TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мукаетов: Организацијата на ЕП би била инјекција за женскиот ракомет во Македонија

Дерби - 13.01.2018

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, не го крие оптимизмот во однос на кандидатурата за Европското првенство во 2022 година која денеска беше претставена во Загреб, заедно со ракометните федерации на ...

Милошевски: Регионално можеме да организираме голем ракометен настан на највисоко ниво

Gol.mk - 13.01.2018

Генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски во името на нашата федерација го истакна задоволството за заедничката кандидатура за организација на континенталниот собир за ракометарки по четири години.

Мукаетов и Шилегов убедени: Европското првенство во 2022 ќе се игра во Скопје!

Спортклуб - 13.01.2018

Sportclub.mk директно од Загреб Македонската ракометна федерација во соработка со Словенија и Црна Гора, како и со Градот Скопје, денеска ја промовираше својата кандидатура за организација на Европското првенство за жени во 2022. година.

Шилегов и Мукаетов официјализираа: Македонија стана кандидат за ЕП 2022!

Sport 1 - 13.01.2018

Европското првенство за ракометари, беше одлична можност за Македонија, Словенија и Црна Гора официјално да поднесат кандидатура за организација на Европското првенство за ракометарки во 2022 година.

Шилегов и Мукаетов на презентација на заедничката кандидатура за ЕП 2022

Екипа - 13.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Загреб, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Претедателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, во друштво на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на ...

Македонија ја промовираше кандидатурата за ЕП 2022, Мукаетов зрачи со оптимизам

Gol.mk - 13.01.2018

Македонија денес ја промовираше својата кандидатура за организација на Европското првенство во 2022 година. Скопје, Љубљана и Подгорица имаат големи шанси да го добијат континенталниот собир во 2022 година.

Македонските ракометари ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

ЗаЗабава - 12.01.2018

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој ...

Премија од 100.000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

+инфо - 12.01.2018

Мукаетов ги одреди и премиите за пласман во фаза на ЕП и таа ќе изнесува 30.000 евра. Ракометната федерација на Македонија (РФМ), односно претседателот Живко Мукаетов ветил премија од 100.000 евра за ракометарите, доколку успеат да стигнат до ...

Ракометарите ќе бидат мотивирани со премија од 100 илјади евра за полуфинале

Женски магазин - 12.01.2018

Ракометот повторно е во фокусот. Македонските ракометари од утре го почнуваат учеството на Европското првенство. Македонија по петти пат ќе биде дел од собирот на најдобрите на континентот.

Премија од 100.000 евра ако ракометарите стигнат до полуфинале

Шеталиште - 12.01.2018

Нашите најдобри ракометари ќе добија премија од 100.000 евра ако успеат да влезат меѓу најдобрите четири селекции на континеталниот собир во Хрватска. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов, најави премија од 30.000 евра за влез во втората фаза и исто ...

Мукаетов: Коцките да ни се наместат и заедно да славиме нов успех на ЕП!

Gol.mk - 12.01.2018

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со големо нетрпение ги чека настапите на репрезентацијата на Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во Загреб.

И РФМ најави награден паричен фонд за успех на ЕП во Хрватска

РК Металург - 12.01.2018

По вчерашните информации за огромната награда од 250000 евра што ќе ја добие секој германски репрезентативец за освоено злато на ЕП во Хрватска, стигнаа најави дека и нашите избраници ќе бидат наградени за секој успех постигнат во Хрватска.

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

Макфакс - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако стигнат до полуфинале на ЕП!

Sport 1 - 12.01.2018

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра ...

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП (Фото)

Дерби - 12.01.2018

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат.

Шилегов и Мукаетов во Загреб ја промовираа кандидатурата на Македонија за ЕП 2022

МКД - 13.01.2018

Словенија, Македонија и Црна Гора го искористија Европското првенство во Хрватска да ја промовираат заедничката кандидатура за женскиот континентален собир во 2022 година. Македонија заедно со Словенија и Црна Гора се кандидати за организација на ...

Македонија ја презентираше својата кандидатура за ЕП 2022

РК Металург - 13.01.2018

Претседателот на РФМ Живко Мукаетов и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во Загреб беа дел од денешното официјално претставување на заедничката кандидатура на Македонија, Црна Гора и на Словенија за организација на женското ЕП во 2022 година.

ЕП - Хрватска 2018: Мукаетов: Шампионатот ќе биде можност да го подигнеме нивото на женскиот ракомет кај нас

Сител - 13.01.2018

Претедателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, во друштво на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на заедничката кандидатура на Словенија, Македонија и Црна Гора како ...

РФМ реши колку ќе заработат ракометарите за успех на ЕП

24 Ракомет - 12.01.2018

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП2018 во Хрватска, Претседателот на РФМ, г.

РЕКОРДНА ПРЕМИЈА: Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП!

Курир - 12.01.2018

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра доколку успеат да стигнат до полуфиналето на континенталниот ...

И РФМ најави награден фонд за успех на ЕП во Хрватска

Локално - 12.01.2018

По вчерашните информации за огромната награда од 250.000 евра што ќе ја добие секој германски репрезентативец за освоено злато на ЕП во Хрватска, стигнаа најави дека и нашите избраници ќе бидат наградени за секој успех постигнат во Хрватска.

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

Вечер - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП!

Вечер - 12.01.2018

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра ...

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

Точка - 12.01.2018

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат.

Промовирана кандидатурата на Македонија за ЕП жени 2022

Sport M - 13.01.2018

Европското првенство во Хрватска, ги собра на едно место Словенија, Македонија и Црна Гора за да ја промовираат заедничката кандидатура за женското Европско првенство во 2022 година. Ова е во организација на Словенечката ракомента федерација, а ...

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и на Македонија

+инфо - 13.01.2018

Трите држави заеднички кандидати за организација на женското ЕП, се ривали во групата Ц на ЕП во Хрватска. Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ...

За историски пласман македонските ракометари ќе поделат 100.000 евра

МКД - 12.01.2018

Ракометната федерација на Македонија ги определи премиите настапот на репрезентацијата на Европското првенство во Хрватска. На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори ...

Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако стигнат до полуфинале на ЕП

Спортски - 12.01.2018

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра доколку успеат да стигнат до полуфиналето на континенталниот турнир. Доколку нашиот национален тим ја мине првата фаза на ЕП, ќе добие 30.000 евра, а доколку стигне ...

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

Кајгана - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Скопје инфо - 12.01.2018

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра ...

Словенија, Македонија и Црна Гора ја промовираа кандидатурата за ЕП 2022

Стандард - 13.01.2018

Словенија, Македонија и Црна Гора во Хрватска да ја промовираа заедничката кандидатура за ЕП 2022 година за жени. Во организација на Словенечката ракометна федерација денеска во Загреб се случи промоција на кандидатурата на трите земји.

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија...

Н.Македонија - 13.01.2018

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на ...

Премија за македонските ракометари – 60.000 евра за пласман до шестто место

Република - 12.01.2018

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП2018 во Хрватска, Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов најави парични премии за ...

РФМ вети премија од 100.000 евра за полуфинале на ЕП

Exclusive.mk - 12.01.2018

Живко Мукаетов, првиот човек на РФМ, на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра доколку успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство во Хрватска. Доколку нашиот национален тим ја мине првата фаза на ЕП, ќе добие 30.000 евра, а ако ...

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

Sky - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

РЕКОРДНА ПРЕМИЈА: Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП!

Скопје24 - 12.01.2018

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра ...

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

Либертас - 13.01.2018

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на заедничката кандидатура на Словенија, Македонија и Црна Гора како ...

РФМ ги одреди премиите: Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во ТОП 4

Gol.mk - 12.01.2018

Воочи стартот на долгоочекуваното Европско првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија на завршниот состанок на управата и стручниот штаб најави парични премии за репрезентативците за настапите на претстојниот континентален собир.

Ракометарите ќе поделат по 100.000 евра ако влезат во полуфинале

Sport M - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Премија од 100.000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Алсат-М - 12.01.2018

Ракометната федерација на Македонија (РФМ), односно претседателот Живко Мукаетов ветил премија од 100.000 евра за ракометарите, доколку успеат да стигнат до полуфиналето на Европскиот шампионат во Хрватска.

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

А1 On - 13.01.2018

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на заедничката кандидатура на Словенија, Македонија и Црна Гора како ...

И РФМ со награда во најава: Ракометарите ќе поделат 100 илјади евра ако влезат во полуфинале!?

Спортклуб - 12.01.2018

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП2018 во Хрватска, Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов најави парични премии за ...

РФМ ги одреди премиите за успех на Европското првенство во Хрватска

Тера - 12.01.2018

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Премија од 100.000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Канал5 - 12.01.2018

Ракометната федерација на Македонија , односно претседателот Живко Мукаетов ветил премија од 100.000 евра за ракометарите, доколку успеат да стигнат до полуфиналето на Европскиот шампионат во Хрватска.

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

Локално - 13.01.2018

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на заедничката кандидатура на Словенија, Македонија и Црна Гора како ...

РФМ ги објави премиите за ракометарите

Вечер - 12.01.2018

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП2018 во Хрватска, Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов најави парични премии за ...

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и на Македонија

Бриф - 14.01.2018

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, присуствуваше на официјалното претставување на заедничката кандидатура на Словенија, Македонија и Црна Гора како ...

Ракометарите ќе добијат премија од 100.000 евра за пласман во полуфинале на ЕП!

Екипа - 12.01.2018

Ракометната федерација на Македонија ги определи премиите за македонските репрезентативци, во зависност од пласманот на Европското првенство во Хрватска. Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов на последниот собир пред заминувањето за Загреб на ...

Премија од 100.000 евра за пласман во полуфиналето на Македонија

SportMedia - 12.01.2018

Македонската ракометна репрезентација ќе добие премија од 100.000 евра доколку успее да се пласира во полуфиналето на Европското првенство кое денеска стартува во Хрватска. Во соопштението од Ракометната федерација на Македонија, стои: На завршниот ...

100 илјади евра за ракометарите доколку стигнат до полуфинале на европското во Хрватска

Стандард - 12.01.2018

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП 2018 во Хрватска, претседателот на РФМ, Живко Мукаетов најавил парични премии за ...