TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Колку се почитуваат мерките за заштита од ковид-19 – на терен со ДУИ, Алијанса и Алтернатива

360 степени - 30.06.2020

Владејачката Демократска унија за интеграција ја стартуваше својата кампања во Преспа. Пред членството распоредено на два метра растојание, кое речиси без исклучок носеше и заштитни маски, Али Ахмети го претстави Насер Зибери за кандидат за премиер.

Исцелителот ќе ја исправи Македонија

iPortal - 30.06.2020

Војната за власт во предизборна, жестока пандемиска кампања и паника, се води на фронтовите меѓу здравиот разум и стравот, меѓу силата и правото, меѓу вистината и лагата. Најточна прогноза е дека по парламентарните избори на 15 јули ќе осамне 16 ...

СДСМ најавува 600 милиони евра за домашните компании и странските директни инвестиции, ВМРО-ДПМНЕ поголема плата за 25 ...

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Директна помош за компаниите и повисоки плати за вработените ветуваат партиите доколку победат на парламентарните избори. Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека во следниот четиригодишен мандат вкупно 600 милиони евра ќе ...

ДУИ „влегува“ во Влада – Зибери импровизираше прва владина седница

ТВ21 - 29.06.2020

Импровизираа дека почнале изборите на 15 јули, а за премиер е избран кандидатот на ДУИ, Насер Зибери. Имагинацијата одеше до таму што Зибери ја „отвори“ првата владина седница надвор од Влада.

Зибери ветува изучување на албански од 5-то одделение и нова консензуална химна

Сител - 29.06.2020

Мултиетничка химна и задолжително учење на албански јазик од 5 одделение се двата приоритети на ДУИ за мултиетничко општество во државата. Програмата пред стотици граѓани ја презенетираше кандидатот за премиер Албанец Насер Зибери токму пред ...

Зибери: Консензуална химна и задолжителен албански

Алсат-М - 29.06.2020

Откако ги имаше прогласено за затворени нормативните прашања за етничка еднаквост што произлегуваат од Охридскиот договор, ДУИ во изборната кампања излегува со нови ветувања. Сега владејачката албанска партија ветува консензуално донесување одлуки ...

Зибери: Мултиетничка химна и задолжителен албански јазик во училиштата

Алфа - 29.06.2020

Ја критикуваше идејата за премиер Албанец и велеше дека е неатрактивна, а сега кога официјално стана кандидат за мандатар, од центарот на Скопје побара промена на химната и задолжително учење албански јазик од петто одделение.

Заложби на Зибери: Менување на химната, албанскиот задолжителен од петто одделение

Нова ТВ - 29.06.2020

Имплементација на консензуално законодавство при одлучување и заедничка одговорност, а со десетте стратешки државни институции заеднички ќе управуваат по еден Македонец и Албанец кои ќе имаат заеднички права за потпишување.

Зибери ја презентираше програмата за премиер: Мултиетничка химна и задолжителни часови по албански јазик во секое ...

24 Вести - 29.06.2020

Мултиетничка химна , задолжителнио учење на албанскиот јазик , но и прогласување на 13 ти август денот на потпишувањето на Охридскиот договор како национален празник. Ова се само дел од главните приоритети на кандидатот за премиер на ДУИ Насер ...

Зибери: Консензус за химна, задолжително учење албански...

Р.С.Европа - 29.06.2020

Задолжителни часови по албански јазик во училиште, забрана за казина и игри на среќа во близина на училишта, цркви и џамии, Македонец и Албанец заеднички на чело на стратешки државни институции, консензус за химна...

Зибери: Задолжително изучување на албански јазик од 5 одделение и консензуална химна

Телма - 29.06.2020

На импровизирана бина, со импровизиран кабинет и пред неколку сотитци партичски членови, активисти и симпатизери кандидатот на ДУИ, Насер Зибери ја промовираше својата програма за првите 100 дена која се состои од 25 точки.

Ахмети: На 16 јули кој сака да разговара за Влада, повелете, ние сме тука

Centar - 29.06.2020

На собир со жителите од Општина Сарај, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, направи презентација на кандидатот за првиот премиер Албанец, Насер Зибери, на парламентарните избори кои ќе е одржат на 15 јули ова година.

Ахмети: На 16 јули кој сака да разговара за влада, бујрум, тука сме

+инфо - 29.06.2020

На собир со жителите од Општина Сарај, претседателот на ДУИ, Али Ахмети го промовира кандидатот за првиот премиер Албанец, Насер Зибери на парламентарните избори кои ќе е одржат на 15 јули ова година.

Мултиетничка химна, задолжителен албански јазик и половина работен ден во петок – Зибери ја претстави програмата на ДУИ

Макфакс - 29.06.2020

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери пред Владата претстави дел од програмата. Во своето обраќање тој истакна дека неговиот план е непартиски и е добар за заедницата и за земјата. Зибери претстави пет иницијативи меѓу кои: имплементирање на ...

Зибери: Верувам дека она што е добро за Албанците во оваа земја е добро и за Македонците

Локално - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери на албански ја презентираше владината програма и вети мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

+инфо - 29.06.2020

Мултиетничка химна, задолжително учење албански јазик, ветинг за сите, флексибилно работно време, фонд за млади и иновации, се само некои од приоритетите на владината програма на ДУИ која на отворено пред владата ги изложи кандидатот за прв премиер ...

Зибери ја претстави програмата: Мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

Точка - 29.06.2020

Кандидатот за прв премиер Албанец на ДУИ, Насер Зибери денес пред Владата претстави дел од програмата која планира да ја спроведе доколку ја добие довербата од граѓаните. „Потребен ни е нов вид на лидерство што ќе ви служи вам, а не на партиите.

Зибери одржа „владина седница“ и најави мултиетничка химна, задолжително учење албански и двојно раководство во 10 ...

365 - 29.06.2020

Мултиетничка химна, задолжително учење албански јазик, раководство од Македонец и Албанец во десетте стратешки институции во државата – со заеднички права за потпишување, 13 август да биде државен празник (денот на потпишувањето на Рамковниот ...

Зибери од пред Влада најави мултиетничка химна и задолжително учење албански

Expres - 29.06.2020

Меѓу приоритетите на владината програма на ДУИ, кои денеска пред Владата ги најави кандидатот на оваа партија за прв премиер Албанец, Насер Зибери, ќе бидат промена на химната и задолжително учење албански јазик.

Груби и Бујар гледаат сè да е под конец, ечи Дуа Липа – ДУИ напладне ќе имаат седница пред Влада

Република - 29.06.2020

Насер Зибери, кандидатот за прв премиер Албанец, денеска напладне пред Владата ќе ја презентира, како што велат од ДУИ, владината програма на првата владина седница. партијата која стои зад идејата за прв премиер Албанец на Македонија.

ДУИ: Насер Зибери во 12 часот ќе одржи седница пред Владата

Фокус - 29.06.2020

Насер Зибери, кандидатот за прв премиер Албанец, денеска напладне пред Владата ќе ја презентира, како што велат од ДУИ, владината програма на првата владина седница. -Денес, понеделник, 29 јуни, со почеток во 12:00 часот, пред зградата на Владата во ...

Зибери: Дезавуирана теза е дека премиерот Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците

Локално - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Зибери за Слободна ТВ: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Зибери за Слободна ТВ: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза

Либертас - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Зибери за Слободна ТВ: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза

24Инфо - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Зибери на пладне ќе одржи седница пред Владата

Слободен Печат - 29.06.2020

Насер Зибери, кандидатот за прв премиер Албанец, денеска напладне пред Владата ќе ја презентира, како што велат од ДУИ, владината програма на првата владина седница. -Денес, понеделник, 29 јуни, со почеток во 12:00 часот, пред зградата на Владата во ...

ЗИБЕРИ: Албанец за премиер да, но не Албанец кој ќе се грижи само за Албанците, туку за целата земја

Денешен - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Кандидатот за прв премиер-Албанец ќе ја презентира програмата

Р.С.Европа - 29.06.2020

Поранешнбиот пратеник, и сегашен кандидат за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска напладне пред Владата ќе ја презнтира владината програма, соопшти ДУИ, партијата која стои зад идејата за прв премиер на Северна Македонија од албанска ...

Зибери: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза

Кајгана - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери, смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Зибери на пладне ќе одржи седница пред Владата

Република - 29.06.2020

Насер Зибери, кандидатот за прв премиер Албанец, денеска напладне пред Владата ќе ја презентира, како што велат од ДУИ, владината програма на првата владина седница. Денес, понеделник, 29 јуни, со почеток во 12:00 часот, пред зградата на Владата во ...

Зибери за Слободна ТВ: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза

MakPress - 29.06.2020

Кандидатот за премиер промовиран од ДУИ, Насер Зибери смета дека предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза, бидејќи, како што вели, многу од тие прашања се апсорбирани.

Задолжително учење албански и мултиетничка химна вети Зибери

Сител - 29.06.2020

Задолжително учење албански јазик, мултиетничка химна, ветинг за сите, флексибилно работно време, фонд за млади и иновации, се само некои од приоритетите на владината програма на ДУИ која на отворено пред владата ги изложи кандидатот за прв премиер ...

Секој ученик од петто да мора да учи албански - еве за што ќе се бори првиот премиер Албанец

Фактор - 29.06.2020

На видеобим, денеска пред Владата беа испишани на албански и на македонски јазик битните програмски определби на владата на ДУИ. Зибери ја изложи програмата само на албански јазик во присуство на 10 министри.

Зибери на албански ја презнтираше владината програма и вети мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

Скопје инфо - 29.06.2020

Мултиетничка химна, задолжително учење албански јазик, ветинг за сите, флексибилно работно време, фонд за млади и иновации, се само некои од приоритетите на владината програма на ДУИ која на отворено пред владата ги изложи кандидатот за прв премиер ...

Задолжително учење албански и мултиетничка химна: Зибери ја претстави програмата

Република - 29.06.2020

Кандидатот за прв премиер Албанец на ДУИ, Насер Зибери денес пред Владата претстави дел од програмата која планира да ја спроведе доколку ја добие довербата од граѓаните. Потребен ни е нов вид на лидерство што ќе ви служи вам, а не на партиите.

Мултиетничка химна, задолжителен албански јазик и половина работен ден во петок – Зибери ја претстави програмата на ДУИ

Вечер - 29.06.2020

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери пред Владата претстави дел од програмата. Во своето обраќање тој истакна дека неговиот план е непартиски и е добар за заедницата и за земјата. Зибери претстави пет иницијативи меѓу кои: имплементирање на ...

Зибери на албански ја презентираше владината програма и вети мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

24Инфо - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик во секое училиште

Фокус - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери пред Владата вети мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

МКД - 29.06.2020

Консензуално законодавство, задолжително учење албански јазик од петто одделение, мултиетничка химна, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв пат под 35-годишна возраст, закон за забрана за казина и игрите на среќа во далечина ...

Зибери ќе прави Босна од Македонија за да биде премиер

Независен - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери пред Владата ја претстави владината програма на ДУИ за прв премиер Албанец

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години ...

Владината програма на Зибери вклучува и задолжителни часови по албански јазик во секое училиште (ФОТО)

Слободен Печат - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери ја претстави владината програма на ДУИ за прв премиер Албанец

А1 On - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Консензуално законодавство, задолжителни часови по албански јазик, договор за химната – Зибери ја претстави програмата ...

360 степени - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери пред Владата ја претстави владината програма на ДУИ за прв премиер Албанец

iPortal - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Зибери на „седница“ пред Владата: Мултиетничка химна и задолжително учење на албански јазик се моите приоритети

MakPress - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...

Мултиетничка химна, задолжителен албански јазик и половина работен ден во петок - Зибери ја претстави програмата на ДУИ

MTM - 29.06.2020

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, пред Владата претстави дел од програмата. Во своето обраќање тој истакна дека неговиот план е непартиски и е добар за заедницата и за земјата. Зибери претстави пет иницијативи, меѓу кои: имплементирање на ...

Ахмети: На 16 јули кој сака да разговара за Влада, повелете, ние сме тука

Макфакс - 29.06.2020

На собир со жителите од Општина Сарај, претседателот на ДУИ, Али Ахмети направи презентација на кандидатот за првиот премиер Албанец, Насер Зибери на Парламентарните избори кои ќе е одржат на 15 јули ова година.

Ахмети: На 16 јули кој сака да разговара за Влада, повелете, ние сме тука

Вечер - 29.06.2020

На собир со жителите од Општина Сарај, претседателот на ДУИ, Али Ахмети направи презентација на кандидатот за првиот премиер Албанец, Насер Зибери на Парламентарните избори кои ќе е одржат на 15 јули ова година.

Зибери пред Владата ја претстави владината програма на ДУИ за прв премиер Албанец

Либертас - 29.06.2020

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часови по албански јазик во секое училиште, нула данок на добивка за три години за секој вработен за прв ...