TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помпео во Унгарија: САД нема да дозволат Путин да направи раздор во НАТО

МКД - 12.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера пристигна во Будимпешта, првата станица од повеќе дневната посета на централна Европа. На врвот на неговата агенда е „загриженоста на Соединетите Американски Држави поради порастот на влијанието на ...

САД го префрлаат фронтот за глобална доминација во Источна Европа

Н.Македонија - 12.02.2019

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, е на турнеја во Унгарија, Полска и во Словачка, за да се осигури дека земјите од истокот на Европа се „свртени“ кон Западот. Така е претставена турнејата на шефот на американската дипломатија, кој според ...

Помпео во посета на Словачка

Опсервер - 12.02.2019

Американскиот државниот секретар Мајк Помпео денеска доипатува во посета на Словачка, како дел од неговата турнејата низ Централна Европа. Целта на посетата, како што најавија извори од Стејт департментот, е ограничување на растечкото влијание на ...

Помпео: САД ќе бидат поангажирани во Централна и Источна Европа

Р.С.Европа - 12.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД мора да бидат поангажирани во Централна и Источна Европа, со оглед на тоа што Русија се обидува да го подели Западот. На првиот ден од неговата турнеја по пет земји во Европа која е ...

Помпео во Унгарија предупредува на „Хуавеј”

24Инфо - 12.02.2019

САД ќе бидат приморани да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места, ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј”, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео при посетата на ...

Помпео: САД не го прикриваат убиството на Кашоги

Глас на Америка - 11.02.2019

САД ќе продолжат со истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги, изјави државниот секретар Мајк Помпео, кој додаде дека „Америка не го прикрива убиството“. Говорејќи во американската амбасада во Будимпешта, Унгарија, Помпео кажа дека Вашингтон ...

Помпео со предупредување до Унгарија поради врските со Русија

Канал5 - 11.02.2019

Државниот секретар на САД , Мајк Помпео ја повика Унгарија да не дозволи Мисква да направи раздор меѓу европските земји. ,,Не можеме да му дозволиме на Путин да направи раздор меѓу пријателите во НАТО.

Помпео: Вашингтон не го заташкува случајот „Кашоги”

Макфакс - 11.02.2019

Вашингтон не се обидува да го заташка случајот со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави денеска американскиот државен секретар, Мајк Помпео. „Америка не го заташкува убиството”, рече Помпео во одговорот на новинарското прашање за ...

Помпео ја предупреди Унгарија за врските со Русија, Сијарто смета дека тоа е „крајна хипокризија“

365 - 11.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Унгарија поради врските со Русија. Тој ја повика земјата да не дозволи Москва да прави раздор меѓу западните народи и НАТО сојузници.

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

+инфо - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство – истакна Помпео, додавајќи дека ...

(ВИДЕО) Помпео најавува поделба на Турција?!

Нетпрес - 11.02.2019

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, откако на Твитер, преку видео, ги поздрави сите држави кои досега го имаат признаено Гуаидо за легитимен претседател на Венецуела.

Помпео тргна на европска турнеја. Сака да го спречи влијанието на Кина и Русија

МКД - 11.02.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео денес ја започнува петдневната европска турнеја на која, како што најавуваат американските претставници, треба да се обиде да се спротивстави на руското и кинеското влијание во регионот.

Помпео на европска турнеја во обид да се спротистави на кинеското и руското влијание

Нетпрес - 11.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во понеделникот ја започнува петтдневната европска турнеја на којашто, според најавите на американските функционери, треба да се обиде да се спротистави на кинеското и руското влијание во регионот.

Помпео на европска турнеја

Р.С.Европа - 11.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја започнува европска турнеја во рамките на која ќе посети пет земји. Посетата, според претставници на американската администрација, ќе биде фокусирана врзрастечкото влијание на Русија и Кина во Централна ...

Помпео во посета на Словачка

MTM - 12.02.2019

Целта на посетата, како што најавија извори од Стејт департментот, е ограничување на растечкото влијание на Русија и Кина во земјата. Помпео е првиот американски државен секретар што ја посетува Словачка во последните 14 години.

Помпео од утре во Централна Европа, главна тема влијанието на Кина и Русија

А1 On - 10.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео утре ќе допатува во повеќедневна посета на Централна Европа. Како што пренесуваат светските агенции, на врвот на неговата агенда е зголеменото влијание на Кина и Русија во тој регион.

Помпео: САД дополнително ќе се ангажира во Европа

Канал5 - 12.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД мора да бидат поангажирани во централна и источна Европа, со оглед на тоа што Русија се обидува да го подели Западот. На првиот ден од неговата турнеја по пет земји во Европа која е ...

САД ја предупредија и Унгарија: Спречете го „Хуавеј“ во вашата земја

Макфакс - 12.02.2019

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, рекол американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во текот на посетата ...

Помпео: Вашингтон не го заташкува „случајот Кашоги”

Точка - 11.02.2019

Вашингтон не се обидува да го заташка случајот со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави денеска американскиот државен секретар, Мајк Помпео. „Америка не го заташкува убиството”, рече Помпео во одговорот на новинарското прашање за ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

А1 On - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека ...

Американскиот државен секретар започна европска турнеја

Алсат-М - 11.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја започнува европска турнеја во рамките на која ќе посети пет земји. Посетата, според претставници на американската администрација, ќе биде фокусирана врзрастечкото влијание на Русија и Кина во Централна ...

Помпео во посета на Словачка

А1 On - 12.02.2019

Американскиот државниот секретар Мајк Помпео денеска доипатува во посета на Словачка, како дел од неговата турнејата низ Централна Европа. Целта на посетата, како што најавија извори од Стејт департментот, е ограничување на растечкото влијание на ...

Помпео во Централна Европа, главна тема влијанието на Кина и Русија

Независен - 10.02.2019

Вашингтон – Американскиот државен секретар Мајк Помпео утре ќе допатува во повеќедневна посета на Централна Европа. Како што пренесуваат светските агенции, на врвот на неговата агенда е зголеменото влијание на Кина и Русија во тој регион.

Помпео во Унгарија предупредува на „Хуавеј“

Опсервер - 12.02.2019

САД ќе бидат приморани да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места, ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео при посетата на ...

САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

Н.Македонија - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство – истакна Помпео, додавајќи дека ...

Помпео од утре во Централна Европа ќе укажува на влијанието на Кина и Русија

+инфо - 10.02.2019

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, утре ќе допатува во повеќедневна посета на Централна Европа. Како што пренесуваат светските агенции, на врвот на неговата агенда е зголеменото влијание на Кина и Русија во тој регион.

Помпео во Унгарија предупредува на „Хуавеј“

А1 On - 12.02.2019

САД ќе бидат приморани да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места, ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео при посетата на ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

Вечер - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека ...

Помпео од утре во Централна Европа, главна тема влијанието на Кина и Русија

MTM - 10.02.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео утре ќе допатува во повеќедневна посета на Централна Европа. Како што пренесуваат светските агенции, на врвот на неговата агенда е зголеменото влијание на Кина и Русија во тој регион.

САД ја предупредија и Унгарија: Спречете го „Хуавеј“ во вашата земја

24Инфо - 12.02.2019

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, рекол американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во текот на посетата ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

MTM - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека САД ...

САД ја предупредија и Унгарија: Спречете го „Хуавеј“ во вашата земја

Точка - 12.02.2019

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, рекол американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во текот на посетата ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

Локално - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека ...

САД ја предупредија и Унгарија: Спречете го „Хуавеј“ во вашата земја

Centar - 12.02.2019

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската компанија „Хуавеј“, рекол американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во текот на посетата ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

24Инфо - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

Слободен Печат - 11.02.2019

Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека САД ќе преземат повеќе акции за да се казнат одговорните за смртта на Кашоги. Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави ...

Помпео: САД ќе ја продолжат истрагата за убиството на Кашоги

Нова ТВ - 11.02.2019

Американската Влада ќе ја продолжи истрагата за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Унгарија. – Америка не прикрива убиство, истакна Помпео, додавајќи дека ...