TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТАНЕТЕ МАЈСТОР ЗА ПРАВЕЊЕ СУТЛИЈАШ: Трикот е во една состојка која му дава посебен вкус (РЕЦЕПТ)

365 - 29.02.2024

Еве како да станете мајстор за сутлија ш. СОСТОЈКИ: ПОДГОТОВКА: Оризот убаво се мие, се вари во 700 мл. вода и кога ќе зоврие додадете 300 мл млеко, ванилин шеќер и шеќер по желба. Додадете суво грозје. Во 400 мл.

Трикот е во една состојка која му дава посебен вкус (РЕЦЕПТ)

Пулс24 - 29.02.2024

Еве како да станете мајстор за сутлија ш. СОСТОЈКИ: ПОДГОТОВКА: Оризот убаво се мие, се вари во 700 мл. вода и кога ќе зоврие додадете 300 мл млеко, ванилин шеќер и шеќер по желба. Додадете суво грозје. Во 400 мл.