TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синоќа е одржан нов протест во Белград, Милошевиќ и НАТО главна тема

МКД - 24.03.2019

Саботните протести „1 од 5 милиони" против владата на српскиот претседател Александар Вучиќ започнаа во Белград со едноминутно молчење во спомен на жртвите од 1999 година за време на двоипол месечното бомбардирање на НАТО на тогашна Сојузна ...

Лидерот на српската опозиција Ѓилас на протести оди во лимузина од 100.000 евра

Република - 24.03.2019

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори бидејќи рејтингот на опозицијата е многу низок.

Шеснаесетти граѓански протест во Белград со пораки за оставка на Вучиќ и создавање на услови за слободни избори

Опсервер - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Демонстрантите во Србија повторно повикаа на оставки и избори

Локално - 24.03.2019

И вчера вечер во Србија имаше масовни протести и демонстрантите повторно побараа оставките на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Бурнабич и претседателот на парламентот, Маја Гојковиќ..

Протестот во Белград вечерва започна со минута молк за жртвите од бомбардирањето

Макфакс - 23.03.2019

Нов протестот „1 од 5 милиони“ започна вечерва во Белград под слоганот „Исто место – исти барања“. Како што пренесува агенцијата „Танјуг“, протестот започнал со интонација на српската химна и минута молчење за жртвите од НАТО-бомбардирањето во 1999 ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

24Инфо - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Српскиот опозиционер Ѓилас на протестите против Вучиќ доаѓа во лимузина од 100.000 евра

Курир - 24.03.2019

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори бидејќи рејтингот на опозицијата е многу низок.

Граѓански протест во Белград по 16. пат: Се бара оставка на Вучиќ и создавање на услови за слободни избори

Сител - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Протестот во Белград вечерва започна со минута молк за жртвите од бомбардирањето

24Инфо - 23.03.2019

Нов протест „1 од 5 милиони“ започна вечерва во Белград под слоганот „Исто место – исти барања“. Како што пренесува агенцијата „Танјуг“, протестот започнал со интонација на српската химна и минута молчење за жртвите од НАТО-бомбардирањето во 1999 ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

24 Вести - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

ВИДЕО: 16-ти граѓански протест во Белград со пораки за оставка на Вучиќ и создавање на услови за слободни избори

А1 On - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Протестот во Белград вечерва почна со минута молк за жртвите од бомбардирањето

Република - 23.03.2019

Нов протест „1 од 5 милиони“ почна вечерва во Белград под мотото „Исто место – исти барања“. Како што пренесува агенцијата „Танјуг“, протестот започнал со интонација на српската химна и минута молчење за жртвите од НАТО-бомбардирањето во 1999 година.

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Локално - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Опозиционерите синоќа застанаа пред РТС бранејќи да не влезат демонстранти

Либертас - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Курир - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Шеснаесетти граѓански протест во Белград

+инфо - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

„За да дојдат на власт, можат само да ме убијат“, вели Вучиќ

Фокус - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Протести во Белград по 16. пат со пораки за оставка на Вучиќ

24 Вести - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Ако дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ја разбере пораката на државата“

Алфа - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Протест во Белград – опозиционерите застанаа пред РТС бранејќи да не влезат демонстранти

1tv - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Вечер - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Протест во Белград со барање за оставка на Вучиќ

Курир - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Н.Македонија - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Шеснаесетти граѓански протест во Белград со пораки за оставка на Вучиќ

Независен - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Опозицијата да каже дали е за избори или сакаат да ме убијат

Нетпрес - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Шеснаесетти граѓански протест во Белград со пораки за оставка на Вучиќ

MakPress - 24.03.2019

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест-девет месеци се пораките на ...

Вучиќ: Опозицијата да каже дали е за избори или сака да ме убие

Република - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Протести во Белград: Пораки за оставка на Вучиќ и создавање на услови за слободни избори

Вечер - 24.03.2019

Протестантите порачаа дека доколку во рок од шест до девет месеци не се исполнат условите, „цела Србија ќе се собере во Белград на 13 април“. Повеќеилјадната колона на граѓани, која беше значително поголема од изминатите протести, под називот „Исти ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

А1 On - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

„Еден од пет милиони“ по 16 пат во Белград: Оставки, па слободни и фер избори за шест до девет месеци

Нова ТВ - 24.03.2019

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за одржување на слободни и фер услови во рок од шест до девет месеци се барањата од ...

Вучиќ: Како ќе ме убиете - Под еден е убиство, под два се избори

Р.С.Европа - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ја ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Опсервер - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

Сител - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

MakPress - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

1tv - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже дали е за избори или сакаат да ме убијат

Точка - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже дали сакаат да ме убијат

Press24 - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота. – Она што се случи беше затоа што мислевме дека имаме работа со лидери кои се нормални и ...

Вучиќ: Ако на протестите има насилство тоа ќе трае толку кратко, што секој добро ќе ја разбере пораката на државата“

24 Вести - 23.03.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да доколку сепак дојде до насилство тоа ќе трае „толку кратко, што секој добро ќе ...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат да ме убијат

MTM - 23.03.2019

– Она што се случи беше затоа што мислевме дека имаме работа со лидери кои се нормални и рационални, но кога ќе видите дека имате работа со двајца тајкуни, кои брзаат да ги обноват своите финансии со грабеж на државниот имот и со еден фашист, ...