TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Кичево ќе се гради недовршениот објект на болницата

Канал5 - 12.02.2019

Во Кичево ќе почнат градежни активностите за доизградба на објектот на болницата во овој град. Работите се очекува да почнат во април или мај оваа година. Ова го најави при денешната посета државниот секретар во Министерството за здравство Владимир ...

Продолжува изградбата на новата болница во Кичево

Н.Македонија - 12.02.2019

Денес во работна посета на кичевските здраствени установи беше државниот секретар за здравство Владимир Милошев. Тој во подолгиот разговор со раководството на Општата болница во Кичево и Здравствениот дом, се запозна со проблемите со кои се ...

Во Кичево ќе се гради недовршениот објект на болницата

А1 On - 12.02.2019

Во Кичево ќе почнат градежни активностите за доизградба на објектот на болницата во овој град. Работите се очекува да почнат во април или мај оваа година. Ова го најави при денешната посета државниот секретар во Министерството за здравство Владимир ...