TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус ќе притиска до крај за ѕвезда на Реал Мадрид

Gol.mk - 13.06.2018

Екипата на Јувентус ќе се обиде да го искористи заминувањето на Зинедин Зидан од клупата на Реал Мадрид за да тргне по потписот на Матео Ковачиќ. Хрватскиот фудбалер беше миленик на Французинот, а сега кога го нема него на тренерската позиција, би ...

Зидан си замина, Лопетеги пристигна – но тренерот кој бил прв избор на Перез потврди дека ги одбил!

Спортклуб - 13.06.2018

Италијанскиот стратег Максимилијано Алегри потврди дека имал повик од Флорентино Перез, но дека истиот морал да го одбие. Реал Мадрид вчера го потврдија Жулен Лопетеги за нивни нов тренер, на големо изненадување на шпанската и светска јавноста, а ...

Алегри: Добив повик од Флорентино, но….

Дерби - 13.06.2018

Масимилијано Алегри беше само едно од имињата кои беа сврзани во ист контекст со Реал Мадрид откако Зинедин Зидан сосема неочекувано одлучи да си поднесе оставка, а дека тренерот на Јувентус бил една од првичните желба на Флорентино Перез сега ни ...

АЛЕГРИ ГО ПОТВРДИЛ ПОВИКОТ ОД РЕАЛ: Благодарам, но веќе одлучив!

SportMedia - 13.06.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри потврди дека можел да го превземе Реал Мадрид или Челзи, но и тоа дека решил да и остане верен на „Старата дама"... На директно прашање дали одбил да биде наследник на Зидан во клубот од Мадрид, Алегри ...

Алегри фрли „бомба“: Им откажав на Реал Мадрид!

Локално - 13.06.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри изјави дека одбил понуда да го предводи европскиот и светски клупски шампион Реал Мадрид. „Да речеме вака – му реков на Јувентус „да“. Зборував со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и го одбив.

Алегри потврди: Реал Мадрид ми испрати понуда, јас реков НЕ!

Спортски - 13.06.2018

Актуелниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри потврди дека добил понуда од Флорентино Перез да го преземе кормилото на Реал Мадрид. После изненадното заминување на Зинедин Зидан многу тренери се поврзуваа со столчето на „кралевите“, а Алегри ...

Се подалеку договор помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус

Дерби - 13.06.2018

Манчестер Јунајтед и Јувентус веќе одреден период преговараат за услугите на Матео Дармиан кој има желба да се врати во Италија. Десниот бек е желба на тимот од Торино и веќе подолго време траат преговори на релација Манчестер- Торино за овој ...

Пјаниќ потпишува нов договор со Јувентус

Екипа - 13.06.2018

Босанскиот инернационалец Миралем Пјаниќ ќе остане во Торино, иако ова лето се најавуваше негов трансфер во Реал Мадрид, Барселона или ПСЖ. Сепак, Јувентус успеа да го убеди одличниот играч за врска да остане во клубот и да ја продолжи верноста кон ...

Зидан: Не го напуштив Реал за да станам селектор на Франција

ТВ21 - 12.06.2018

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека нема да го предводи францускиот национален тим. Претходно во медиумите имаше информации дека тој би можел да стане новиот селектор на „триколорите“.

Реал го задржува Бејл со „џокерот“ Вилаш-Боаш

Локално - 12.06.2018

Поранешниот тренер на Челзи и Тотенхем, Андре Вила-Боаш сензационално е меѓу варијантите за наследник на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, пишува весникот „Сан“. Засега не е јасно колку се големи шансите на Португалецот, но според весникот неговиот ...

Зидан за прв пат се огласи по заминувањето од Реал и проговори за следните чекори

iPortal - 12.06.2018

Францускиот ас, Зинедин Зидан неочекувано ја заврши својата приказна со Реал Мадрид и тоа веднаш по освојувањето на третата титула во низа во Лигата на шампионите. Оваа одлука на Зизу сите ги изненади, па сега и Реал е во незавидна ситуација затоа ...

Алегри потврди: Реал Мадрид ми испрати понуда, јас реков НЕ!

Таратур - 13.06.2018

Актуелниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри потврди дека добил понуда од Флорентино Перез да го преземе кормилото на Реал Мадрид. После изненадното заминување на Зинедин Зидан многу тренери се поврзуваа со столчето на „кралевите“, а Алегри ...

Се подалеку договор помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус

Точка - 13.06.2018

Манчестер Јунајтед и Јувентус веќе одреден период преговараат за услугите на Матео Дармијан кој има желба да се врати во Италија. Десниот бек е желба на тимот од Торино и веќе подолго време траат преговори на релација Манчестер - Торино за овој ...