TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дел од фирмите се пожалија за застој во процесот за поевтина струја, Ковачевски тврди – договорите се склучуваат ...

Телма - 26.11.2022

Нема никаков проблем, ниту пак застој во процесот со кој дел од бизнисот треба да добие поевтина струја од 80 евра за мегават час, тврди премиерот Ковачевски. Вчера, дел од фирмите се пожалија дека имаат доставено комплетна документација, а ЕСМ не ...

Има ли застој во процедурата за прехранбените фирми да добијат пониска цена на струја од ЕСМ?

Канал5

Ковачевски: Не постои застој, ниту селективност при склучувањето на договорите меѓу компаниите и ЕСМ за поевтина струја

Република

Ковачевски: Нема застој во процедурата за поевтина струја за прехранбените фирми

Алфа

Масовната кражба на струја во Арачиново е долгогодишен проблем

Н.Македонија

Компаниите ги чекаат договорите од ЕСМ за субвенционирана струја

Телма

Производителите бараат ЕСМ да биде поажурна во склучувањето договори за поевтина струја

Алфа

Centar MakPress Frontline Нова ТВ 24Инфо Канал5 OhridNews Бизнис Вести

СПАСОВСКИ: Минатиот месец МВР заштеди 30 проценти струја во однос на октомври лани – штедиме заедно денес, за да имаме ...

Денешен - 26.11.2022

Штедиме заедно денес, за да имаме утре, остварена е заштеда од 30 проценти електрична енергија за октомври годинава, информира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Министерот на официјалниот фејсбук профилот соопшти дека биле инвестирани ...

Спасовски: Штедиме заедно денес, за да имаме утре

24Инфо

Спасовски: Остварена заштеда од 30 проценти електрична енергија за октомври

OhridNews

Спасовски: Остварена заштеда од 30 проценти електрична енергија за октомври

Сител

Спасовски се пофали: Во октомври заштедивме 30% електрична енергија

Press24

Спасовски: МВР за октомври со заштеда на електрична енергија од 30 проценти

Скопје инфо

Спасовски: Заштедени 30 проценти електрична енергија за октомври

24Инфо

Слободен Печат Бриф Centar Локално MakPress Zoom Вечер Прес 4NEWS

ЕСМ вчера произведе 10.489 мегават часови електрична енергија

Слободен Печат - 26.11.2022

А.Д. ЕСМ вчера произведе 10.489 мегават часови електрична енергија, а набави 4.580 мегават часови, информираат од владината прес-служба. Во термоелектраните произведени се 7.881 мегават часови, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци ...

Изминатите 24 часа произведени 10.489 MWh електрична енергија

МКД

Изминатото деноноќие произведени 10.265 MWh електрична енергија

Макфакс

Влада: Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 10.265 мегават часови електрична енергија

Сител

Увозот на струја достигнува речиси половина од домашно произведената енергија

Фактор

Изминатото деноноќие произведени 10.265 MWh електрична енергија

24Инфо

Изминатото деноноќие произведени 10.265 MWh електрична енергија

Република

Курир MTM Опсервер Локално MakPress Press24 Вечер Прес CivilMedia

(Видео) Ковачевски: Виталните институции ќе се снабдуваат со поевтина електрична енергија

Макфакс - 25.11.2022

Во услови на енергетска криза во европски рамки, но и пошироко, АД ЕСМ исполни уште една обврска произлезена од кризата, а тоа е снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на училиштата и ...

ВО ЕУ СЕ ИСКАРАА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ЦЕНИТЕ НА ГАСОТ: За Грција, Полска, Малта и Белгија лимитот од 275 евра за мегаватчас неприфатлив

Пари

Погледнете како изгледа прекинувањето на снабдувањето со струја во Украина од вселената

Факултети

АД ЕСМ ги повикува институциите да се пријават за поевтина струја од 1 јануари

Независен

АД ЕСМ: Исполнета е уште една обврска во време на енергетска криза – снабдување со поевтина електрична енергија за виталните институции

24Инфо

(Видео) АД ЕСМ: Исполнета е уште една обврска во време на енергетска криза – снабдување со поевтина електрична енергија за виталните институции

Centar

АД ЕСМ ја исполни обврската за снабдување со поевтина струја за виталните институции

Нетпрес

MakPress Точка Сител Опсервер Нова ТВ Курир CivilMedia Либертас