TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рој Кин брутално го исмеа Арсенал по вчерашниот пораз од Вулверхемптон (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.11.2020

Арсенал сезонава игра очајно во Премиерлигата и по синоќешниот пораз од Вулверхемтптон на „Емирати“, тимот е 14-то место во Премиерлигата. Поранешниот фудбалер Рој Кин, кој работи како стручен аналитичар за „Скајспортс“ имаше урнебесна изјава за ...

Артета разочаран, „топчиите“ го имаат најлошиот страт од 1981

Дриблинг - 30.11.2020

Тренерот на Арсенал Микел Артета изрази огромно разочарување по неделниот пораз од Вулверхемптон од 2-1 со што „топчиите“ урнаа неславен рекорд и со третиот пораз во низа го имаат најлошиот старт во Премиерлигата во последните 39 години.

Најлош старт на Арсенал во последните 39 години

TopSport - 30.11.2020

Фудбалерите на Арсенал, во првите десет рунси во Премиер лигата, освоиле 13 поени, што е најлош учинок за овој клуб во последните 39 години. Екипата на Микел Артета, во неделата, доживеа пораз на домашен терен од Вулверхемптон (1:2).

Арсенал има четири порази и само една победа на последните шест натпревари во Премиер лигата

Опсервер - 30.11.2020

Лондон, 30 ноември 2020 () – Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и ...

Арсенал поразен дома, Јунајтед со пресврт до гостинска победа, бескрвно дерби на Челзи и Тотенхем

Нетпрес - 29.11.2020

Во последниот меч од десеттото коло на англиското фудбалско првенство во неделата вечерта Арсенал дома беше поразен од Вулверхемптон, Манчестер Јунајтед направи голем пресврт и оствари гостинска победа кај Саутемптон, а во лондонското дерби Челзи и ...

ВИДЕО: Што се случува со Арсенал, „волците“ го освоија Лондон!

Слободен Печат - 29.11.2020

Во последниот натпревар од саботната програма на 10 коло во Премиер лигата составот на Арсенал ги разочара своите фанови на домашен терен со поразот од Вулверхемптон (1:2). На „Емирати“ стадионот популарните „волци“ благодарение на Португалците Нето ...

Ноќ за заборав, Арсенал за прв пат по 1979 загуби дома од Вулвс и го забележа најлошиот старт во историјата (ВИДЕО)

24Фудбал - 29.11.2020

Арсенал вечерва испиша неколку негативни рекорди откако на домашен терен загуби од Вулверхемптон, гостите конечно се радуваат на победа против „топчиите“ во Лондон по 1979 година. Пред една година, Микел Артета беше именуван за нов тренер на ...

„Волците“ го „гризнаа“ Арсенал на „Емирејтс“ (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Фудбалерите на Вулверхемптон оставарија победа над Арсенал од 2-1 во вечерашниот меч што се одигра на „Емирејтс“ во рамките на 10.коло во Премиер лигата. Ова за „волците“ е петто сезонско славје, а до истото стигнаа без услугите на најдобриот ...

Очајниот Арсенал повторно поразен: Вулверхемптон славеше на „Емирати“

Sport M - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемптон на „Емирати“ го одиграа натпреварот од 10. коло на Премиер лигата. Победата ја остварија гостите со 1:2, а со овој пораз Арсенал ја продолжи серијата лоши резултати во домашното првенство.

Арсенал пак е оној стариот: Волците го освоија „Емирати“ и се одмаздија за страотната повреда на Раул (видео)

Спортманија - 29.11.2020

Само еден бод освоија Топчиите на Артета во последните три првенствени натпревари Лестер, Астон вила, па сега и Вулверхемптон му зеде мерка на Арсенал со триумф од 2-1 на „Емирати“, по што Волците се одмаздија за хорор повредата на Раул Хименес, кој ...

Пристигнуваат првите информации: Позната е состојбата на Раул Хименез

Sport M - 29.11.2020

Натпреварот помеѓу Арсенал и Вулверхемптон заврши со победа на Волците (1:2). На самиот почеток на овој натпревар Давид Луиз и Раул Хименез се судрија директно, а подебелиот крај го извлече фудбалерот на гостинскиот тим.

(ВИДЕО) Очајниот Арсенал пак се посрами: И Вулверхемптон славеше на Емирејтс

Спортклуб - 29.11.2020

Трет пат во низа, екипата на Арсенал не успеа да слави на домашен терен во рамките на Премиер лигата. По Лестер и Астон Вила, бодовите од Емирејтс ги однесе и Вулверхемптон кој славеше со 2-1 и ги симна „топчиите“ на 14. позиција на табелата.

„Волците“ не се плашат од топови, Арсенал по 10 кола е 14-ти

TopSport - 29.11.2020

„Крвав“ старт на последниот неделен дуел од 10-тото коло во англиската Премиерлига. На „Емирати“ во Лондон се судрија Арсенал и Вулверхемптон, а уште во петтата минута буквално се судрија и тоа со главите, Луис (Арсенал) и Хименез (Вулфси).

ВИДЕО: „Волците“ го гризнаа Арсенал во меч со хорор-повреда на Хименез

Gol.mk - 29.11.2020

Арсенал на Микел Артета никако да напредува во Премиер лигата. „Топџиите“ на домашен терен загубија од Вулверхемптон (1-2) и остануваат далеку зад конкурентите на табелата во англиската елита.

Арсенал продолжува со очајните игри: Вулверхемптон победнички во Лондон (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Вулверхемптон успеа да го победи Арсенал со 2-1 на „Емирати“ во Лондон во рамки на 10.коло во Премиерлигата. Сите голови беа постигнати во првото полувреме во кое се случи и еден немил инцидент.

Вулверхемптон по 41 година успеа да го победи Арсенал на гости (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2020

Фудбалерите на Вулверхемптон приредија вистинско изненадување на „Емирати“ во Лондон откако за првпат по 1979 година успеаја да слават на гостински терен против Арсенал. „Волците“ го победија лондонскиот состав со 2:1 што за нив е само прва победа ...

ВИДЕО: Хорор повреда на Хименез, Вулверхемптон го победи Арсенал во Лондон

Дриблинг - 29.11.2020

Арсенал загуби на „Емирати“ од Вулверхемптон со 1-2, натпреварот во сенка на хорор повредата на Хименез од гостиснкиот тим. Хименез и Луис се судрија со главите во 5 минута, подебелиот крај го извлече Мексиканецот кој со носилка беше изнесен од ...

Арсенал само тоне: Пораз и од Вулверхемптон (ВИДЕО)

Екипа - 29.11.2020

Арсенал продолжува со очајните игри сезонава запишувајќи нов пораз, овој пат во 10. коло од Премиерлигата, на домашен терен од Вулверхемптон со 1-2. Гостите поведоа уште во 27. минута со голот на Нето, „топчиите“ израмнија по само три минути игра ...

Жесток судир на Хименез и Луиз, Мексиканецот пренесен во болница (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2020

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез е пренесен во болница по жестокиот судир со главата на дефанзивецот на Арсенал, Давид Луиз. Инцидентот се случи во 16-та минута од денешниот премиерлигашки дуел на „Емирати“, а Мексиканецот го извлече ...

ВИДЕО: Страотни снимки од „Емирати“, се судрија Луис и Хименес, вториот изнесен со носилка

Sport M - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемптон во овие моменти го играат својот меѓусебен дуел од 10.коло. Водат гостите со 2:1. Сепак, резултатот е во втор план по повредата на Хименес кој во 15-та минута мораше со носилка да го напушти теренот.

Страшен судир на „Емирати“ – „волкот“ Хименез заврши во болница

TopSport - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемттон го играат второто полувреме на „Емирати“ во Лондон, водат гостите. Сепак, стравична сцена се случи во 5-тата минута. При еден водзушен дуел се судрија „топчијата“ Давид Луис и „волкот“ Раул Хименез.

ВИДЕО: Хименез изнесен на носилка, страотен дуел со Луис на „Емирати“

Дриблинг - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемптон во моментов го играат последниот натпревар во Премиер лигата од денешната програма, резултатот пред крајот е 1-2 за гостите. На средбата страотен дуел имаа Хименес и Луис, во 5 минута мораше со носилка да го напушти теренот ...

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Спортски - 29.11.2020

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс. На почетокот од натпреварот беа видени ужасни сцени на Емирати. Имено, после корнер за Арсенал, Давид Луиз беше во скок и глава во глава се удрија со Раул Хименез.

Луиз го разнесе Хименез, Мексиканецот на носилки го напушти теренот (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Вулверхемптон води со 2-1 против Арсенал по првото полувреме на дуелот на „Емирејтс“, но трите гола и возбудувањата дефинитивно останаа во сенка на дуелот кој Давид Луиз и Раул Хименез го имаа на почетокот на натпреварот. При корнерот во 5.

Хорор на „Емирати“: Луис го нокаутира Раул, напаѓачот на Вулвс изнесен на носилки (видео)

Спортманија - 29.11.2020

Дефанзивецот на Арсенал помина многу подобро Околу десетина минути траеше прекинот на мечот на „Емирати“, откако Давид Луис и Раул Хименес се судрија со главите при воздушен дуел, а подебелиот крај го извлече напаѓачот на Вулверхемптон.

Крв течеше на сите страни: Страшен удар глава со глава на Луиз и Хименез (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Само што стартуваше дуелот помеѓу Арсенал и Вулверхемптон се случи тежок инцидент, откако Давид Луиз и Раул Хименез се судрија со главите. Двајцата имаа крв на главите, а се чини дека Бразилецот мина полесно, бидејќи успеа да застане на нозе, додека ...

Арсенал – Вулвс: Дуел за пресврт на сезоната

Спортски - 29.11.2020

Арсенал кој се соочува со големи проблеми околу составот е домаќин на Вулверхемптон. Според букмејкерите тимот на Артета е фаворит, но тие ќе имаат крајно тешка задача против Вулвс кој има бод повеќе од Арсенал на табелата.

Страшен судир на „Емирати“ – „волкот“ Хименез заврши во болница

Макфакс - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемттон го играат второто полувреме на „Емирати“ во Лондон, водат гостите. Сепак, стравична сцена се случи во 5-тата минута. При еден водзушен дуел се судрија „топчијата“ Давид Луис и „волкот“ Раул Хименез.

Страшен судир на „Емирати“ – „волкот“ Хименез заврши во болница

Опсервер - 29.11.2020

Арсенал и Вулверхемттон го играат второто полувреме на „Емирати“ во Лондон, водат гостите. Сепак, стравична сцена се случи во 5-тата минута. При еден водзушен дуел се судрија „топчијата“ Давид Луис и „волкот“ Раул Хименез.

Ноќ за заборав, Арсенал за прв пат по 1979 загуби дома од Вулвс и го забележа најлошиот старт во историјата (ВИДЕО)

МКД - 29.11.2020

Арсенал вечерва испиша неколку негативни рекорди откако на домашен терен загуби од Вулверхемптон, гостите конечно се радуваат на победа против „топчиите" во Лондон по 1979 година. Пред една година, Микел Артета беше именуван за нов тренер на ...

„Волците“ не се плашат од топови, Арсенал по 10 кола е 14-ти

Макфакс - 29.11.2020

„Крвав“ старт на последниот неделен дуел од 10-тото коло во англиската Премиерлига. На „Емирати“ во Лондон се судрија Арсенал и Вулверхемптон, а уште во петтата минута буквално се судрија и тоа со главите, Луис (Арсенал) и Хименез (Вулфси).

„Волците“ не се плашат од топови, Арсенал по 10 кола е 14-ти

Опсервер - 29.11.2020

„Крвав“ старт на последниот неделен дуел од 10-тото коло во англиската Премиерлига. На „Емирати“ во Лондон се судрија Арсенал и Вулверхемптон, а уште во петтата минута буквално се судрија и тоа со главите, Луис (Арсенал) и Хименез (Вулфси).

Арсенал не знае за победа

Република - 30.11.2020

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и Манчестер сити (1:0), со Лидс ...

Арсенал на последните шест натпревари во Премиер лигата има само една победа

Курир - 30.11.2020

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и Манчестер сити (1:0), со Лидс ...

Арсенал има четири порази и само една победа на последните шест натпревари во Премиер лигата

Либертас - 30.11.2020

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и Манчестер сити (1:0), со Лидс ...

Најлош старт на Арсенал во последните 39 години

Макфакс - 30.11.2020

Фудбалерите на Арсенал, во првите десет рунси во Премиер лигата, освоиле 13 поени, што е најлош учинок за овој клуб во последните 39 години. Екипата на Микел Артета, во неделата, доживеа пораз на домашен терен од Вулверхемптон (1:2).

Најлош старт на Арсенал во последните 39 години

Опсервер - 30.11.2020

Фудбалерите на Арсенал, во првите десет рунси во Премиер лигата, освоиле 13 поени, што е најлош учинок за овој клуб во последните 39 години. Екипата на Микел Артета, во неделата, доживеа пораз на домашен терен од Вулверхемптон (1:2).

Премиер лига: Арсенал со 4 порази и само една победа на последните 6 меча

Денешен - 30.11.2020

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и Манчестер сити (1:0), со Лидс ...

Арсенал има четири порази и само една победа на последните шест натпревари во Премиер лигата

Кумановски м. - 30.11.2020

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал загуби од Астон Вила (3:0), Лестер (1:0) и Манчестер сити (1:0), со Лидс ...