TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николовски: Драфт-верзијата за Законот за потекло на имот денеска е затворена

Сител - 23.09.2021

Вицепремиерот Љупчо Николовски ексклузивно во своето гостување во Тема на денот на Сител соопшти дека драфт-верзијата за Законот за потекло на имот денеска е затворена. - Ексклузивно можам да кажам дека драфт-верзијата е затворена и се решени сите ...

Николовски: Драфт верзијата на законот за потекло на имот е затворена и решени се сите прашања

Нова ТВ

ИМОТОТ ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ВО ГРАЃАНСКА ПОСТАПКА Законот ќе важи за сите граѓани

+инфо

Николовски: „Нема да чекаме кривична пресуда за функционерите, имотот ќе се конфискува во граѓанска постапка“

Точка

Николовски: Завршена е драфт верзијата за Законот за потекло на имот

Press24

Николовски: Драфт верзијата на законот за потекло на имот е затворена и решени се сите прашања

Опсервер

Николовски: Драфт верзијата на законот за потекло на имот е затворена и решени се сите прашања

24Инфо

Бриф Вечер Прес CivilMedia Frontline Независен Lider MakPress

Анализа: Дали е остварлива конфискација на нелегално стекнат имот кај сите граѓани?

Сител - 23.09.2021

Законот за потекло на имот кој предвидува конфискација ќе го намали коруптивното однесување на функционерите и граѓаните, сметаат во антикорупциската комисија. Велат, неисплатливо е некој да се занимава со финансиски криминал кога знае дека ...

Дилеми и отворени прашања за законот за конфискација на имот

24 Вести

Николовски:Спорни се прагот на новостекнатиот имот и надлежноста кој ќе ја иницира конфискација

Канал5

Најавите за можна конфискација на имот спорна за правниците

Алсат-М

Љупчо Николовски: Спорни се прагот на новостекнатиот имот и надлежноста кој ќе ја иницира конфискацијата

Фактор

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Centar

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Gostivarpress.mk

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

Нова ТВ - 23.09.2021

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска изрази уверување дека многу наскоро ќе биде достапна Нацрт верзијата на законот за потекло на имот, а во ...

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

Канал5

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

24Инфо

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

Бизнис Вести

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

Опсервер

Неколку отворени прашања пред нацрт верзијата на законот за потекло на имотот

Frontline

Николовски: Низ стручна дебата ќе се решаваат дилемите за конфискација на имот

МКД

Независен Либертас MakPress