TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кек: Македонците се поопасни, но ние имаме квалитет да се бориме за победа

Дерби - 09.10.2019

Словенечката фудбалска репрезентација утре гостува во Скопје, а во пресрет на квалификацискиот натпревар со нашата репрезентација, вечерва одржа еден тренинг и ја реализираше вообичаената прес-конференција.

Ангеловски го „скрои“ тимот: Засилен среден ред и тројка во нападот за мечот со Словенците

Екипа - 09.10.2019

По денешниот последен тренинг во пресрет на утрешниот натпревар се чини, во голема мера, веќе е познат стартниот состав на македонската репрезентација за пресметката со Словенија во квалификациите за ЕП 2020.

Македонија бара три бода бода против Словенија: Повеќе од 20.000 навивачи се очекуваат на трибините!

СуперСпорт - 09.10.2019

Македонија утре вечер игра против Словенија во седмото коло од квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а на мечот од 20.45 часот на Националната Арена „Тодор Проески“ се очекува публика од повеќе од 20.000 гледачи.

Против Словенија ни е потребна поддршка од вистинските фанови

Сител - 09.10.2019

Полни трибини, верни фанови и добра атмосфера, тоа е предусловот за добар натпревари и победа на македонската фудбалска репрезентација на утрешниот квалификациски дуел со Словенија – порача капитенот Горан Пандев на денешната прес конференција.

Словенија се загреа на Арената: Кек замислен дали ќе успее во мисијата (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2019

Репрезентативците на Словенија одржаа тренинг на Националната Арена „Тодор Проески“, кадешто се загреваа за утрешниот меч против Македонија во квалификациите за Евро 2020. Словенците најавија дека се дојдени по трите бода во Скопје, но сигурно ќе ...

Скандалозно однесување на селекторот на Словенија на официјалниот прес во Скопје

Курир - 09.10.2019

Напорниот ден за фудбалската репрезентација на Словенија колуминираше на официјалната прес-конференција на „Тодор Проески“. Селекторот на Словенија, Матјаж Кек одлучи да не ги почитува протоколот и правилникот на УЕФА.

Словенците ја почувствуваа Арената пред утрешниот „пекол“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 09.10.2019

По турбулентното пристигнување во Скопје, вечерва словенечките фудбалски репрезентативци имаа можност да ја почувствуваат Националната Арена пред утрешниот меч со нашата репрезентација. Иако се полни со самодоверба, Словенците истакнаа дека утре ги ...

Кек провоцираше со столчето, Облак најавува триумф за Словенија

Екипа - 09.10.2019

Словенија дојде да одигра најквалитетно што може и да се обиде да победи во Скопје. Ова е најавата од селекторот Матјаж Кек и од голманот Јан Облак на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот квалификациски меч со Македонија на арената „Тодор ...

Кек: Проблемите со авионот можеби ќе ни бидат додатен мотив за да победиме!

Sport 1 - 09.10.2019

Словенија денеска се соочи со голем проблем пред доаѓањето во Скопје, па наместо според својата програма да пристигнат во Македонија после пладне, доцнеа дури два часа поради проблеми со климатизацијата во авионот, кој не можеше да полета од ...

„Авионот беше од Полска, се надевам пилотот не е Израелец... а багажот уште го нема!“

Gol.mk - 09.10.2019

Матјаж Кек пред медиумите беше расположен за шега и покрај проблемите со кои се соочи при транспортот на словенечката репрезентација од Љубљана во Скопје . Прво, авионот кој беше од Полска не полета поради технички проблеми, а потоа тимот остана и ...

Словенечките фудбалери едвај дојдоа до Скопје

Кајгана - 09.10.2019

Поради дефект на авионот репрезентацијата на Словенија многу покасно од предвиденото слета во Скопје каде потоа со соочи и со проблем со багажот. Уште не тргнати за Скопје, а Словенците се испоизнервираа.

Кек: Пораз од Македонија не ме плаши, ме плашат само повреди

Gol.mk - 09.10.2019

Словенечката фудбалска репрезентација со мало доцнење пристигна во Скопје и го најави натпреварот против Македонија во рамки на квалификациите за ЕП 2020. Селекторот Матјаж Кек истакна дека не стравува од пораз во Скопје и потенцира дека тие тука се ...

КЕК: Не знам дали некој не саботира, но знаеме што нè чека утре

SportMedia - 09.10.2019

Словенците имаа многу непријатности на патот кон Македонија, а и сега се соочуваат со проблеми со оглед на тоа дека нивниот багаж уште не е стигнат во Скопје. Ова го потеннцираше селекторот на Словенија, Матјаж Кек, кој истовремено мисли дали е ...

Кек: Македонија е мотивирана, но ние доаѓаме по бодовите!

Спортклуб - 09.10.2019

Словенската фудбалска експедиција по проблемите ова претпладне со авионот со кој требаше да допатуваат, успејаа да дојдат некако до Скопје, со задоцнување, па стигнаа на пресконференција за новинарите, каде ги изложија своите видувања.

Пандев: Не сакаме полн стадион, сакаме да дојдат само тие кои ја сакаат Македонија

МКД - 09.10.2019

Горан Пандев вели дека атмосферата во репрезентацијата е на највисоко ниво и ветува дека тој и соиграчите ќе го дадат максиумот за да дојдат до победа против Словенија. Македонија утре со почеток од 20:45 часот ја пречекува Словенија во меч од ...

Ангеловски: Не ми е гајле што мисли Словенија, ме интересира само како ќе одиграат моите момци

МКД - 09.10.2019

Селекторот Игор Ангеловски ветува дека фудбалерите против Словенија ќе го дадат максимумот за да дојдат до трите важни бода во квалификациите. Македонија утре со почеток од 20:45 часот ја пречекува Словенија во квалификациски меч за Европското ...

Словенците пристигнаа во Скопје, но долго го чекаа багажот: Лутиот Кек им наредил...

Gol.mk - 09.10.2019

Матјеж Кек и словенечката фудбалска делегација нема по добро да го паметат денешното патува од Љубљана за Скопје . Најпрво, поради технички проблеми со авионот, нивниот лет доцнеше скоро два часа, а проблемите не застанаа ниту по слетувањето на ...

Ангеловски: Спремни сме за борба, размислуваме само за победа против Словенија

Дерби - 09.10.2019

Утре од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“, македонската сениорска фудбалска репрезентација ќе се соочи со Словенија во седмиот натпревар од квалификациите за Европското првенство.

На селекторот на Словенија му „пукна филмот“, проблеми и по слетувањето во Скопје

Sport M - 09.10.2019

Репрезентацијата на Словенија попладнево слета во Скопје. Нивниот лет доцнеше час и половина, бидејќи авионот имал технички проблеми, пренесуваат словенечките медиуми. Сепак проблемите за нив не завршиле.

Пандев не сака „плукачи“: Сакам да добиеме поддршка од луѓе кои вистински ја сакаат Македонија

Дерби - 09.10.2019

Нашата А фудбалска репрезентација ја пречува Словенија на националната арена „Тодор Проески“ во меч во кој ние бараме позитивен резултат, победа со која би можеле да се вклучиме во борбата за првите позиции во групата Г.

Ангеловски: Ветувам дека ќе гинеме за секоја топка за да победиме!

Sport 1 - 09.10.2019

Македонскиот селектор Игор Ангеловски вети денеска дека неговите избраници ќе се борат за секоја педа од теренот и за секоја топка со цел да дојдат до толку посакуваната победа против Словенија (утревечер, 20.45 часот) на Националната Арена „Тодор ...

Пандев: Не ни требаат навивачи кои ќе плукаат по репрезентацијата!

Sport 1 - 09.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев посочи дека очекува поддршка од навивачите од трибините, но само луѓе кои ја сакаат Македонија, а не „плукачи“, кои шират негативна енергија.

Пандев: Не ни требаат негативци, туку само луѓе што ја сакаат Македонија!

Gol.mk - 09.10.2019

Во име на националниот тим на Македонија пред квалификацискиот натпревар против Словенија, говореше капитенот Горан Пандев. Нашиот најискусен фудбалер пред медиумите истакна дека очекува голема поддршка од трибините, без негативна енергија, за ...

Ангеловски: Размислувам само како да ја победиме Словенија!

Gol.mk - 09.10.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија е подготвена за следниот предизвик во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година, а ривал ќе биде Словенија, селекција за која селекторот Игор Ангеловски смета дека може да се победи.

Ангеловски: Им посакувам на Словенците мирен лет, но и наша победа

Екипа - 09.10.2019

Ќе пресуди мотивацијата, желбата, инаетот… Селекторот Игор Ангеловски верува дека фудбалската репрезентација на Македонија може да стигне до триумф на утрешниот квалификациски меч против Словенците.

Словенија, конечно, пристигна во Скопје, но ги дочека нов „шок“!

SportMedia - 09.10.2019

Словенците околу 14 часот пристигнаа на аеродромот во Скопје, меѓутоа ги дочека нов шок. После проблемите со авионот и расипаната климатизација, Словенија со задоцнување летна кон Македонија. Меѓутоа при пристигнувањето останаа без багажот.

Словенија „заглави“ во Љубљана поради технички проблем со авионот!

Gol.mk - 09.10.2019

Делегацијата на фудбалската репрезентација на Словенија веќе требаше да биде пристигната во Скопје, но поради технички проблеми со авионот сè уште е во Љубљана. Како што пишуваат тамошните медиуми нивните фудбалери се „заглавени“ на аеродромот во ...

Пандев: „Не гледам во кој дел Словенија е подобра од нас“

SportMedia - 09.10.2019

Капитенот Горан Пандев, искажа оптимизам пред утрешниот дуел со Словенците. Тој истакна дека ако Словенија се надева на пласман на второто место, тогаш треба да се надеваме и ние, затоа што Словенија не е ништо подобра од нас.

Пандев: Не ни требаат плукачи на трибините, туку вистински навивачи кои веруваат во нас

Слободен Печат - 09.10.2019

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија со порака до навивачите. Македонската фудбалска репрезентација утревечер (20.45 ч.) на Националната Арена „Тодор Проески“ ја пречекува Словенија во рамките на квалификациите за ЕП 2020 година.

Ангеловски: „Калкулации не ме интересираат, само како да ја добиеме Словенија“

SportMedia - 09.10.2019

На официјалната прес-конференција пред дуелот со Словенија, селекторот Игор Ангеловски рече дека не може однапред да знае со каков резултат ќе заврши мечот, но ветува дека неговите избраници ќе дадат максимум, ќе се борат на секоја педа од теренот ...

Ангеловски: Ќе се бориме за победа; Пандев: Словенија не е подобра од нас

ТВ21 - 09.10.2019

Утре македонската репрезентација ќе игра на домашен терен против Словенија во квалификациите за Европско првенство. Денеска се одржа прес конференција на која своите очекувања ги искажаа селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев.

Ќе дадеме се од себе за победа, анти – навивачите не ни се потребни!

Вечер - 09.10.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија за да ги задржи шансите за пласман на Европското првенство во 2020 година низ овие квалификации ќе мора да забележи победа на денешниот натпревар (20:45 часот) против Словенија кој ќе се одигра на ...

Хаос во Љубљана: Словенците не можат да полетаат за Скопје!

Sport 1 - 09.10.2019

Селекцијата на Словенија сè уште не полетала од Љубљана, иако требаше за половина час да пристигне во Скопје, но проблеми со авионот на полската компанија „Ентер Ер“ ги остави словенечките фудбалери да чекаат во авионот, што предизвикува голема ...

Ќе победиме – порачаа фудбалерите од последниот тренинг пред Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 09.10.2019

Максимално мотивирани и подготвени за триумф. Најдобрите македонски фудбалери посакуваат три бода од утрешниот квалификациски дуел со Словенија, кој можеби е и од клучно значење во обидот за пласман на ЕП 2020.

Македонија е подготвена за Словенија: Ангеловски ич не ги штеди избраниците (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2019

Македонската фудбалска репрезентација го одржа последниот тренинг пред утрешниот клучен евроквалификациски меч со Словенија на Националната Арена „Тодор Проески“ (20.45 часот). Расположени и полни со мотиви репрезентативците денеска ги разработија ...

Тензично е во Љубљана: Словенците „заглавија“ на аеродром, авионот во дефект

Екипа - 09.10.2019

Селекторот на Словенија, Матјаж Кек, е нервозен откако експедицијата на нашиот следен ривал остана заглавена на аеродромот во Љубљана поради технички проблем со авионот. Словенците требаше да полетаат кон Скопје во 11 часот, но принудени се да ...

Ангеловски: Против Словенија на терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за голема борба

Опсервер - 09.10.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави бескомпромисна борба на неговите избраници на утрешниот дуел со Словенија во квалификациите за ЕУРО 2020. – На терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за игра, за борба, тоа ...

Пандев: Потребни ни се вистински навивачи на Македонија!

OhridNews - 09.10.2019

На македонската фудбалска репрезентација и се потребни трите бодови од утрешната средба со Словенија на Националната арена „Тодор Проевски“. Словенците се наш директен ривал затоа „црвено жолтите“ најавуваат добра игра и победа која ќе значи ...

Непријатност за Словенците: Имале проблем со авионот!

Таратур - 09.10.2019

Утре репрезентацијата на Македонија го игра натпреварот против Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство. Селекцијата на Словенија денес треба да пристигне во Скопје. Сепак според последните информации Словенците имале проблем ...

„Пекол“ за Словенија на летот за Скопје!!!

SportMedia - 09.10.2019

Непријатност за словенската репрезентација на летот за Скопје, со кој требаше словенците од Љубљана да пристигнат во нашиот главен град, пред утрешната меѓусебна пресметка, дознава „Спортмедиа“.

Самодовербата е најсилна одлика на словенечките фудбалери

Н.Македонија - 09.10.2019

Словенечката фудбалска репрезентација засилено се подготвува за натпреварот против Македонија, во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) 2020 година, што е закажан за утре (20.45 ч.

Словенците се уште не полетале за Скопје, проблеми со авионот

Sport M - 09.10.2019

Словенечката репрезентација требаше утрово во 11 часот да полета кон Скопје, каде утре се игра натпреварот против Македонија во рамките од квалификациите за ЕП. Сепак, според пишувањата на словенечкиот портал „Екипа“ , поради технички проблеми на ...

Словенците се драма-мајстори: Заглавија на аеродромот пред летот за Скопје

Спортклуб - 09.10.2019

Медиумите во Словенија ова претпладне известуваат за тоа дека нивната фудбалска селекција се уште неможе да полета кон Скопје. Како што известуваат тамошните медиуми, летот кон Скопје требало да биде во 11 часот, но поради проблемите со летот на ...

„Во Македонија доаѓаме на - сè или ништо“!

Sport 1 - 09.10.2019

Словенија денеска попладне ќе допатува во Скопје за утрешниот седми евроквалификациски меч против Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ во меч во кој победата е императив за двете селекции, за да се задржи курсот кон пласман на Евро 2020.

Одиме во Македонија на сè или ништо

Слободен Печат - 09.10.2019

Фудбалската репрезентација на Словенија денеска пристигна во Скопје каде утре ја очекува натпревар против Македонија во рамките на квлаификациите за пласман на ЕП 2020 година. На стартот од квалификациите, во второто Македонија одигра 1:1 на ...

Игор Ангеловски: Проблемите не прават посилни, верувам во момците

OhridNews - 09.10.2019

Македонската фудбалска репрезентација, утре во 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проевски“ во седмата рунда од квалификациите ќе ја пречека селекцијата на Словенија. Императивот на „црвено жолтите“ е победа и покрај проблемите со повредени ...

Македонската фудбалска репрезентација ги почна подготовките за мечот со Словенија кој се игра в четврток во Скопје

24 Вести - 08.10.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва го одржа првиот тренинг на Националната арена „Тодор Проески” во пресрет на натпреварот против Словенија на 10 октомври од 20:45 часот, од квалификациите за Европското првенство кое ќе се игра следната ...

Без Барди и Бејтулаи на натпреварот со Словенија, Младеновски и Стоилов на нивно место

MakPress - 08.10.2019

Македонската А репрезентација ги започнa подготовките за квалификацискиот натпревар за пласман на ЕУРО 2020 против Словенија кој се игра на 10. октомври од 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Не ни требаат негативци, туку само луѓе што ја сакаат Македонија!

Нетпрес - 09.10.2019

Во име на националниот тим на Македонија пред квалификацискиот натпревар против Словенија, говореше капитенот Горан Пандев. Нашиот најискусен фудбалер пред медиумите истакна дека очекува голема поддршка од трибините, без негативна енергија, за ...

Ангеловски: Не ме интересира табелата, размислувам само како да ја победиме Словенија

Sport M - 09.10.2019

Македонската А репрезентација го одржа официјалниот тренинг спроти утрешниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Словенија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски зборуваше за очекувањата од дулелот на прес – конференција.