TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој сака, нека повели: Протекоа детали за клаузулата од договорот на Де Лихт

Sport M - 20.09.2021

Матијас Де Лихт (22) е познат како најдобар млад стопер во светот, но во последно време е далеку од очекуваната форма. Де Лихт пристигна во Јувентус во 2019 година, но многу се мачи и впечаток е дека се уште не го направил чекорот што се очекува од ...

Откриени детали од договорот: Кој го сака Де Лихт ќе мора да плати богатство

Спортски

Кој сака, нека повели: Протекоа детали за клаузулата од договорот на Де Лихт

Zoom

„Кога водиш против Милан треба да се браниш со – нож во забите!“

Sport 1 - 20.09.2021

Екипата на Јувентус и во четвртиот меч од новата сезона не дојде до првата победа, откако синоќа ремизираше дома против Милан (1-1), што го разбесни тренерот Масимилијано Алегри. Причина за тоа беше фактот што „бјанконерите“ поведоа уште во ...

Алегри лут: Кога водиш тогаш треба да се браниш со нож во забите!

Екипа

„Старата дама“ продолжува да реди црни рекорди: Јувентус го има најлошиот старт на сезоната во последните 60 години!

Екипа

Алегри: Бевме пренесериозни при корнерот

Спортски

Јувентус го има најлошиот старт на сезоната во последните 60 години!

Sport 1

Алегри нема решение: Јувентус го има најлошиот старт во последните 60 години!

СуперСпорт

Јуве заборави да победува во Серија А и го повтори најлошиот старт во својата историја

Спортманија

Дриблинг

Серија А вечерва добива нов лидер?

Спортманија - 20.09.2021

Наполитанците синоќа навивале Милан да не победи за вечерва да добијат шанси сами да го преземат врвот. Наполи со победа на вечерашното гостување кај Удинезе ќе се искачи на првото место на табелата во италијанската Серија А со максимални 12 бода од ...

Јувентус очаен, ваков лош старт немале во изминатите 60 години

Sport M

Ваков очаен Јувентус немало во последните 60 години (ФОТО)

24Фудбал

Ваков очаен Јувентус немало во последните 60 години (ФОТО)

МКД

ФОТО: Јувентус во ваква очајна ситуација не бил 60 години !

Дриблинг

Првпат по 1962 година, Јувентус стартуваше со четири меча без победа во Италија

SportMedia

Дибала е многу блиску до новиот договор со Јувентус

Sport M - 20.09.2021

Според Тутоспорт, Пауло Дибала е близу до постигнување договор со Јувентус за нов петгодишен договор. Договорот на Дибала истекува во јуни 2022 година и „бјанконерите“ веќе неколку месеци преговараат со неговиот агент Хорхе Антун.

Јувентус го цементира својот нов лидер: Дибала потпишува долгогодишен договор

Дриблинг

Дибала е многу блиску до нов договор со Јуве!

SportMedia