TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќето инвеститори сè уште сметаат дека биткоинот е меур што може да пукне

Пари - 15.04.2021

Во текот на последната деценија, секаква критика беше фрлена врз криптовалутите. Меѓу 200 испитаници од истражувањето со над 500 милијарди долари средства под управување, околу 74% од априлското истражување на фирмата изјавија дека оваа криптовалута ...

Coinbase со фантастично деби на берзата

Пари - 15.04.2021

Акциите на Coinbase се затворија со 328,28 долари на своето деби на берзата NASDAQ. Така, пазарната капитализација на таа платформа за тргување со криптовалути достигна 85,8 милијарди долари.

Акциите на Coinbase дебитираа на Nasdaq

Денар - 15.04.2021

Акциите на Coinbase затворија на 328,28 долари на своето деби на берзата Nasdaq, со што пазарната капитализација на таа платформа за тргување со криптовалути достигна 85,8 милијарди долари.

Биткоин се лизна надолу, етереум оди нагоре

Пари - 15.04.2021

По фантастичниот пробив на 65.000 долари, Биткоин денеска бележи пад од 2,6 проценти и во моментов една паричка чини 62.424 долари. Иако Coinbase имаше фантастично деби на Њујоршката берза вчера, очигледно како што предвидоа и дел од аналитичарите ...

Вистинската причина зад експлозивната цена на Биткоин, не е во Coinbase, туку во друго

Пари - 15.04.2021

Биткоинот деновиве се искачи над 64.500 американски долари, разбивајќи уште една рекорд по еден месец консолидација на лошите страни и поради чувствата дека во новиот список на Волстрит во кој влезе и една од водечките крипто-фирми, Coinbase, ќе ...

Акциите на Тесла ќе се тргуваат на крипто берзата Binance

Пари - 15.04.2021

Размена на крипто Binance објави лансирање на „трговија со дигитални токени“ поддржана според акционерски капитал, а првата голема компанија која е понудена е Тесла, најголемиот производител на електрични автомобили по пазарна капитализација.

Експлодира цената на Биткоинот: Вртоглави суми за само еден

Локално - 15.04.2021

Цената на еден биткоин, најпопуларната крипто валута во светот, во еквивалент на локална валута, во средата беше над 65.000 долари. Неговата цена достигна нов рекорд откако најпознатата берза за криптовалути Coinbase ги пушти во продажба своите ...

На берзите започнаа тргувањата со акциите на криптовалутната платформа Coinbase

Бизнис Вести - 15.04.2021

На њујоршката берза NASDAQ вчера за првпат започна да се тргува со акциите на платформата за трговија со криптовалути Coinbase. Цената на акциите на оваа компанија моментално се продава некаде околу 325 долари за акција, од првично најавената цена ...

На берзите започнаа тргувањата со акциите на криптовалутната платформа Coinbase

Иновативност - 15.04.2021

Coinbase стана првиот крупен играч на пазарот со криптовалути изложен на јавно надавање на берзите. Вкупната вредност на компанијата во еден момент достигна 88 милијарди долари. Coinbase беше создадена во 2012 година и сега е најголемата берза за ...

Вредноста на биткоинот надмина 62 000 долари

Емитер - 14.04.2021

На почетокот од оваа недела цената на биткоинот ја надмина вредноста од 62 000 долари, што е историска вредност на оваа криптовалута воочи излегувањето на една од најголемите крипто компании Coinbase на берзата.

Биткоинот е спремен да се движи накај $70.000

Пари - 14.04.2021

Биткоинот продолжува да руши рекорди, и иако според некои аналитичари цената е веќе премногу голема, вредноста на биткоинот оди нагоре. Следната цел, е 70.000 долари. По неколку недели здрава консолидација под 60.000 долари, биткоинот продолжи да се ...

Спектакуларно берзанско деби на Coinbase

Локално - 14.04.2021

Долго очекуваното деби на Coinbase на берзата беше токму она што многумина го очекуваа. Спектакуларно. Компанијата достигна пазарна вредност од 85,8 милијарди долари на првиот ден од тргувањето, со затворање на акциите на 328,28 долари.

Криптовалутите сега заедно вредат повеќе од најбогатата компанија на светот

Радио МОФ - 14.04.2021

Пазарот на криптовалути достигна вредност која е поголема од највредната компанија на планетата. Комбинираната вредност на сите валути во моментов изнесува нешто преку 2,2 билиони долари, што е за 10 милијарди долари повеќе од најбогатата светска ...