TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ауди се прости од својот најатрактивен модел (ВИДЕО)

Канал5 - 20.11.2023

Воведен е уште во 2006 година. Во планот за електрификација нема место за секого, а кога станува збор за Audi, еден од првите што стана „технолошки вишок“ е R8, кој досега има видено две верзии.

Се продава спортското Ауди на принцот Хари, цената е драстично намалена

Канал5 - 19.11.2023

На интернет се појави реклама за спортско Ауди кое некогаш било во сопственост на принцот Хари. За разлика од првиот случај кога се продаваше во перфектна состојба со минимална километража, скапото Ауди било наголемо експлоатирано во последните ...

Volkswagen (повторно) го прекина производството на електрични модели

Локално - 19.11.2023

Она што требаше да биде само кратка непријатна епизода сега станува постојана агонија на која не му се гледа крајот. Имено, откако Volkswagen го суспендираше производството на електрични модели на две недели, многумина помислија дека тоа навистина е ...

Фолксваген повторно го запре производството на електрични автомобили

Канал5 - 19.11.2023

Прекинот на производството важи за речиси сите електрични модели на концернот VW. Она што требаше да биде само кратка непријатна епизода сега станува постојана агонија на која не му се гледа крајот.

[ВИДЕО] Вака „Audi“ се збогуваше со својот најатрактивен модел

Точка - 20.11.2023

Во планот за електрификација нема место за сите, а кога станува збор за „Audi“, еден од првите што стана „технолошки вишок“ е „R8“, кој досега доживеа две верзии. Ова се случува и покрај фактот што овој модел беше првиот што беше понуден во ...