Поразот од Алкојано повторно го затресе столчето на Зидан

24Фудбал - 21.01.2021

По синоќешната елиминација на Реал Мадрид од шпанскиот куп од третолигашот Алкојано, повторно се отвори дебатата дали Зинедин Зидан треба да добие отказ. По серијата победи, Реал Мадрид повторно влезе во лош период.

Зидан: Јас сум виновен за поразот

TopSport

Зидан се смееше по голот кој значеше елиминација, па даде чудна изјава за историското понижување (Видео)

Дерби

Казанова им ги скрши срцата на Кралевите, но Алкојано има уште поголем јунак

Спортманија

Дриблинг

Играчите на Алкојано не договориле премија, на никого на памет не му паѓало дека можат да го елиминираат Реал Мадрид

24Фудбал

Првиот човек на Алкојано: Имаме буџет од 700.000 евра, победата над Реал е позитивна енергија за клубот

24Фудбал

Спортманија Екипа Sport 1 Вечер Прес

Sport M - 21.01.2021

Зинедин Зидан даде интересна изјава по елиминацијата на неговиот тим од третолигаш во Купот на Кралот. Беше прашан и за неговата позиција како тренер, а тој одговори дека по секој пораз се разговара на таа тема.

Зидан по поразот: Ова не е срамота!

SportSport

„Ова не е срам. Отказ? Смирен сум, ќе видиме“

Спортски

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

А1 On - 21.01.2021

Реал Мадрид синоќа беше поразен во 1/16 финалето од Купот на Шпанија од третолигашот Алкојано со 2:1 по продолженија, откако по 90 минути средбата заврши нерешено 1:1. Едер Милитау на крајот од првото полувреме го донесе Реал во водство, но ...

Пукна брука во Шпанија: Третолигаш го елиминира Реал Мадрид од Кралскиот куп!

Спортски

Сензација во шпанскиот фудбал: Реал Мадрид загуби од третолигаш и доживеа елиминација од Купот

ТВ21

Пукна резил во Шпанија: Третолигашот го исфрли Реал Мадрид од Купот на кралот!

Sport M

Дриблинг

СЕНЗАЦИЈА - Реал Мадрид елиминиран од Купот на Кралот од третолигаш! (ВИДЕО)

Gol.mk

Историски срам за „кралевите“: Алкојано со играч помалку го елиминираше Реал во Купот (Видео)

Дерби

TopSport Дриблинг SportSport Макфакс Опсервер Курир

Зидан пак „виси“ – отказ до крајот на неделава

Екипа - 21.01.2021

Зинедин Зидан повторно се соочува со сериозна опасност да добие отказ во Реал Мадрид, откако „кралскиот клуб“ беше елиминиран од третолигашки ривал од Копа дел реј. Реал одигра уште еден потпросечен натпревар, нов во низа откако „кралевите“ беа ...