TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка кај Кадрифаково, повредени нема

Опсервер - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Прекин на сообраќајот на патот Штип – Скопје

Макфакс - 27.02.2020

Во вонредно соопштение, Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) информира за прекин на сообраќајот на патот Штип-Скопје. Прекинот е на сила од 19 часот и 30 минути, а како што информираат од АМСМ, причината е сообраќајна незгода кај ...

Во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

+инфо - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Повеќе информации се очекуваат во текот на ...

Сообраќајка кај Кадрифаково, сообраќајот на патот Штип – Скопје во прекин

ТВ21 - 27.02.2020

Сообраќајна незгода го затвори патот Штип – Скопје, информираа од АМСМ. Во текот на вечерта очекуваме повеќе детали околу оваа несреќа. „Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип-Скопје е во прекин.

Сообраќајот на државните патишта се одвива,по наместа влажни коловози

24Инфо - 27.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива,по наместа влажни коловози. Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража и на патниот правец ...

Сообраќајка кај Кадрифаково, запрен сообраќајот на патот Штип-Скопје

Слободен Печат - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Засега нема повеќе информации за ...

ВНИМАВАЈТЕ: Во прекин сообраќајот на Штип - Скопје поради сообраќајна несреќа

Press24 - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Сител - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Либертас - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

4NEWS - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Нетпрес - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Прекин на сообраќајот на патот Штип – Скопје

Точка - 27.02.2020

Во вонредно соопштение Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) информира за прекин на сообраќајот на патот Штип – Скопје. Прекинот е во сила од 19.30 часот, а како што информираат од АМСМ, причината е сообраќајна незгода кај Кадрифаково.

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Опсервер - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајка кај Кадрифаково, повредени нема

Република - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Сообраќајка кај Кадрифаково го прекина сообраќајот на автопатот Штип-Миладиновци

Фокус - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Детали за сообраќајна несреќа на автопатот Штип - Скопје

Press24 - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Вечер - 27.02.2020

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајка кај селото Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

МКД - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Сообраќајка кај Кадрифаково, повредени нема

Сител - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Сообраќајна незгода кај Кадрифаково, повредени нема

Вечер - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...

Сообраќајка кај Кадрифаково, повредени нема

Нетпрес - 27.02.2020

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА информира дека станува збор за сообраќајна незгода меѓу два автомобила, при ...