TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лина нема да биде многу фина за Луис Хамилтон

Вечер - 16.03.2019

Постои изрека која вели: „Колку повеќе се менуваат работите, толку тие остануваат исти“. Можеби тоа е вистинскиот опис за Формула 1, бидејќи иако болидите евидентно се побрзи во однос на претходните сезони, возбудувања и неизвесност речиси и ќе ги ...

Нова сезона стари навики: Хамилтон најбрз во квалификациите во Мелбурн

Спортски - 16.03.2019

Љубителите на Формула 1 со нетрпение го чекаа почетокот на новата сезона, а првата трка ќе ја гледаме утре во Мелбурн. Веќе со години наназад со трката за Големата награда на Австралија започнува новата сезона во Формула 1, а така и овој е и овој ...

Нова сезона, стара приказна: Хамилтон освои пол-позиција во Мелбурн (ФОТО)

СуперСпорт - 16.03.2019

Обожавателите на Формула 1 со нетрпение го чекаа почетокот на новата сезона, а првата трка ќе ја гледаме традиционално во Мелбурн. Веќе со години трките за Големата награда на Австралија ја почнуваат новата сезона во Ф1, а така беше и овојпат.

Нова сезона, иста доминација: Хамилтон најбрз во квалификациите во Австралија

Gol.mk - 16.03.2019

Нова сезона, но ништо ново. Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ја грабна првата пол-позиција, откако беше најбрз на денешните квалификации за трката за Големата награда на Австралија. Актуелниот светски шампион покажа дека и оваа сезона ќе атакува ...

Ф1: Пол позиција во Мелбурн за Хамилтон

OhridNews - 16.03.2019

Бранителот на трофејот и пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција во Мелбурн за големата награда на Австралија која ќе означи почеток на новата сезона во Формула 1.

Дуелот на Хамилтон и Ботас ги зачини првите квалификации во 2019 година

Дерби - 16.03.2019

Валтери Ботас успеа да го мотивира тимскиот колега Луис Хамилтон за ново перфектно издание во квалификации за една Ф1 трка, влегувајќи во последната сесија со подобар резултат од него изразен со половина секунда предност.

Нова сезона - исти резултати: Пол-позиција за Хамилтон во Австралија!

Sport 1 - 16.03.2019

Петкратниот, актуелен шампион во Формула 1, Луис Хамилтон од Мерцедес, беше најбрз на квалификациите за големата награда на Австралија, достигнувајќи два рекорда на Михаел Шумахер. Британецот уште еднаш ја покажа силата на Мерцедес, пласирајќи се на ...

Хамилтон со пол позиција во Австралија ја отвори Ф1 сезоната

Екипа - 16.03.2019

Формула 1 шампионот, Луис Хамилтон на најдобар можен начин ја отвори новта сезона. Ја освои пол позицијата на вовоедното натпреварување, трката за Големата награда на Австралија со кој тргна најбрзиот шампионат светот.

Хамилтон ја освои пол-позицијата во Мелбурн, Мерцедес со половина секунда пред Ферари

1tv - 16.03.2019

Луис Хамилтон ги освои категорично квалификациите за ГП на Австралија, следен од својот тимски колега Валтери Ботас. Ферари останаа на половина секунда зад Мерцедес, откако Себастијан Фетел беше побрз од Шарл Леклер, кој покажа завидна брзина, но ...

Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата во Австралија

SportMedia - 16.03.2019

На отворањето на сезоната во Ф1 шампионатот, актуелниот светски првак Луис Хамилтон и тимот на Мерцедес најавија нова доминација. На патеката „Алберт Парк“ во Мелбурн утрово на официјалните квалификации за премиерната трка од новата сезона, Хамилтон ...

Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

TopSport - 16.03.2019

Актуелниот светски првак, Луис Хамилтон, во новата сезона ќе стартува од пол-позицијата на трката за Големата награда на Австралија. Доминацојата што во новата сезона Мерцедес ја пренесе од финишот на минатото првенство ја потврди колегата на ...

Ф1: Хамилтон на пол позиција во Австралија

AKO - 16.03.2019

Луис Хамилтон ќе тргне од пол позицијата на трката за Големата награда на Австралија, прва во новата сезона . Возачот на Мерцедес во Мелбурн имаше најдобро време, до првата стратна позиција дојде со в 1:20,46, во првиот стартен ред друштво ќе му ...

Нова сезона, стари навики: Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

Спортклуб - 16.03.2019

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон ќе стартува од првото место на трката за Големата награда на Австралија, прва од новата сезона во летечкиот циркус. Тој го извозе најбрзиот круг во квалификациите со време од 1:20.486 и ја ...

Викендов почнува Ф1 циркусот: Има ли Ферари адут за титула сезонава?

SportMedia - 15.03.2019

Последен пат Ферари беше шампион во Формула 1 во 2008 година предводени од Фелипе Маса и Кими Раиконен, освојувајќи ја титулата пред Мекларен. Од тогаш па до сега тимот доживе серија на порази, а се чини дека конечно е пронајден рецептот за успех, ...

Хамилтон најбрз на тренинзите во Мелбурн

Телма - 15.03.2019

Викендов стартува новата сезона во Светскиот шампионат во формула 1, а на првите слободни тренинзи во Мелбурн доминираше бранителот на титулата. Луис Хамилтон беше најбрз на двата слободни тренинзи во пресрет на трката за големата Награда на ...

Фетел повторно ги обвини во Мерцедес за „игра на умови“

Спортклуб - 15.03.2019

Себастијан Фетел од Ферари на денешните слободни тренинзи пред утрешните квалификации на првата сезонска трка годинава, истакна дека Мерцедес повторно игра игра на умови. Германецот тоа им го префрлаше и минатата сезона, кога Мерцедес често знаеле ...

Фетел: Мерцедес се во своја лига

А1 On - 15.03.2019

По првиот ден на тренинзи за сезоната 2019, Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се во „нивна сопствена лига“. Четирикратниот светски шампион ги нарече бесмислици извештаите дека „сребрените стрели“ не се во форма.

Каде отиде брзината на Ферари? Волф: Тие уште не ги спуштија панталоните

TopSport - 15.03.2019

Шефот на Мерцедес, Тото Волф се обиде да го намали значењето на огромната разлика која неговиот тим ја имаше на петочните тренинзи пред Австралиското ГП, објаснувајќи дека Ферари и Ред бул „уште не ги спуштиле панталоните“.

Тото Волф не се согласува со прогнозите на Хелмут Марко

Точка - 15.03.2019

Тото Волф не се согласува со проценките на Хелмут Марко, а во врска со поредокот оваа тркачка сезона. Доктор Марко изјави дека Ферари се на чело на поредокот, две десетинки пред Ред Бул, а дури потоа следуваат Мерцедес.

Хамилтон најбрз на тренинзите на Алберт парк

Екипа - 15.03.2019

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, беше најбрз на првите два тренинга, воочи првата трка сезонава за Големата награда на Австралија. Британецот покажа дека е подготвен за предизвикот кој го носи новата сезона.

Хамилтон и Мерцедес доминираа во Мелбурн, Фетел изненаден од брзината на „сребрената стрела“

МКД - 15.03.2019

Првиот ден од викендот во Австралија започна со доминација на Луис Хамилтон и Мерцедес, Себастијан Фетел е изненаден од брзината на „сребрената стрела" во Мелбурн. Ферари доминираше на тестирањата во Барселона, многумина веруваа дека тимот од ...

Новиот Мерцедес повторно го засени Ферари, во што е тајната?

Дерби - 15.03.2019

Луис Хамилтон се издвои на првите петочни тренинзи од трката на Големата награда на Австралија како најбрз возач и ги освои првите места, при што во втората тоа го направи на мошне доминантен начин со осум десетинки предност.

Луис Хамилтон доминираше на тренинзите пред Големата награда на Австралија

Спортски - 15.03.2019

Aктуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон беше најбрз на тренинзите пред првата трка за Големата награда на Австралија. Британецот доминираше во текот на двата тренинзи, па така прво извозе за 1.23.599, само 0.038 побрзо од Себастијан Фетел во ...

Хамилтон најбрз на слободните тренинзи

TopSport - 15.03.2019

Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, забележал најдобри времиња на првите слободни тренинзи во Мелбурн, во пресрет на првата трка во новата сезона, Големата награда на Австралија.

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн

Локално - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Еден-два за Мерцедес, пол-позиција за Хамилтон во Австралија

24 Вести - 16.03.2019

Луис Хамилтон и во новата сезона од Формула 1 поќна да ја демонстрира силата на Мерцедес, пласирајќи се на пол-позицијата за трката за големата награда на Австралија. За 112 илјадити делови од секундата зад не го се пласира тимскиот колега Валтери ...

Пол – позицијата за Луис Хамилтон

Вечер - 16.03.2019

Формула 1 шампионот, Луис Хамилтон на најдобар можен начин ја отвори новата сезона. Ја освои пол позицијата на воведното натпреварување, трката за Големата награда на Австралија со која тргна најбрзиот шампионат во светот.

Хамилтон ја освои пол-позицијата во Мелбурн, Мерцедес со половина секунда пред Ферари

Опсервер - 16.03.2019

Луис Хамилтон ги освои категорично квалификациите за ГП на Австралија, следен од својот тимски колега Валтери Ботас. Ферари останаа на половина секунда зад Мерцедес, откако Себастијан Фетел беше побрз од Шарл Леклер, кој покажа завидна брзина, но ...

Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

Макфакс - 16.03.2019

Актуелниот светски првак, Луис Хамилтон, во новата сезона ќе стартува од пол-позицијата на трката за Големата награда на Австралија. Доминацојата што во новата сезона Мерцедес ја пренесе од финишот на минатото првенство ја потврди колегата на ...

Хамилтон призна: Мерцедес многу заостанува зад Ферари!

Sport 1 - 14.03.2019

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон во пресрет на утрешните неофицијални тренинзи и воведното гран-при во Австралија на „Мелбурн парк“, призна дека Мерцедес сериозно заостанува зад главниот ривал Ферари.

Фетел: Мерцедес се во своја лига

Опсервер - 15.03.2019

По првиот ден на тренинзи за сезоната 2019, Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се во „нивна сопствена лига“. Четирикратниот светски шампион ги нарече бесмислици извештаите дека „сребрените стрели“ не се во форма.

Хамилтон најбрз на слободните тренинзи

Макфакс - 15.03.2019

Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, забележал најдобри времиња на првите слободни тренинзи во Мелбурн, во пресрет на првата трка во новата сезона, Големата награда на Австралија.

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн

Сител - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Хамилтон ја освои пол-позицијата во Мелбурн, Мерцедес со половина секунда пред Ферари

А1 On - 16.03.2019

Луис Хамилтон ги освои категорично квалификациите за ГП на Австралија, следен од својот тимски колега Валтери Ботас. Ферари останаа на половина секунда зад Мерцедес, откако Себастијан Фетел беше побрз од Шарл Леклер, кој покажа завидна брзина, но ...

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн

Опсервер - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн

+инфо - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Австралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас, остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн (видео)

MTM - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Мерцедес со најдобри времиња на тренинзите во Мелбурн

Курир - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Мерцедес со најдобри времиња на тренинзите во Мелбурн

Sport M - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...

Мерцедес најбрзи на тренинзите во Мелбурн

А1 On - 15.03.2019

Луис Хамилтон беше најбрз во двата слободни тренинзи пред квалификациите за ГП на Авсралија, а клубскиот колега во Мерцедес, Валтери Ботас остана втор само на 48 стотинки заостанување. Поинтересно беше дека и двата болиди на Ред Бул завршија пред ...