TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Слободен Печат - 27.01.2020

Харадинај на својата страница на Фејсбук напиша дека, по оваа одлука на надлежните германски институции, Германија и Косово се поблиску од кога и да е порано. Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во ...

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

24Инфо - 27.01.2020

– Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во Германија да го симнат Косово од Листата на држави за верификација на Безбедноста, што Владата во Берлин ја донела минатиот петок, јави дописникот на МИА од ...

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Независен - 27.01.2020

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во Германија да го симнат Косово од Листата на држави за верификација на Безбедноста, што Владата во Берлин ја донела минатиот петок, јави дописникот на МИА од ...

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Опсервер - 27.01.2020

– Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во Германија да го симнат Косово од Листата на држави за верификација на Безбедноста, што Владата во Берлин ја донела минатиот петок, јави дописникот на МИА од ...

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

+инфо - 27.01.2020

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во Германија да го симнат Косово од Листата на држави за верификација на Безбедноста, што Владата во Берлин ја донела минатиот петок, јави дописникот на МИА од ...

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

MakPress - 27.01.2020

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај ја поздрави денеска одлуката на властите во Германија да го симнат Косово од Листата на држави за верификација на Безбедноста, што Владата во Берлин ја донела минатиот петок, јави дописникот на МИА од ...