TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Икарди заборавен: Само еден играч на Интер му честитал роденден

Кајгана - 21.02.2020

Аргентинецот деновиве го прослави својот 27-ми роденден, но само еден од неговите поранешни соиграчи се сети да му честита. Мауро Икарди неславно се раздели со Интер. Летоска замина во ПСЖ, а дека неговите сега веќе поранешни соиграчи едвај чекале ...

Ги остави без здив: Секси-танц на Ванда за Икарди (ВИДЕО)

SportMedia - 21.02.2020

Ѕвездите на ПСЖ, Икарди, Ди Марија и Кавани во изминатите денови ги прославуваа своите родендени. Токму тоа беше повод за луда забава, а се чини чашка повеќе испи и сопругата на Икарди, Ванда која се најде во центарот на вниманието.

Ѕвездите на ПСЖ полуголи лудуваа кратко по поразот од Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.02.2020

На социјалните мрежи излегоа видеа од лудата роденденска забава на Кавани, Ди Марија и Икарди која ја организирале само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд. Единсон Кавани, Анхел Ди Марија и Мауро Икарди организирале заедничка роденденска ...

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.02.2020

Навивачите на францускиот тим се огорчени и бесни на своите миленици откако се појави видео снимка од разулавената забава само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд (2:1) во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Јувентус бара нова „деветка“ – Икарди прво име на списокот

Спортски - 21.02.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна мета на Јувентус ова лето ќе биде Мауро Икарди. „Старата дама“ сака на лето да го продаде Игуаин , една година пред истекот на договорот и на негово место да го донесе Мауро Икарди.

ВИДЕО: По поразот во Дортмунд, играчите на ПСЖ „тагуваа“ на забава под дејство на алкохол

Gol.mk - 21.02.2020

Екипата на ПСЖ загуби на гостувањето кај Борусија Дортмунд (2-1), во првиот дуел од осминафиналниот двомеч во Лигата на шампионите. Сепак, и покрај поразот, на интернет се појави снимка на која се гледа како ѕвездите на тимот лудуваат и прославуваат.

Париз бесен на ѕвездите на ПСЖ: Нејмар и Кавани пијани и голи „слават“ за поразот во ЛШ!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.02.2020

Париските навивачи збеснаа откако се појави видео во кое две големи ѕвезди на ПСЖ, Бразилецот Нејмар и Уругваецот Единсон Кавани пијани и голи до појас се забавуваат и тоа само еден ден откако францускиот гигант загуби од Борусија Дортмунд со 1-2 во ...

Не им доаѓа памет на фудбалерите на ПСЖ – Славеа полуголи само ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Екипа - 21.02.2020

Фудабалеритена Пари Сен Жермен се опуштија на заедничката роденденска прослава која ја организираа Единосн Кавани, Анхел ди Марија и Мауро Икарди. Тие полуголи се забавуваа само ден по поразот во првиот меч од осминафиналето против Борусија Дортмунд ...

Два дена по поразот од Борусија: Ѕвездите на ПСЖ се разголеа и приредија контроверзна забава (Видео)

Дерби - 21.02.2020

ПСЖ претрпе непријатен пораз во вторникот на гостувањето кај Борусија Дортмунд во натпревар во кој сите ѕвездени моменти му припаднаа на Ерлинг Халанд, па во ситуација кога фановите на францускиот првак одново стравуваат за пласман во четвртфиналето ...

(ВИДЕО) Секси танцот на Ванда ги остави сите без здив

Спортклуб - 21.02.2020

Звездите на ПСЖ, Мауро Икарди, Анхел Ди Марија и Едисон Кавани изминатите денови ги прославија своите родендени. По повод тоа беше организирана луда забава, а на крај сите завршија со поприлични количини алкохол во својата крв, освен Килиан Мбапе.

Пијана, роденденска, топлес забава во ПСЖ (ФОТО +ВИДЕО)

SportMedia - 21.02.2020

Ова не го прават фудбалери во големи клубови, посебно не кога претходно ќе загубиш важен меч во Лигата на Шампионите. Фановите на ПСЖ се бесни и гневни по се она што се случило на роденденската забава на Икарди, Кавани и Ди Марија.

Италијански медиуми: Јуве планира да го продаде Игуаин и да го купи Икарди

iPortal - 21.02.2020

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен напаѓач и, како што наведуваат медиумите, управата го гледа решението во Париз.

Навивачите бесни: Ѕвездите на ПСЖ лудуваа после поразот од Борусија (ВИДЕО)

Спортски - 21.02.2020

Кај навивачите на ПСЖ бес предизвикаа снимките од забавата на фудбалерите на нивниот клуб откако изгубија 2:1 од Борусија Дортмунд. Икарди кој во средата наполни 27 години и Ди Марија и Кавани кои пред една недела наполнија 32, односно 33 години ...

Нејмар, Кавани и Навас како да ги пуштиле на апсолвентска екскурзија

Оff.net - 21.02.2020

Батали ти Халанд, Борусија и пораз во ЛШ, дај ние да се направиме летви вечер на роденден. На кого му е? Па Кавани и Ди Марија на ист ден се родени, 14-ти февруари, а Икарди на 19-ти. Во ист ден ќе го слават тројцата, Ванда ќе организира ...

Луда журка по поразот од Борусија – Нејмар и Кавани голи до пола, само Мбапе бил трезен (Видео)

TopSport - 21.02.2020

Фудбалерите на ПСЖ повторно го навлекоа бесот на своите навивачи и на јавноста и покажаа дека тренерот Томас Тухел нема контрола во соблекувалната. Минатиот месец кога Нејмар 48 часа пред натпревар во првенството организираше мега-забава по повод ...

Жан Мишел Ола: Мојата понуда до Ванда Нара уште е на маса…

Екипа - 21.02.2020

Мауро Икарди имаше одличен старт на авантурата во дресот на ПСЖ, но на последните натпревари на „светците“ ја грее клупата на овој тим. Тоа ја менува и целата ситуација околу иднината на Икарди на „Паркот на Принцовите“, францускиот првак се уште ...

ВИДЕО: Стриптиз на роденденска забава, Нејмар, Кавани, Ди Марија ги разлутија навивачите

Sport M - 21.02.2020

Речиси целиот тим на ПСЖ во средата вечерта бил на роденденска забава. Сето тоа ќе беше во ред да не беше нивното однесување и „журкање“ и тоа само еден ден откако загубија од Борусија Дортмунд.

Ванда им организираше луда роденденска забава на Икарди, Ди Марија и Кавани (Видео)

Спортманија - 21.02.2020

За Нејмар немаше дилеми, но полудеа и играа голи и некои фудбалери кои важат за посмирени. Тројца јужноамерикански фудбалери кои настапуваат за ПСЖ имаа родендени во февруари, па сопругата на Мауро Икарди, Ванда, реши да им организира забава на само ...

Планот на Јувентус: Игуаин на продажба, следува борба за Икарди

Спортклуб - 21.02.2020

Мауро Икарди ќе биде прв приоритет за Јувентус во летниот преоден рок, тврдат италијанските медиуми кои во исто време најавуваат дека Гонсало Игуаин ќе биде ставен на продажба. И покрај одличните игри на Аргентинецот, ПСЖ уште не одлучил дали ќе ...

Ванда: Претседателите да не го следат мојот „Инстаграм“ профил

SportMedia - 20.02.2020

Ванда Нара, сопругата и менаџерка на Мауро Икарди одново е во центарот на вниманието. Аргентинецот од Интер замина во ПСЖ каде одлично се снаоѓа. Ванда зборуваше за неговата иднина и потенцира дека за време на преговорите е сериозна, и дека тимовите ...

Фудбалерите на ПСЖ полуголи се забавуваа само ден по поразот од Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

МКД - 21.02.2020

На социјалните мрежи излегоа видеа од лудата роденденска забава на Кавани, Ди Марија и Икарди која ја организирале само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд. Единсон Кавани, Анхел Ди Марија и Мауро Икарди организирале заедничка роденденска ...

Јуве планира да го продаде Игуаин и да го купи Икарди

Денешен - 21.02.2020

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен напаѓач и, како што наведуваат медиумите, управата го гледа решението во Париз.

Јуве планира да го продаде Игуаин и да го купи Икарди

Курир - 21.02.2020

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен напаѓач и, како што наведуваат медиумите, управата го гледа решението во Париз.

Италијански медиуми: Јуве планира да го продаде Игуаин и да го купи Икарди

MakPress - 21.02.2020

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен напаѓач и, како што наведуваат медиумите, управата го гледа решението во Париз.

Италијански медиуми: Јуве планира да го продаде Игуаин и да го купи Икарди

Опсервер - 22.02.2020

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен напаѓач и, како што наведуваат медиумите, управата го гледа решението во Париз.