TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонско девојче во чест на 25 години пријателство со Франција

Вечер - 13.06.2018

“Овие 25 години покажаа дека нашите две земји можат да се потпрат една на друга и во добро и во лошо”, истакна францускиот амбасадор Тимоние завчеравечер во Македонската опера и балет, на настанот по повод одбележувањето на 25 години дипломатски ...

Франција и Македонија прославија 25 години пријателство со „под небото на Париз“ и „македонско девојче“

Сакам да кажам - 13.06.2018

„Марсељезата“ и „Денес над Македонија“, француската и македонската химна во изведба на бас баритонот од Камерун Жак-Грег Белобо и светски познатиот француски сопран со македонско потекло Елена Голомеова, беа вовед во синоќешниот гала концерт во ...

Среќна сум што ќе настапам дома, вели француската певица родум од Штип Елена Голомеова

Сакам да кажам - 12.06.2018

Светски познатиот француски сопран со македонско потекло, младата оперска пејачка Елена Голомеова деновиве со радост ги очекува своите настапи во Македонија. Вечерва во 20 часот во Македонската опера и балет (МОБ) таа ќе настапи на гала концертот по ...