TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Макфакс - 14.02.2020

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а ...

Тинејџер со пиштол и метална палка уапсен во Влае

24Инфо - 14.02.2020

Полицијата вчера во Скопје привела две лица кои поседувале оружје, информираше МВР. -На 13.02.2020 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улицата Есперанто во Влае го лишиле од слобода М.З.

Тинејџер (19) уапсен во Скопје, шетал вооружен со пиштол и метална палка

Сител - 14.02.2020

Синоќа во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Есперанто“ го лишиле од слобода М.З.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 мм, една рамка со 10 куршуми и метална палка.

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Н.Македонија - 14.02.2020

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар девет милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата Есперанто, а ...

Момчиња се шетале со пиштол и со нож

Frontline - 14.02.2020

Полицијата приведе две млади момчиња поради поседување оружје. Две момчиња, на возраст од 19 и 24 години се приведени од полицијата, откако кај нив биле пронајдени пиштол, односно нож. Како што соопшти МВР, синоќа во 23.30 часот, полициски ...

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Centar - 14.02.2020

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата „Есперанто“, а ...

Две млади момчиња уапсени во Скопје

Press24 - 14.02.2020

Во текот на вчерашниот ден на две различни локации во Скопје полицијата извшила претрес кај две млади момчиња, по што и двајцата било приведени поради поседување на оружје Првиот случај бил во 12.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улица ...

Пиштол и метална палка пронајдени кај 19-годишник во Скопје

Скопје инфо - 14.02.2020

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата Есперанто, а ...