TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

А1 On - 14.03.2018

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.

Дијагноза рак - па 48 зрачења, операција и ЗЛАТО! (ВИДЕО)

SportMedia - 14.03.2018

Таа е 45 годипшна Холанѓанка, на која една нога и е ампутирана под коленото пред повеќе години. Го освои златниот медал во сноуборд-крос, и тоа само десет недели откако беше оперирана за да го острани канцерот на вратниот дел од рбетниот мозок.

Херој на денот: После 48 хемотерапии, 5 операции и само 3 седмици тренинг го одбрани олимпиското злато

Спортклуб - 14.03.2018

Болниот човек има само една желба – да оздраве. Се чини дек тоа не беше доволно за Бибиан, која имаше желба да го одбрани олимпиското злато и успеа. Холанѓанката Бибиан Ментел-Спе (45) со сплет на животни околности стана херој на Параолимписките ...

Сноубордерката што освои параолимписко злато по 48 радиотерапии и 2 операции

365 - 13.03.2018

45-годишната Холанѓанка Bibian Mentel-Spee испиша една од најубавите спортски приказни на Параолимписките игри во Пјонгчанг. Сноубордерката успеа да го одбрани златото само два и пол месеца по операцијата од рак на ‘рбетот.

Имаше рак и се соочуваше со смрт, но на крај стигнa и до - златен медал (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Приказната која ни доаѓа од Зимските параолимписки игри е вистинска мотивација и добар пример дека сѐ може да се постигне ако се има доволно желба, верност и упорност. Бибијан Ментел-Спи од Холандија, која има една ампутирана нога, освои злато во ...

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

+инфо - 14.03.2018

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.

Херој на денот: После 48 хемотерапии, 5 операции и само 3 седмици тренинг го одбрани олимпиското злато

Скопје24 - 14.03.2018

Болниот човек има само една желба – да оздраве. Се чини дек тоа не беше доволно за Бибиан, која имаше желба да го одбрани олимпиското злато и успеа. Холанѓанката Бибиан Ментел-Спе (45) со сплет на животни околности стана херој на Параолимписките ...

Освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

Бриф - 14.03.2018

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.