TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

А1 On - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените, истакна министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на економскиот ...

(ВИДЕО) Анѓушев-Бектеши-Тевдовски: Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото

А1 On - 14.06.2018

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денеска оствари работен ручек со претставници на големи германски компании, бизнисмени и стопански комори.

Владина делегација во Франкфурт на бизнис форум со германски компании

Сител - 14.06.2018

А владина делегација во Франкфурт ги презентираше можностите за водење бизнис во Македонија. Германските бизнисмени ги слушнале деталите од Законот за финасиска поддршка на инвеститорите кој го нуди Владата.

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Слободен Печат - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт

Стандард - 14.06.2018

Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото – добредојдени сте да инвестирате во земјата, порачаа претставниците на економскиот тим на Владата на Република Македонија на денешните средби во Франкфурт со германските ...

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Локално - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт

Канал5 - 14.06.2018

Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото. - Добредојдени сте да инвестирате во земјата, порачаа претставниците на економскиот тим на Владата на Република Македонија на денешните средби во Франкфурт со германските ...

Тевдовски: Има можност за влез на германски инвеститори кои ќе понудат пристојни плати

Фокус - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт

Денар - 14.06.2018

Делегација на Владата предводена од заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари работен ручек со претставници на големи германски компании, бизнисмени и стопански комори.

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

МКД - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски, во изјава по повод средба ...

Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт

Точка - 14.06.2018

Делегација на Владата предводена од заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари работен ручек со претставници на големи германски компании, бизнисмени и стопански комори.

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Press24 - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото

iPortal - 14.06.2018

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денеска оствари работен ручек со претставници на големи германски компании, бизнисмени и стопански комори.

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Стандард - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт (Видео)

1tv - 14.06.2018

Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото – добредојдени сте да инвестирате во земјата, порачаа претставниците на економскиот тим на Владата на Република Македонија на денешните средби во Франкфурт со германските ...

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Канал5 - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

(Видео) Владин економски тим на средба со германски инвеститори во Франкфурт

Sky - 14.06.2018

Делегација на Владата предводена од заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари работен ручек со претставници на големи германски компании, бизнисмени и стопански комори.

Тевдовски: Преговараме со германски инвеститори кои ќе обезбедат пристојни плати

Либертас - 14.06.2018

Постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои ќе придонесат за развој на економијата, но и кои ќе обезбедат пристојни плати за вработените. Ова го истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски во изјава по повод средба на ...

Тевдовски најавува можен влез на германски инвеститори во Македонија

Радар - 14.06.2018

Министерот за финансии Драган Тевдовски порача дека постои можност за влез на германски компании во Македонија, кои не само што ќе придонесат за развој на економијата туку и ќе обезбедат пристојни плати за вработените Владина делегација предводена ...