TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курц го поддржува тоа што Меркел одбива да направи сојуз со крајната десница

Слободен Печат - 14.02.2020

Австрискиот канцелар Себастијан Курц рече дека ја поддржува германската канцеларка Ангела Меркел, умерено десна политичарка, во нејзиното одбивање на сојуз со крајната десница, иако тој го направи спротивното во својата претходна влада, пренесува ...

Курц ја поддржа Меркел за нејзинот противење да коалицира со крајната германска десница

Канал5 - 14.02.2020

Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави денеска дека ја поддржува германската канцеларка Ангела Меркел, во нејзиното одбивање да коалицира со екстремно десничарската алијанса, иако го стори спротивното во претходната влада.

Лидерката на германската партија „ЦДУ“ најави дека наскоро ќе предложи нов наследник

А1 On - 14.02.2020

Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ), Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...

Партијата на Меркел во идентитетска криза

Deutsche Welle - 13.02.2020

На демохристијаните на канцеларката Ангела Меркел им претстои период на внатрепартиски пресметки и нестабилност по оставката на Анегрет Крамп-Каренбауер. Но засега малкумина имаат јасна визија како понатаму.

Заколнатиот непријател на Меркел ќе се кандидира за нејзин наследник

Макфакс - 13.02.2020

Фридрих Мерз, стариот ривал и заколнатиот непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија ЦДУ, планира да се кандидира за претседател на партијата, пренесоа германските медиуми.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

+инфо - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

24Инфо - 13.02.2020

Личен став на Кристоф Штрак, уредник во Дојче веле Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана ...

Стариот ривал на Меркел кандидат за нејзин наследник

Нетпрес - 13.02.2020

Фридрих Мерц, долгогодишен соперник и жесток противник на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна Христијанско-деморкатска унија (CDU), планирада се кандидира за позицијата претседател на партијата, пишуваат германските ...

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

Опсервер - 13.02.2020

Личен став на Кристоф Штрак, уредник во Дојче веле Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана ...

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

+инфо - 13.02.2020

Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана партија. Земјотресот продолжува.

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

А1 On - 13.02.2020

Личен став на Кристоф Штрак, уредник во Дојче веле Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана ...

Мерц во трка да ја наследи Меркел

Фокус - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

24Инфо - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

Frontline - 13.02.2020

Главниот претставник на десното крило во ЦДУ, по повеќе години центристичка политика на канцеларката, станува можен кандидат за претседател на партијата, по најавата за оставка на актуелната претседателка Анегрет Крамп-Каренбауер која доаѓа во екот ...

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

Опсервер - 13.02.2020

– Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

А1 On - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

Алсат-М - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Стариот ривал на Меркел ќе се кандидира за нејзин наследник

Н.Македонија - 13.02.2020

Фридрих Мерз, стариот ривал и заколнатиот непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија ЦДУ, планира да се кандидира за претседател на партијата, пренесоа германските медиуми.

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

MakPress - 13.02.2020

Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана партија. Земјотресот продолжува.

Заколнатиот непријател на Меркел ќе се кандидира за нејзин наследник

Точка - 13.02.2020

Фридрих Мерз, стариот ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија ЦДУ, планира да се кандидира за претседател на партијата, пренесоа германските медиуми.

Голем противник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

MakPress - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

Република - 13.02.2020

Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана партија.

Голем протвник на Меркел е кандидат за нејзин наследник

Република - 13.02.2020

Фридрих Мерц, ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија Христијанскодемократска унија (ЦДУ), планира да се кандидира за претседател на партијата, јавуваат светските агенции.

ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Политичкиот земјотрес во ЦДУ ја тресе цела Германија

Денешен - 13.02.2020

Личен став на Кристоф Штрак, уредник во Дојче веле Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана ...

Заколнатиот непријател на Меркел ќе се кандидира за нејзин наследник

Centar - 13.02.2020

Фридрих Мерз, стариот ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија ЦДУ, планира да се кандидира за претседател на партијата, пренесоа германските медиуми.

Заколнатиот непријател на Меркел ќе се кандидира за нејзин наследник

МКД - 13.02.2020

Фридрих Мерц, вечниот ривал и заколнат непријател на германската канцеларка Ангела Меркел во нејзината конзервативна партија ЦДУ, планира да се кандидира за претседател на партијата, објавија германските медиуми во средата.

Кристоф Штрак: Земјотресот во ЦДУ ја тресе цела Германија

Вечер - 13.02.2020

Најавата на Анегрет Крамп-Каренбауер дека ќе поднесе оставка на местото претседателка на ЦДУ и нејзиното откажување од кандидатурата за канцеларка ја потресоа несигурната и делумно дезориентирана партија. Земјотресот продолжува.

Крамп-Каранбауер на 24 февруари ќе го предложи својот наследник

24Инфо - 14.02.2020

Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...

Крамп-Каранбауер на 24 февруари ќе го предложи својот наследник

Слободен Печат - 14.02.2020

Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...

Крамп-Каранбауер на 24 февруари ќе го предложи својот наследник

Нетпрес - 14.02.2020

Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...

Крамп-Каранбауер на 24 февруари ќе го предложи својот наследник

MakPress - 14.02.2020

Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...

Крамп-Каранбауер на 24 февруари ќе го предложи својот наследник

Опсервер - 14.02.2020

– Претседателката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Анегрет Крамп-Каранбауер својот наследник ќе го предложи на 24 февруари, изјави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер. Тој додаде дека тоа ќе биде специфичен предлог, но не наведе повеќе ...