TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски во Британија на средба со премиерот Сунак

Р.С.Европа - 08.02.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ќе отпатува за Британија за да се сретне со премиерот Риши Сунак, соопшти кабинетот на Сунак. Ова е прво такво патување откако Русија испрати свои војници во Украина во февруари минатата година.

Зеленски во Велика Британија на средба со Сунак, и ќе се обрати во парламентот

Слободен Печат

Зеленски денеска во Велика Британија – средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Опсервер

Зеленски денеска во Велика Британија- средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Курир

Зеленски денеска во Велика Британија - средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

MakPress

Зеленски денеска во Велика Британија – средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Нова ТВ

Зеленски денеска во Велика Британија – средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Frontline

Алсат-М А1 On Нетпрес Кумановски м.

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

Опсервер - 07.02.2023

Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата влада и разгледува опции за значително реструктуирање на министерствата, објави Тајмс. Информацијата за планираните промени доаѓа речиси една недела откако ...

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

Бриф

Сунак денеска ќе објави промени во британската влада

Курир

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

24Инфо

Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата?

Слободен Печат

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

24 Вести

ТАЈМС: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата, една недела откако го разреши Захави

Денешен

MakPress Алсат-М Zoom