TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајка кај струшко- возачот со тешки повреди префрлен во болница

Press24 - 15.03.2019

Вчера во 14 часот и 30 минути било пријавено дека во Струга на крстосницата од регионалниот пат М.Мост-село Мислодежда и локалниот пат за село Ливада, се случила сообраќајна незгода. Според пријавеното во полиција сообраќајката се случила помеѓу ...

Двајца повредени во судир на камион и автомобил

24Инфо - 15.03.2019

Двајца кичевци се тешко повредени откако автомобилот во кој се возеле се судрил со камион, вчера во Скопје, информираше МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 11 часот на крстосницата од улиците Џон Кенеди и улицата Кемал ...

Судир меѓу камион и автомобил – има повредени

Centar - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 11,00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Кемал Сејфула“ се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Мерцедес актрос“ со скопски регистарски таблици ...

Полициско “Поло” и “Пежо” се искршија во Скопје – повеќемина повредени

Centar - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 19,30 часот на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ и улицата “Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фолксваген Поло“ сопственост на МВР, а управувано од М.Г.

11 повредени при директен судар меѓу Минибус и „Пунто“ во центарот на Прилеп

Алфа - 14.03.2019

Единаесет повредени, од кои двајца потешко е билансот од синоќешната стравична сообраќајна несреќа која, околу 22.10 часот се случи во центарот на Прилеп, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Димо Наредникот“.

Десетина повредени во судир на автомобил и минибус во Прилеп

Макфакс - 14.03.2019

Десетина луѓе се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „Фиат пунто“ и минибус „Мерцедес спринтер“. Според информациите од МВР, во судирот тешко повреден е возачот на ...

Детали за тешката сообраќајка кај Прилеп – Се судрија минибус и комби, 11 повредени

Centar - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д.

80 годишен маж учесник во сообраќајна несреќа, се здобил со телесни повреди

Скопје1 - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 14,30 часот било пријавено дека во Струга на крстосницата од регионалниот пат М.Мост-с.Мислодежда и локалниот пат за с.Ливада, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Пежо“ со охридски регистерски ...

Тешка сообраќајка во Чаир, повредени две лица

Курир - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 11:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Џон Кенеди“ и улицата „Кемал Сејфула“ се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес актрос“ со скопски регистарски таблици ...

Полициско „Поло“ и „Пежо“ се судрија во Скопје - четири лица пренесени на Клиника

Press24 - 15.03.2019

Четири лица се здобиле со повреди при судир меѓу полициско возило и автомобил во Скопје, информира МВР. Според она што го соопшти полицијата, вчера во 19:30 часот на раскрсницата од булеварот „Јане Сандански“ и улицата „Васко Карангелевски“, се ...

Во Чаир брзо се вози, пешаците не користат пешачки премин

ТВ21 - 13.03.2019

На оваа улица нема пешачки премин, но сепак граѓаните постојано ја поминуваат улицата. Вчера на ова место 66 годишна жена беше удрена од автобус. Вчера во 14:15, на булеварот „Христијан Карпош“ во скопски Чаир, автобус на ЈСП , управуван од лицето ...

Многу повредени вечерва во Прилеп – Комбе се судри со автомобил, ова се првичните информации

Centar - 14.03.2019

Страотна сообраќајка вечерва се случи во Прилеп, нешто по 22 часот, а според информациите пвредени се над 10 лица. Како што известува порталот Инфо Компас, до сообраќајката дошло кога на раскрсницата на „Александар Македонски“ и „Димо Наредникот“ ...

ВИДЕО: Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп помеѓу комбе кое превезивало патници и автомобил

ТВ21 - 13.03.2019

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски ...

(видео)Над 10 повредени во тешка сообраќајка во Прилеп

ММС - 14.03.2019

Комбе, кое превезувало патници се судрило со возило Фиат Пунто на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ во Прилеп, при што повредени се 10 патници. Во директниот судир меѓу двете прилепски возила, за среќа, нема жртви.

(Видео) Страшна сообраќајна несреќа во Прилеп помеѓу комбе и автомобил

Либертас - 14.03.2019

Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп. Во сообраќајната несреќа учествувале комбе и автомобил. Се уште нема информации за бројот на повредени и нивната здравствена ...

Тешка сообраќајна несреќа во Битола – едно лице загина, три се повредени

4NEWS - 13.03.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово на локалниот патен правец Битола – Кичево, кај селото Драгожани. При судир на комбе и патничко моторно возило, загина возачот на патничкото возило марка Пежо, 52 годишно лице од селото Секирани.

Битолчанец загина во судар со камион

еМагазин - 13.03.2019

На 13.03.2019 околу 06.50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од ...

Едно лице е тешко повредено, а 10 се полесно во сообраќајна несреќа во Прилеп

iPortal - 14.03.2019

Едно лице се бори за живот, а 10 други се полесно повредени во сообраќајната несреќа што синоќа два часа пред полноќ се случила на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп, при судир на патничко возило „Фиат пунто“ и минибус „Мерцедес спринтер“ што ...

Десетина повредени во судир на автомобил и минибус во Прилеп

А1 On - 14.03.2019

Десетина луѓе се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „Фиат пунто“ и минибус „Мерцедес спринтер“. Според информациите од МВР, во судирот тешко повреден е возачот на ...

(Видео) Единаесет лица повредени во сообраќајката на возило и минибус во Прилеп

1tv - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д.

Тешка сообраќајка во Скопје - две лица повредени

Press24 - 15.03.2019

Две лица се здобиле со тешки повреди во сообраќајна несреќа во Чаир. Како што информира МВР, вчера во 11:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Џон Кенеди“ и улицата „Кемал Сејфула“ се случила сообраќајна незгода ...

Четворица повредени во судир на „пежо“ и полициско возило

Република - 15.03.2019

Вчера во 19,30 часот на раскрсницата од булеварот „Јане Сандански“ и улицата „Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген поло“ сопственост на МВР управувано од М.Г.

Во Чаир брзо се вози, пешаците не користат пешачки премин

4NEWS - 13.03.2019

На оваа улица нема пешачки премин, но сепак граѓаните постојано ја поминуваат улицата. Вчера на ова место 66 годишна жена беше удрена од автобус. Вчера во 14:15, на булеварот „Христијан Карпош“ во скопски Чаир, автобус на ЈСП , управуван од лицето ...

(Видео) Страшна сообраќајна несреќа во Прилеп помеѓу комбе и автомобил

1tv - 14.03.2019

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски ...

Едно лице загина, три се повредени: Тешка сообраќајна несреќа во Битола

Курир - 13.03.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово на локалниот патен правец Битола – Кичево, кај селото Драгожани. При судир на комбе и патничко моторно возило, загина возачот на патничкото возило марка Пежо, 52 годишно лице од селото Секирани.

Едно лице почина во сообраќајка меѓу камион и автомобил во битолско

Скопје1 - 13.03.2019

На 13.03.2019 околу 06.50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од ...

Десетина повредени во судир на автомобил и минибус во Прилеп

ММС - 14.03.2019

Десетина луѓе се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „Фиат пунто“ и минибус „Мерцедес спринтер“. Според информациите од МВР, во судирот тешко повреден е возачот на ...

„Пунто“ и минибус се судриле вчера во Прилеп, единаесет лица повредени

Република - 14.03.2019

Синоќа околу 22 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д. (54) од Прилеп и минибус „Мерцедес спринтер“ со прилепски ...

Се судрија „Пежо“ и возило на МВР, повеќемина повредени

ТВ21 - 15.03.2019

Вчера попладне на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ и улицата “Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фолксваген Поло“ сопственост на МВР, а управувано од М.Г.

ВИДЕО: Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп помеѓу комбе кое превезивало патници и автомобил

4NEWS - 14.03.2019

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски ...

Битолчанец загина во сообраќајка, директен судар на камион и автомобил во битолско

Сител - 13.03.2019

Денеска околу 06:50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.

Судир на автомобил и минибус во Прилеп, има повредени

24 Вести - 14.03.2019

Десетина луѓе се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „фиат пунто“ и минибус „мерцедес спринтер“. Од МВР за ТВ 24 велат дека во судирот тешко повреден е возачот на ...

Тешка сообраќајка во Прилеп

24Инфо - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д.

Полициско возило се судри со автомобил: Повредени возачите и сопатниците

Курир - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 19:30 часот на раскрсницата од булеварот „Јане Сандански“ и улицата „Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ сопственост на МВР, а управувано од М.Г.

Тешка сообраќајка во Прилеп - се судриле автомобил и комбе кое превезувало патници

Press24 - 14.03.2019

Страшна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Прилеп околу 22:30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски ...

Маж загина во директен судар на камион и автомобил

+инфо - 13.03.2019

На локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, денеска се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.

Десетина повредени во судир на минибус и автомобил

+инфо - 14.03.2019

Десетина луѓе се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „фиат пунто“ и минибус „мерцедес спринтер“. Во судирот тешко е повреден возачот на автомобилот, сопатникот во ...

МВР со детали за сообраќајката во Прилеп во која се судрија автомобил и комбе

Press24 - 14.03.2019

Синоќа во 22 часот и 10 минути на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода. Од МВР соопштуваат дека несреќата се случила помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 54- годишниот ...

Во три сообраќајки повредени повеќемина

Независен - 15.03.2019

Во три одделни сообраќајни незгоди, во текот на вчерашниот ден, повредени се возачи и сопатници. Во 11 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Кемал Сејфула“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ...

Тешка сообраќајка утрово во битолско, едно лице загинало на лице место

Република - 13.03.2019

Рано утрово околу 07 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.

Единаесет лица завршија во прилепската болница по судар на автомобил со минибус

Сител - 14.03.2019

Синоќа во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(54) од Прилеп и минибус „Мерцедес спринтер“ со прилепски ...

Сообраќајка во Чаир, повредени две лица

Скопје инфо - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 11:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Џон Кенеди“ и улицата „Кемал Сејфула“ се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес актрос“ со скопски регистарски таблици ...

Возило на МВР учесник во сообраќајна несреќа, повредени возачите и сопатниците

Скопје1 - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 19,30 часот на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ и улицата “Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фолксваген Поло“ сопственост на МВР, а управувано од М.Г.

Трагедија: Едно лице загина во тешка сообраќајка кај Битола

Centar - 13.03.2019

Битолчанец починал вчера во сообраќајна несреќа информира МВР. Имено вчера околу 06:50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко ...

Страотна сообраќајка во Прилеп, повредени 11 лица

Фокус - 14.03.2019

Синоќа во Прилеп се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило и минибус со прилепски регистарски таблички. Во незгодата, со повреди се здобиле 11 лица. „На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во ...

Полициско ,,Поло” и ,,Пежо” се судрија во Скопје – повеќемина повредени

Скопје инфо - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 19,30 часот на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ и улицата “Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фолксваген Поло“ сопственост на МВР, а управувано од М.Г.

Маж загина во директен судар на камион и автомобил

Либертас - 14.03.2019

На локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, денеска се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.

11 лица повредени во сообраќајка во Прилеп

Тера - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат Пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 54 годишно лице од Прилеп и минибус „Мерцедес Спринтер“ со ...

Четворица повредени во судир на полициско „поло“ и „пежо“

24Инфо - 15.03.2019

Четворица се повредени во судир на два автомобила, вчера во скопската насела Аеродром, информираше МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила во 19.30 часот на крстосница од булеварот Јане Сандански и улицата Васко Карангелевски.