Белград, застрелан е Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк Пантер“. Како што известуваат српските медиуми, 35-годишниот Шарац итно бил пренесен на одделението ...

Во Белград пукано во член на „Пинк Пантер?

+инфо - 17.10.2020

Во Нов Белград на паркингот ТЦ „Ушче“ попладнево околу 16 часот се случило пукање, а полицијата го блокирала влезот во Нов Белград, пишува Б92 . Пукањето се случило на влезот на паркингот на трговскиот центар, и според првичните информации едно лице ...

Пукање во Белград: Едно лице рането на паркинг пред трговски центар

Слободен Печат - 17.10.2020

Ова е втор инцидент во Белград во последниве неколку дека. Пред два дена во кафуле во Белград беше фрлена рачна бомба. На паркинг пред трговскиот центар во Белград околу 16 часот се случи пукање.

Пукање во Белград на паркинг пред трговски центар – eдно лице рането

Скопје1 - 17.10.2020

Во Нов Белград на паркингот ТЦ „Ушче“ попладнево околу 16 часот имало пукање на влезот на паркингот на трговскиот центар, и според првичните информации едно лице е рането. Медиумите јавуваат дека е пукано во А.Ш.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Опсервер - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Вечер - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Сител - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

4NEWS - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Во Белград пукано во член на „Пинк Пантер“?

Фокус - 17.10.2020

Во Нов Белград на паркингот ТЦ „Ушче“ попладнево околу 16 часот се случило пукање, а полицијата го блокирала влезот во Нов Белград, пишува Б92. Пукањето се случило на влезот на паркингот на трговскиот центар, и според првичните информации едно лице ...

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

24Инфо - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Centar - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

(Видео) Во Белград ликвидиран е криминалецот Шарац

24Инфо - 17.10.2020

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, е застрелан денеска во гаражата на Трговскиот центар Уже во Белград. Како што пренесува Телеграф.рс, напаѓачот и пришол на жртвата во моментот кога таа се приближувала до ...

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

MTM - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР. Среде Белград ранет член на Пинк Пантер

Вечер - 17.10.2020

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, денес околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан. Како што дознава Телеграф.рс, напаѓачот му пришол на Шарац во моментот кога тој се приближувал ...