TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен братот на Сека Алексиќ – Обвинет е за изнуда

Убавина и Здравје - 12.06.2019

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсиле Неѓад Рамиќ, кој инаку е брат на пејачката Сека Алексиќ , поради сомневање дека извршил кривично дело изнуда. Имено, полицијата се сомнева дека тој во повеќе наврати ...

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Репортер - 12.06.2019

Полицијата во Стара Пазова го уапси Неџад Рамиќ, братот на фолк-пејачката Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари. Против него е поднесена кривична пријава, а полицијата се сомнева дека тој неколку пати доаѓал во ...

Уапсен братот на Сека Алексиќ (ФОТО)

Вистина.мк - 12.06.2019

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсија Неџад Рамиќ (1978), роден брат на познатата фолк пејачка Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари.

Сека Алексиќ ја преплавија со евра, парите паѓаа на земја, а потоа следуваше потег од пејачката кој никој не го ...

Курир - 12.06.2019

Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но, она што им го привлече вниманието на сите е атмосферата која Сека Алексиќ ја подигна на повисоко ниво, а ...

Сека Алексиќ ја преплавија со евра, парите паѓаа на земја, а потоа следуваше потег од пејачката кој никој не го ...

Пулс24 - 12.06.2019

Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но, она што им го привлече вниманието на сите е атмосферата која Сека Алексиќ ја подигна на повисоко ниво, а ...

ВИДЕО: Сека Алексиќ пееше на прослава за роденден - евра летаа на сите страни

Press24 - 12.06.2019

Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но, она што им го привлече вниманието на сите е атмосферата која Сека Алексиќ ја подигна на повисоко ниво, а ...