TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Омажи се за мене: Келнерка на „Октоберфест“ стана апсолутен хит на социјалните мрежи

Слободен Печат - 24.09.2023

Во Минхен во саботата беше отворен „Октоберфест“ , најголемиот фолклорен фестивал на пивото во светот, а она што го прави препознатлив, барем засега, се цените кои ги соборија сите рекорди.

Видео на келнерка од „Октоберфест“ e најголем хит на друштвените мрежите

Вечер Прес - 24.09.2023

Работата на келнерка не е лесна, а видео кое се појави на социјалните мрежи покажува колку физичка подготвеност е потребна за да се работите оваа работа. Како што може да се види во видео материјалот објавен на TikTok, келнерката од „Октоберфест“ ...

„Тотално би се оженил со неа“: Келнерка на Октоберфест стана апсолутен хит

Република - 23.09.2023

На ТикТок се прошири видео од млада германска келнерка со неверојатни вештини. Русокосата девојка во рацете држи 15 литри пиво и сама ги носи кај гостите. Момчето кое го објави видеото вели дека снимката е направена на Октоберфест, додека некои ...

„Би се оженил со неа“: Келнерка на Октоберфест стана апсолутен хит

Денешен - 23.09.2023

На ТикТок се прошири видео од млада германска келнерка со неверојатни вештини. Русокосата девојка во рацете држи 15 литри пиво и сама ги носи кај гостите. Момчето кое го објави видеото вели дека снимката е направена на Октоберфест, додека некои ...

ВИДЕО: „Оваа девојка треба да ја оженам“: Келнерка на „Октоберфест“ стана апсолутен хит на социјалните мрежи

Курир - 24.09.2023

Во Минхен во саботата беше отворен „Октоберфест“, најголемиот фолклорен фестивал на пивото во светот, а она што го прави препознатлив, барем засега, се цените кои ги соборија сите рекорди.