TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паѓаат во вода годините поминати во судница

Независен - 10.10.2019

Фото: Б. Грданоски Предметите на Специјалното јавно обвинителство по неговото згаснување преминаа во републичкото Јавно обвинителство и останаа во рацете на истите обвинители, но голем дел од случаите кои ги отвори СЈО, може да почнат од почеток.

Поротникот од „Тортура“ поднел оставка поради семејни причини

А1 On - 09.10.2019

Поротникот кој поднесе оставка во предметот “Тортура” на СЈО, се откажал од ангажманот поради семејни причини, велат од судот за “А1он”. “Еден од судиите – поротници кој е дел од судечкиот совет кој постапува по конкретниот предмет за кој прашувате ...

Судењето за „Тортура“ одложено за 22 октомври, судијката се разболела

Алсат-М - 09.10.2019

Рочиштето за начинот на кој беше уапсен Љубе Бошковски во 2011 година, односно за случајот „Тортура“ е одложено за 22 октомври, поради болест на судијата-поротник, Александра Ристевска. Случајот е во фаза на докази, додека претставник на ...

„Тортура“ се враќа на почеток, поротник си поднел оставка

Телма - 09.10.2019

Изминатите две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода а судењето ќе започне од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ. Отсутна беше и судијката Александра Ристеска поради здравствени причини.

Судењето на Мијалков и „алфите“ за апсењето на Бошкоски се враќа на почеток

+инфо - 09.10.2019

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година, по две и пол години се враќа на почеток, зашто поротник во советот ненадејно дал отказ, јавува СДК.мк .

Мијалков комотен, судењето за тортура врз Љубе Бошкоски ќе почнува одново зашто поротник дал оставка

Сакам да кажам - 09.10.2019

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година по наредба на обвинетиот Сашо Мијалков по две и пол години се враќа на почеток, зашто поротник во советот ненадејно дал отказ.

Судењето „Тортура“ почнува одново, поротник си дал отказ

Слободен Печат - 09.10.2019

Судњето за „Тортура“ со обвинение за мачење, нечовечко и понижувачко казнување при апсењето на Љубе Бошкоски по две и пол години рочишта во кривичниот суд, се враќа на почеток. Судија – поротник од советот си дал отказ, што е една од причините за ...

Две и пол години од судењето „Тортура“ паѓаат во вода, судењето ќе почне од почеток

Фокус - 09.10.2019

Две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода, поточно судењето за овој случај ќе стартува од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ, а во судница беше отсутна и судијката Александра Ристеска.

Судењето за „Тортура“ против Сашо Мијалков почнува одново, поротник поднел оставка

ТВ21 - 09.10.2019

Случајот „Тортура“ и судењето за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година, по наредна на обвинетиот Сашо Мијалков, се враќа од почеток. Причината е поради тоа што еден поротник од советот ненадејно поднел оставка.

Пропаднаа две години судење за „Тортура“, поротник поднел оставка

А1 On - 09.10.2019

Судењето за предметот „Тортура“ се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка, Ленка Давиткова. Но, на прашање на обвинителот Љубомир Лапе по рочиштето, дали има промени во составот на ...

Пропаднаа две години судење за „Тортура“, има промени во составот на поротниците

Макфакс - 09.10.2019

Судењето за предметот “Тортура” се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка, Ленка Давиткова. Но, на прашање на обвинителот Љубомир Лапе по рочиштето, дали има промени во составот на ...

„Тортура“, судењето ќе почне од почеток

Алсат-М - 09.10.2019

Две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода, поточно судењето за овој случај ќе стартува од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ, а во судница беше отсутна и судијката Александра Ристеска.

„Тортура“ ќе почне од почеток

24Инфо - 09.10.2019

Две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода, поточно судењето за овој случај ќе стартува од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ, а во судница беше отсутна и судијката Александра Ристеска.

„Тортура“ почнува од почеток

iPortal - 09.10.2019

Судењето за „Тортура“ ќе стартува од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ поради што две ипол години од судењето пропаѓаат. Денеска во судница беше кажано дека судијката Александра Ристеска не е присутна поради здравствени причини.

„Тортура“ ќе стартува од почеток поради отказ на еден од поротниците

Локално - 09.10.2019

Судењето за „Тортура“ ќе стартува од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ поради што две ипол години од судењето пропаѓаат. Денеска во судница беше кажано дека судијката Александра Ристеска не е присутна поради здравствени причини.

Едно од судењата на Сашо Мијалков ќе почне одново, еве ја причината

Курир - 09.10.2019

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година по наредба на обвинетиот Сашо Мијалков по две и пол години се враќа на почеток, зашто поротник во советот ненадејно дал отказ.

Судењето за апсењето на Љубе Бошковски почнува од почеток

Press24 - 09.10.2019

Две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода откако еден од поротниците си дал отказ, а судијката Александра Ристеска беше отсутна, спо што судењето стартува од ново. Поради смената на поротникот постапката мора да почне од ...

Пропаднаа две години судење за „Тортура“, има промени во составот на поротниците

Точка - 09.10.2019

Судењето за предметот “Тортура” се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка, Ленка Давиткова. Но, на прашање на обвинителот Љубомир Лапе по рочиштето, дали има промени во составот на ...

Поротник дал отказ, „Тортура“ се враќа на почеток

МКД - 09.10.2019

По 2,5 години судскиот процес за случајот кој го отвори СЈО „Тортура“ се враќа на почеток откако поротник во советот дал отказ, а во судница денеска не се појави ни судијката Александра Ристеска.

Судењето за „Тортура“ против Сашо Мијалков почнува одново, поротник поднел оставка

4NEWS - 09.10.2019

Случајот „Тортура“ и судењето за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година, по наредна на обвинетиот Сашо Мијалков, се враќа од почеток. Причината е поради тоа што еден поротник од советот ненадејно поднел оставка.

Судењето за „Тортура“ почнува од почеток

Н.Македонија - 09.10.2019

Судењето за предметот „Тортура“ се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка Ленка Давиткова. Но, на прашање на обвинителот Љубомир Лапе по рочиштето, дали има промени во составот на ...

„Тортура“ одложена поради болест на судијката

Независен - 09.10.2019

Фото: Б. Грданоски Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

„Тортура” одложена поради болест на судијката

Слободен Печат - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура" се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 ...

„Тортура" одложена поради болест на судијката

Канал5 - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура" се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

„Тортура“ одложена поради болест на судијката

Сител - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

СДК: Судењето на Мијалков за апсењето на Бошкоски се враќа на почеток, поради отказ на судија поротник

ММС - 09.10.2019

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година, по две и пол години се враќа на почеток, зашто поротник во советот ненадејно дал отказ, јавува СДК.мк .

„Тортура“ одложена поради болест на судијката

Либертас - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

„Тортура“ одложена поради болест на судијката

Опсервер - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

Поротник си поднел оставка, за „Тортура“ на Мијалков ќе му се суди од почеток

еМагазин - 09.10.2019

Изминатите две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода, а судењето ќе започне од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал отказ, пренесува Телма. Тоа значи дека одново ќе се викнат сите сведоци и ќе се изведат сите докази.

Судења на „Т“ на СЈО: Се разболе судијката, Тортура одложена

Денешен - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

Судењето за „Тортура“ против Сашо Мијалков почнува од почеток причина, поротник ненадејно дал отказ

Скопје1 - 09.10.2019

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година по наредба на обвинетиот Сашо Мијалков се враќа на почеток. Причина е тоа што поротник во советот ненадејно дал отказ.

„Тортура“ одложена поради болест на судијката

Нетпрес - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

Одложено рочиштето за „Тортура“ поради болест на судијката

MakPress - 09.10.2019

Судењето за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” се одложува за 22 октомври поради болест на судијката Александра Ристевска. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвинението е Љубомир Лапе.

Поротник дал отказ-„Тортура“ почнува од почеток: Судот нема ингеренции да спречи некој да се откаже

Нова ТВ - 09.10.2019

Судењето за тортура и за нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” ќе почне од почеток поради тоа што поротник во Советот дал отказ. На прашање на НОВА за причините за откакозт на поротникот, од Судот одговорија ...

Оставката на поротникот од „Тортура“ поднесена поради семејни причини

Макфакс - 09.10.2019

Поротникот кој поднесе оставка во предметот „Тортура“ на СЈО, се откажал од ангжманот поради семејни причини, велат од судот за „Макфакс“. „Еден од судиите – поротници кој е дел од судечкиот совет кој постапува по конкретниот предмет за кој ...

Поротникот од „Тортура“ поднел оставка поради семејни причини

Н.Македонија - 09.10.2019

Поротникот кој поднесе оставка во предметот „Тортура“ на СЈО, се откажал од ангжманот поради семејни причини, велат од судот. – Еден од судиите-поротници кој е дел од судечкиот совет кој постапува по конкретниот предмет за кој прашувате го извести ...

Поротникот од „Тортура” поднел оставка поради семејни причини

Press24 - 09.10.2019

Поротникот кој поднесе оставка во предметот “Тортура” на СЈО, се откажал од ангажманот поради семејни причини, велат од судот за „ А1он ”. „Еден од судиите – поротници кој е дел од судечкиот совет кој постапува по конкретниот предмет за кој ...