TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА потврди, Ангеловски со 26 играчи на ЕП – ќе смее и да го менува списокот!

Gol.mk - 04.05.2021

Како што веќе беше најавено, УЕФА ја потврди информацијата дека на Европското првенство селекциите ќе смеат да водат 26 фудбалери. Наместо досегашните 23 играчи на листата, селекторот Игор Ангеловски ќе може да поведе плус тројца, за премиерниот ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Независен - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

Официјално: Ангеловски може да повика 26 фудбалери за Европското првенство

Слободен Печат - 04.05.2021

Денеска европската фудбалска куќа информираше дека секоја репрезентација учесник на престојниот континентален собир може да повика 26 фудбалери, наместо 23 како што беше досега. Оваа одлука УЕФА ја донесе со цел полесно националните селекции да се ...

УЕФА ги потврди промените, Македонија со 26 фудбалери на ЕП

Спортски - 04.05.2021

Европската куќа на фудбалот донесе одлука да им дозволи на репрезентациите да повикаат 26 фудбалери за ЕП, а воедно го одобри и правилото за 5 замени. Наместо 23 фудбалери секој селектор ќе може на списокот да пријави 26, а УЕФА се одлучи на ваков ...

УЕФА реши да им олесни на селекциите: На Европско првенство со проширени состави

ММС - 04.05.2021

Од Нион пристигнуваат позитивни вести за репрезентациите кои летово ќе настапат на Европското првенство, вклучувајќи ја и онаа на Македонија. Европската куќа на фудбалот донесе одлука за промена на стандардните правила во однос на списокот на ...

УЕФА донесе вонредно правило за Европското првенство пред објавените листи од селекторите

Дерби - 04.05.2021

Европската фудбалска унија реши да продолжи со таканаречените Ковид поволносите за тренерите и селекторите и на претстојното Европско првенство, откако донесе официјално решение деак сите предводници на репрезентациите ќе можат да пријават по три ...

УЕФА донесе несекојдневна одлука за ЕП: Тоа ќе важи и за Македонија

Спортклуб - 04.05.2021

УЕФА го потврди новитетот за претстојното Европско првенство. Сите репрезентации учесници на ова ЕП, ќе можат со својот репрезентативен табор да однесат по 26 фудбалери, наместо по 23 како досега што беше пракса.

УЕФА потврди: Македонија со 26 фудбалери ќе оди на Европското првенство

МКД - 04.05.2021

Наместо 23 како што беше досега, поради пандемијата на ковид-19, УЕФА им дозволи на репрезентациите да пријават по 26 фудбалери за настап на Европското првенство. УЕФА денеска ја потврди одлуката за зголемување на составите на репрезентациите на ЕП.

Ангеловски ќе води 26 репрезентативци со него на ЕП!

СуперСпорт - 04.05.2021

Македонскиот селектор Игор Ангеловски доби одлична вест пред Европското првенство (ЕП) летово, откако Европската куќа на фудбалот (УЕФА) го зголеми бројот на фудбалери по репрезентација. Сите репрезентации досега имаа можност да носат само 23 ...

Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на ЕВРО 2022

Екипа - 04.05.2021

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на претстојното Европско првенство, одлучи УЕФА. Денеска на состанокот во европската куќа на фудбалот беше донесена одлука поради пандемијата од ...

И официјално: Македонија со 26 играчи на ЕУРО!

SportMedia - 04.05.2021

Она што се најавуваше неколку денови наназад, од денеска е и официјално. Имено УЕФА на својата официјална интернет страница објави дека секоја репрезентација, значи и нашата, на претстојното ЕУРО 2020 ќе може да пријави 26 фудбалери.

Официјално: Ангеловски со 26 фудбалери ќе оди на Евро!

Sport 1 - 04.05.2021

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе поведе 26 фудбалери на Европското првенство летово, на дебито на Македонија на големата сцена, откако Европската фудбалска унија (УЕФА) и официјално го зголеми бројот на ...

Официјално: Македонија на ЕУРО со 26 фудбалери, УЕФА дозволи промена

Дриблинг - 04.05.2021

Престојното Европско фудбалско првенство на кое Македонија ќе дебитира на големите натпреварувања во сениорска конкуренција ќе донесе една важна промена, сите селекции наместо по 23 ќе можат да пријават 26 репрезентативци.

Финалето во Лига Европа со 9.500 гледачи

Спортски - 04.05.2021

УЕФА објави дека се пуштени во продажба 9.500 билети за финалето во Лига Европа, кое треба да се игра на 26 мај во Гдањск. УЕФА објави дека полската власт им дозволила капацитетот на Гдањск да биде исполнет до 25% од 40.000 места за мечот кој ќе се ...

Финалето во Лига Европа ќе се игра пред 9.500 гледачи!

СуперСпорт - 04.05.2021

До 9.500 навивачи ќе може да бидат присутни на финалето во Лига Европа, кое годинава ќе се игра во Полска, а тоа го потврди Европската фудбалска унија (УЕФА) по дозволата од локалната власт.

УЕФА одлучи, 9 500 гледачи на финалето во Лигата на Европа

Sport M - 04.05.2021

УЕФА објави дека се пуштени во продажба 9.500 билети за финалето во Лига Европа, кое треба да се игра на 26 мај во Гдањск, а двата финалисти ќе добијат по 2.000 билети за своите навивачи за оваа пресметка.

УЕФА одлучи, 9 500 гледачи на финалето во Лигата на Европа

OhridNews - 04.05.2021

Максимум 9.500 гледачи ќе може да има на трибините на стадионот во полски Гдањск, на финалето во Лига Европа што е планирано за 26-ти овој месец, објавија УЕФА. Полските власти одобриле 25% од капацитетот на стадионот.

Финалето во Лига Европа со 9.500 навивачи, за финалистите по – 2.000 билети

Sport 1 - 04.05.2021

Европската фудбалска унија (УЕФА) објави дека се пуштени во продажба 9.500 билети за финалето во Лига Европа, кое треба да се игра на 26 мај во Гдањск, а двата финалисти ќе добијат по 2.000 билети за своите навивачи за оваа пресметка.

УЕФА ја враќа публиката за финалето во ЛЕ

SportMedia - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација (УЕФА) од вчера почна да продава карти за финалето во Европската лига во Полска. Финалистите ќе добијат по 2.000 влезници од максималните 9.500 одосно 25% од капацитетот на стадионот Арена Гдањск.

Официјално: Македонија со 26 фудбалери ќе оди на Европското првенство

24Фудбал - 04.05.2021

Наместо 23 како што беше досега, поради пандемијата на ковид-19, УЕФА им дозволи на репрезентациите да пријават по 26 фудбалери за настап на Европското првенство. УЕФА денеска ја потврди одлуката за зголемување на составите на репрезентациите на ЕП.

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Курир - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на ЕВРО 2020 со по 26 играчи

24 Вести - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

„Зелено светло“ во Полска: Финалето во ЛЕ ќе се игра пред 9.000 гледачи

Gol.mk - 03.05.2021

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) објави дека публиката се враќа во Лигата на Европа и на финалниот меч кој се игра во Гдањск ќе бидат дозволени гледачи. По координација со локалните власти, одобрено е капацитетот на стадионот кој собира 40.000 ...

Финалето во Лига Европа ќе биде одиграно пред 9.500 навивачи

Екипа - 03.05.2021

Само 9.500 гледачи ќе можат да го следат финалето на Лигата на Европа, кое годинава ќе се игра во Гдањск, Полска, објави УЕФА по добивање дозвола од локалните власти Според европската куќа на фудбалот, полските власти одобриле капацитетот на ...

УЕФА: До 9.500 гледачи во финалето на Лига Европа

Дриблинг - 03.05.2021

До 9.500 гледачи ќе можат да го следат финалето на Лигата на Европа во Гдањск од трибините во живо на 26 мај, објави денес УЕФА, отворајќи продажба на билети, откако полските власти одобрија 25% од исполнетоста на стадионот УЕФА на 31 март објави ...

Финалето во Лигата на Европа ќе се игра пред речиси 10.000 навивачи

Слободен Печат - 03.05.2021

Највеќе 9.500 навивачи ќе може да присуствуваат на финалниот натпревар во Лигата на Европа кој оваа година ќе се игра во полскиот Гдањск, објави УЕФА откако доби дозвола од локалните власти.

Финалето во Лига Европа ќе се игра пред 9.500 навивачи

Република - 03.05.2021

Само 9.500 гледачи ќе можат да го следат финалето на Лигата на Европа, кое годинава ќе се игра во Гдањск, Полска, објави УЕФА по добивање дозвола од локалните власти Според европската куќа на фудбалот, полските власти одобриле капацитетот на ...

Финалето од Лига Европа оваа година ќе се игра пред 10.000 навивачи

Курир - 03.05.2021

9.500 навивачи ќе може да го следат финалниот натпревар во Лигата на Европа кој оваа година ќе се игра во полскиот град Гдањск,објави УЕФА откако доби дозвола од локалните власти.. Како што наведе УЕФА, полските власти дозволија стадионот во Гдањск ...